הומלס אפריקאי הפך בשבוע האחרון לסנסציה ברשת אחרי שפוסט בכיכובו הפך לוויראלי בטיקטוק ובטוויטר: סיפורו המדהים של עלי אולקומני, תושב ניגריה, התחיל מתחת לגשר שנבנה סמוך לאחד הפרוורים בעיר לאגוס, בזמן שיישן לצד חבריו כשלפתע אדם לא מוכר העיר אותו ושאל אותו אם הוא רוצה "להרוויח קצת כסף קל".

אותו אדם האלמוני התברר להיות מנהל קריאייטיב של חברת אופנה שהגיע ליום צילומים בסביבה, ואז גילה שהדוגמן שלו איחר להגיע ולכן הוא נאלץ לאלתר ולהביא דוגמן אחר - וכאן עלי נכנס לתמונה (תרתי משמע) והתוצאות די מדהימות.

"בזמן שחיכינו לדוגמן, פנינו לעלי שישן מתחת לגשר והוא מיד הסכים לעבוד איתנו", כתב מנהל הקריאייטיב בחשבון הטוויטר שלו. "אני רוצה להאמין שעלי נולד לעשות את העבודה הזאת; הפוזה שלו, מבנה הגוף וגוון העור שלו. הוא פשוט מושלם לתחום".

סדרת התמונות הפכו עד מהרה לוויראלייות ברשתות החברתיות עם עשרות אלפי לייקים בטוויטר בלבד, ומאז עלי אמנם חזר לישון עם חבריו מתחת לגשר, אבל בהמשך התברר שהוא הוחתם על ידי סוכנות בינלאומית שפועלת בניגריה.

מה עוד? מתברר שעלי פתח בתחילת השבוע חשבון טוויטר וכבר הספיק למשוך יותר מ-3,700 עוקבים: "קוראים לי עלי –ונולדתי לגדולות", כתב הדוגמן המתחיל וקיבל יותר מ-32 אלף לייקים על הפוסט התמים. פייר? באמת סיפור בלתי נתפס.