טמבל בוגדני שואל: נאוה, הצילו! חודשיים לפני החתונה שלנו בגדתי בארוסתי. אני יודע שזה נורא, אבל זה באמת היה חד פעמי וקרה מתוך שכרות והרגשתי נורא. בגלל שאנחנו ביחד מאז התיכון, ואני יודע שאני אוהב את אשתי, לא רציתי לספר לה רגע לפני החתונה ולפגוע בה אז פשוט הכרחתי את עצמי לשכוח מזה. אבל עכשיו עברתי לעבודה חדשה ונחשי מה... אנחנו צוות של חמישה אנשים, ואחת מהן היא האישה ששכבתי איתה, שעכשיו מצד אחד כועסת לגלות שהייתי תפוס, אבל מצד שני גם מתחילה איתי. אני לא יודע מה לעשות, להתוודות? להתפטר? 

טוב, טמבל בוגדני - אולי קודם כל יהיה ראוי לומר שחתמת בשם "עופר" ואני זו שהחליטה לקרוא לך בכינוי אחר מתאים יותר, אבל אולי גם לא, יא טמבל.

אני לא יכולה (וגם לא רוצה, אבל זה עניין אחר) לעזור לך עד שנשים את כל הקלפים על השולחן, וברוך השם יש לך פול האוס של טעויות ביד. חשוב קודם להיות אמיתי עם עצמך ולהודות שבאמת יצאת חתיכת מזד**ן, ליטרלי. כאילו, יופי שאתה רוצה פשוט לשכוח מהכל, אבל ברור לך שזה מה שאתה רוצה כי האשמה אוכלת אותך, נכון? אם זה לא ברור זה בסדר, כבר הבהרנו שאתה טמבל.

אני לא מרשה לעצמי להיות עדינה איתך כי לא קיים בי צד כזה, אבל גם כי ניכר ממה שכתבת לי שאתה לא מבין את חומרת המעשים שלך, ואם לא תבין - לא תדע איך נכון עכשיו לפעול. אז כן, יצאת חרא במיליון מובנים. גם על הבגידה, גם על העברת האחריות לאלכוהול וגם על זה שאתה חושב שמשנה למישהו אם זה היה חד פעמי. ובוא - לא הסתרת את זה ממנה כי אתה 'אוהב אותה ולא רוצה לפגוע בה', אלא כי אתה אוהב את עצמך ולא רוצה להרוס לך.

האם לספר לה? זו שאלה מורכבת, כי ברור שאם המצפון שלך לא מציק לך ולא אכפת לך שאתה לא עומד בפני הערכים שאתה אמור להציב לעצמך - אז למה לספר? לדבריך זה קרה פעם אחת והיא לא יודעת והכל כרגיל, אז למה לנפץ לה את המציאות השקרית שהיא חיה בה, נכון? אבל מכל בחינה אחרת, מוסרית בעיקר, ברור שכן.

מגיע לה לדעת שהשותף שלה בגד באמון שלה ומגיע לה לקבל שליטה על החיים שלה ולהחליט עבור עצמה אם היא רוצה להמשיך להיות איתך למרות זאת, או להעיף אותך קיבינימאט, הכי קל לחשוב על זה בצורה אנוכית, (ואני מאמינה שתצליח כי אתה טוב בזה) - אם זה היה הפוך, היית רוצה שיסתירו ממך את האמת?

מה שלא יהיה, קח בחשבון שאם תחליט לספר לה - מה שראוי ונכון לעשות - היא תבין שהחלטת לספר רק כי האישה ההיא נכנסה שוב לחייך ואתה ברמת סיכון גבוהה. זה חלילה לא יקרה כי חשבת שהנימוס מחייב או שהמינימום שאתה יכול לעשות הוא לגלות לה את האמת מיוזמתך. וחבל, כי הרבה יותר קל לומר את האמת הפוגעת פעם אחת מלשקר לה שוב ושוב. הנה, תלמד ממני - לא נעים לי לקרוא לך טמבל וברור לי שזה פוגע בך, אבל נשמה - זו האמת.

ולגבי סביבת העבודה - גם זו שאלה מורכבת, וזה תלוי לא מעט במה שקורה בחיים האישיים ואיך תתמודדו עם המשבר הזה. באופן אישי, אני חושבת שאם לא מדובר בעבודת חלומות, אלא סתם משרה שלא משרתת את הקריירה שלך, אז זה לא שווה בשום אופן את המתח השלילי שזה מכניס לחיים. בוא נקווה שאשתך לא תחליט את אותו הדבר לגביך.

בגידה 2019 (צילום: shutterstock | Supawadee56)
כשהבגידה מגיעה לעבודה. טמבל בוגדני | צילום: shutterstock | Supawadee56

מיוט שואל: היי נווה! אני וחברה שלי מאוד רועשים בסקס, ובטעות צעקתי את השם של האקסית שלי. אבל אני רוצה להדגיש שאני כזה; גרוע בשמות ומלא פעמים יוצא לי שם לא נכון, אפילו עם אחים שלי. חברה שלי פספסה את הפדיחה כי השמות שלהן דומים מאוד וגם היא צעקה במקביל, אבל זה הכניס אותי לסרט. כלומר, אני מפחד בטעות לצעוק את השם שלה שוב. חשבתי אפילו מעכשיו לומר לה סתם שאני אוהב קשירות ורוצה לתבל את הסקס ולתת לה לקשור לי את הפה, ואז אולי אני פחות אפחד שזה יקרה. ואם זה יקרה - היא לא תשמע.

כן, כן, אחלה רעיון.

או...

שגם אתה וגם עופר תישקלו מדי פעם את האופציה שבה אתם לא יוצאים טמבליםםםם.

נו באמת מיוט, אם אין לך רגשות לאקסית ובאמת המוח שלך עשה בטעות קרוס תמים בין שמות דומים - מה שקורה לכולנו - והתמזל מזלך שהיא לא שמעה, אז תמשיך בחייך ותימנע מסרטים שאף אחד לא ביקש ממך להפיק! 

אגב, גם אם זה יקרה לך שוב ובפעם ההיא היא כן תשמע - אז מבאס, אבל יש צרות גדולות יותר. כאילו, זה באמת פוגע כי זו סיטואציה מאוד אינטימית וזה יכול לפתח חששות, אבל אתה פשוט תסביר שכזה אתה (כזה מה? תשאל את עופר, הוא יודע), המוח שלך לא טוב בשמות והוא מערבב ביניהם וכשאתה צועק במיטה אתה לא שם לב מה יוצא ממך ואין לזה שום משמעות. ואם תהיה רגוע ותדע להתייחס לזה בהתאם, אז בסוף הבאסה שלה מזה תעבור.

ואפרופו גרוע בשמות - זה נאוה (או כמו שהשונאים שלי אוהבים לכתוב - זונאוה. אין על מה).

גבר מבואס ואישה במיטה - טלנובלה (צילום: Jacob Wackerhausen, Istock)
השם ירחם. וגם השם. אילוסטרציה | צילום: Jacob Wackerhausen, Istock

אם גם לכם יש שאלות על זוגיות, מין, יחסים ואהבה, אתם מוזמנים לפנות לנאוה במייל או בפייסבוק. היא תהיה הכי נחמדה אליכם שאפשר, שזה בכלל לא