רבים מכם אולי לא יודעים זאת, אבל פוליגמיה (נישואים עם בני זוג רבים) היא עניין חוקי לחלוטין בניגריה, זאת למרות שחלק מתושבות המדינה לא ממש מתחברות לעניין – ולראיה המקרה הביזארי הבא.

זהו סיפורה של אישה תושבת דרום-מזרח המדינה שעלה לכותרות בניגריה ואז באפריקה כולה לפני כמה ימים לאחר שהחליטה לנקום בבעלה שהחליט להתחתן עם אישה אחרת - וחתכה לו את איבר המין. התקרית יוצאת הדופן התרחשה בעיר טלה, שם חלימה עוּמאר (32) חיכתה עד שבעלה יירדם בשביל לחתוך לו את איבר המין ו"לנקום" את העובדה שהחליט להינשא לאישה נוספת.

קורבן התקיפה, בעלה של עומאר, הובהל לאחר האירוע בדחיפות לביה"ח בעיר ג'לינגו הממוקם במרחק של יותר מ-100 ק"מ מביתו, וג'רמיה ג'קסון, הרופא המנתח, התייחס לתקרית ואמר שהנזק לאיברו של הגבר היה קשה כל כך, שהקורבן כנראה לא יוכל לקיים יחסי מין לעולם.

"הבחור הזה לא יוכל לעשות יותר סקס בחייו או אפילו להטיל שתן כמו שצריך", סיפר ג'קסון לכלי תקשורת מקומי. "הוא ייאלץ להסתובב בכל מקום עם קטטר ושקית שתן. למרות זאת, אני חייב לציין שהיה לו הרבה מזל, ואם הוא לא היה מפונה מיד למיון כנראה שהיה מאבד את חייו".

גורמים המעורים בפרטי התקרית טוענים כי המניע לתקיפה היה העובדה שאותו גבר החליט כאמור להינשא לאישה נוספת – כל זאת בזמן שחלימה נכנסה להיריון. בהמשך, היה זה אחיו של הקורבן שהתראיין לכי התקשורת בארצו, זעם על התקרית והאשים את התוקפת בכך שסיממה את אחיו. 

ד"ר ג'קסון, שמעבר למנתח הוא כנראה גם יועץ לחיי נישואים, התייחס גם הוא לתקרית הביזארית וטען כי היא מהווה תזכורת לחשיבות של שלום בית: "עצה ידידותית, תיזהרו עם הנשים שאתם מחליטים להתחתן איתן. נישואים יכולים להרוס את החיים", טען הרופא השובניסט, ומבחינת המשטרה המקומית היא טרם הודיעה האם תפתח בחקירה. מה אומרים? לא אומרים.