צעיר אמריקאי נעצר מוקדם יותר החודש על ידי שוטרי משטרת ניו יורק אחרי שתקף שוטר – וכל האירוע תועד במצלמת הווסט של קורבן התקיפה, וכמובן שמיד עם הפצתו הסרטון הפך למגה ויראלי ברשת.

בסרטון שהותר לפרסום השבוע אפשר לראות את החשוד, טיישון הולוואי בן ה-27, פונה לשוטר שהוזעק לשכונת ברוקלין בעיר, זורק לו כמה מילים ואז מנפץ על ראשו בקבוק זכוכית. מיד לאחר מכן הולוואי ניסה להימלט, ובסופו של דבר נתפס אחרי מרדף רגלי קצר והובא למעצר.

מיד לאחר מעצרו הוא הואשם בסדרת עבירות פליליות שכוללות תקיפה, איומים, התנגדות למעצר ואחזקת נשק שלא כחוק. השוטר שהותקף פונה לבית החולים כשהוא סובל מחתכים באזור הצוואר והפנים ונמסר שהוא עדיין מאושפז ומצבו יציב.

ממשטרת ניו יורק דווח מאוחר יותר כי זו ממש לא הפעם הראשונה בה הולוואי תוקף שוטר, ולמעשה, הצעיר בן ה-27, נעצר פעמיים בשנת 2016 אחרי שהיכה קצין משטרה, אם כי נסיבות התקיפה לא הותרו לפרסום. מעבר לזה הוא הואשם בעבר בניסיון שוד וגם איום בביצוע פעולות טרור.

התאחדות השוטרים של ניו יורק (PBA) התייחסה לתקרית ומתחה ביקורת כלפי מוסדות המשפט ובריאות הנפש המקומיים, ולטענתם הם אלו שאחראים לכך שהולוואי הסתובב חופשי לפני אירוע התקיפה. "הוא תקף שני שוטרים בעבר, ולמרות זאת הוא הסתובב חופשי ברחובות וסיכן לא רק את חייהם של השוטרים – אלא גם את חייהם של אזרחים שומרי חוק. בתי המשפט ומוסדות בריאות הנפש שלנו לא מתפקדים והמצב רק יחמיר עד שנבחרי הציבור יתעוררו ויתחילו לתפקד", נמסר.