מייגאד שואל: אני רוצה להיפרד מחברה שלי. אנחנו ביחד שנתיים אבל לאחרונה התחלתי להרגיש שזה פשוט לא זה. אני אוהב ומעריך אותה, אבל זהו זה, פשוט קשה לי להיפרד ממנה כי אני יודע שהיא עוברת תקופה קשה. לא נעים לי לעשות את זה עכשיו. אני לא יודע למתי נכון לחכות ומה צריך לומר. יכולה לעזור?

מייגאד, באמת. מה הבעיה עם, נניח, עכשיו? 

טוב שלא כתבת מה התקופה הקשה שהיא עוברת, כי זה בכלל לא רלוונטי בעיני. אתה עושה עוול גם לעצמך וגם לה.

לך - כי ככל הידוע לנו, אנחנו חיים פעם אחת ואתה מבזבז את הזמן שלך במקום שאתה לא רוצה להיות בו. ובכל הקשור אליה - כי אתה מחליט עבורה להמשיך להיות עם מישהו שבכלל לא רוצה אותה. 

כאחת שעברה מיליון וקצת פרידות, אני יכולה לומר שהחרטה הכי גדולה שלי זה שכל אחד מהקשרים האלה נמשך יותר מדי זמן, רק כי לצד אחד לא היה נעים לומר את מה שהוא באמת מרגיש ורוצה. זה אומר שהדבר היחיד שיהיה יותר גרוע מלהיפרד ממנה היום - הוא להיפרד ממנה מחר. 

אתה מרגיש את מה שאתה מרגיש וזהו. לכאורה, אתה רוצה לצאת הכי בסדר אבל בעצם המניע שלך אנוכי לחלוטין. אתה לא רוצה לצאת האיש הרע. אבל זה בדיוק הסיכון שלוקחים בזוגיות - שאולי, יום אחד, אחד הצדדים כבר לא ירצה בזוגיות הזו. שיט האפנז (וכשתגיע לשאלה של הגולש תחתך אתה תראה עד כמה). 

את ההחלטה כבר קיבלת ועכשיו נותר לך לשתף אותה. אז לך ותאמר לה את האמת כמו שאמרת לי: אתה אוהב אותה ואכפת לך, אתה מעריך אותה, ואין ספק שהיא חשובה לך, אבל אתה גם מרגיש שזו לא הזוגיות שאתה רוצה לעצמך. זה לא מעיד שום דבר עליך ושום דבר עליה. 

אם אתה גם באמת הבחור הטוב שאתה רוצה לחשוב שאתה - תבטיח לה שאם היא תרצה, אתה תמיד תהיה שם בשבילה בתקופה הקשה שהיא עוברת. ואם היא תחשוב שאתה דוש מפגר בגלל שנפרדת ממנה דווקא עכשיו - תספוג את זה. אתה לא יכול לשלוט באיך שהיא תגיב לסיטואציה, אבל אתה גם לא יכול לעצור את עצמך מלעשות את הדבר הנכון בגלל הפחד מזה.

אגב, אותי פעם מישהו זרק יום לפני שהיינו אמורים לטוס יחד ללאס וגאס. אני מספרת לך את זה כי אני רוצה שתדע שאמנם אין זמן נכון להיפרד, אבל יש זמן לא נכון - אז רק שים לב שאתה לא עושה משהו קיצוני ברמת הדושיות כמוהו. תודה.

View this post on Instagram

A post shared by Ɏ卂丂卄 Ꮙꂅཞɱą (@_y.a.s.h_v.e.r.m.a_) on

ליאו שואל: חברה שלי ליקקה לי את הרקטום בסקס (משהו שקורה המון), וכמעט הקיאה באמצע כי... היא ראתה קצת שאריות. מאז היא כועסת כי היא חושבת שסתם אמרתי לה שאני מנקה את האזור לפני. בינינו, היא עושה עניין גדול מכלום, כי זה בטח קורה תמיד ופשוט הפעם עשינו את זה באור. עכשיו היא לא מוכנה לעשות את זה יותר. אז איך אני מחזיר את ההנאה הזאת לחיי?

הייתי מצפה מבן אדם נורמלי לתת אזהרה קצרה לפני שהוא שולח לאימייל של העבודה שלי שאלה כל כך לא מצונזרת כבר בכותרת ועוד עם אימוג'ים של קקי מחייך ופרצוף מקיא.

מצד שני - בן אדם נורמלי לא היה פונה אלי בכלל.

אז נניח ששאלת אותי מה שלומי ושהזמנת לי הפוך ומאפה כפי שהנימוס מחייב לעשות לפני שהתחלת לדבר איתי על פי הטבעת המטונף שלך. עכשיו נמשיך הלאה.

כל דבר במערכת יחסים זוגית אינטימית מבוסס על אמון. ואמון זה לא פשוט "האם הוא בוגד בי?", אלא זו המשמעות העמוקה שבה בן אדם אומר לך "אני סומך על זה שיש ערך למלה שלך". וזה אומר שכשזוגתך מלקקת לך את פי הטבעת כדי לגרום לך עונג שאין שני לו, היא סומכת עליך שהמינימום שדאגת לעשות הוא לנקות את המקום לפני (לא שיש אישה כלשהי בעולם שמייחלת לעצמה בן זוג שייתן לה תמיד רק את המינימום, אבל מילא).

אם היה וקרה פעם אחת בטעות - בסדר, כולנו אנושיים, כולנו יודעים מה יוצא משם, ולכולם ברור מה הסיכון שבלהצמיד לשם את הלשון, אבל אתה אומר בעצמך שאתה לא באמת טורח לעשות עבודת ניקיון טובה לפני. 

עובדה שאתה בטוח במאה אחוז שזה קורה תמיד - אז למה שהיא תמשיך למלא את החלק שאתה מצפה ממנה למלא, אם אתה לא ממלא את החלק שלך?

בעולם האקטים המיניים - ובטח בעוד שבו אתה זה שמתענג והיא זו שמענגת - אתה לא לוחץ על כלום. פישלת ואתה "משלם את המחיר". אתה לא יכול לצפות ממנה לעשות משהו שמגעיל אותה. יותר מזה - נניח שהיא כן הייתה עושה את זה עכשיו מתוך תחושת לחץ ממך, באמת היית נהנה מאקט מיני כזה כשאתה יודע שהיא ממש נגעלת ממך באותו רגע?

הדבר הנכון לעשות הוא לקחת אחריות ולהתנצל. לומר לה בשיחה רצינית שזה ממש נעים לך כשהיא עושה את זה, ושאתה רוצה לדעת מה אתה יכול לעשות כדי שהיא תסמוך עליך שוב בסיטואציה האינטימית הזו. ואם בזמן הקרוב היא תעדיף שלא לעשות את זה כי נשאר לה זיכרון מסריח - אז לא. 

 "לא רוצה" היא אופציה הגיונית לחלוטין ולא כל פנטזיה שאתה חפץ בה נועדה להתממש. האם זה מבאס? כן. האם זה צריך להפריע לה שזה מבאס אותך? לא. האם אבא שלי גאה בי שאלה האימיילים שנשלחים אלי לעבודה? לא רוצה לדעת.

View this post on Instagram

A post shared by Sex Quotes Facts (@sexquotesfacts) on

אם גם לכם יש שאלות על זוגיות, מין, יחסים ואהבה, אתם מוזמנים לפנות לנאוה מרקו בפייסבוק או במייל. אבל ראיתם איך היא מדברת - אז למה שתרצו?