"הגיע הזמן שיתחילו להעניש את הליצנים האלה כמו שצריך": גבר אוסטרלי עורר את זעמם של תושבי מערב המדינה אחרי שנמלט מהקומה ה-4 של מלונית הבידוד בה הוא חויב לשהות בעזרת חבל מאולתר.

בחשבון הפייסבוק הרשמי של משטרת מערב אוסטרליה שפרסם את פרטי הפרשה ההזויה, אפשר לראות בבירור שהחשוד, גבר בן 39 מריזביין, קווינסלנד - גלש מחוץ לחלון חדרו בעזרת חבל  עשוי סדינים קשורים ונמלט ממתחם הבידוד.

גורמים המעורים בפרטי הפרשה סיפרו לכלי התקשורת המקומיים כי החשוד הגיע למערב אוסטרליה ולא עמד בקריטריונים שהוצבו בכניסה למדינה ונועדו לצמצם את התפשטות נגיף הקורונה. מיד לאחר מכן הוא הועבר למלונית בידוד והונחה לשוב לביתו תוך 48 שעות. למרות זאת, הוא נמלט כאמור מהמלונית ביום שני האחרון בסביבות השעה 01:00 בלילה.

על אף הבריחה הנועזת, שוטרים איתרו את החשוד ברחובות פרת' הסמוך למלונית כשמונה שעות מאוחר יותר והוא נלקח למעצר. בדיקות הקורונה שלו אמנם יצאו שליליות מאז - אבל הוא עדיין מואשם בך שסיפק לחוקרים מידע שקרי  וסירב במכוון להיענות לדרישות המשטרה.

הפוסט בחשבון הפייסבוק של משטרת מערב אוסטרליה הפך מאז לוויראלי עם יותר מ-1,100 לייקים, 238 שיתופים ויותר מ-700 תגובות זועמות מצד הגולשים. "צריך להתחיל להעיף אנשים כאלה לכלא", כתב אחד הגולשים. "או מינימום לתת לו קנס גבוה. אנשים לא לוקחים את המצב ברצינות".

משתמש אחר זעם על השתלשלות העניינים וכתב: "צריך להצליף בו במקום ציבורי ואז להטיס אותו בחזרה לקווינסלנד – הכל כמובן על חשבונו". בינתיים, מגיב אחר התרשם מאוד מהנכונות של הבחור להימלט מהמלונית וציין: "כמובן שהוא עשה משהו מאוד לא בסדר - אבל אני לא יכול שלא להתרשם ממעשיו".