אילן שואל: זה הכי סטריאוטיפי ונדוש לומר שנשים הן חופרות, אבל אני נשבע שחברה שלי באמת מצליחה לחפור המון על כל דבר קטן, וזה לא רק שאני לא מבין למה, אלא שאני גם לא מבין איך. דברים שאפשר לומר במשפט אחד, היא אומרת בעשרים ויותר. מה הקטע שלה עם חפירות?! אם אני הייתי חופר שעה על איך עבר היום שלי, בטוח שאפילו אני לא הייתי מסוגל לשמוע את עצמי יותר. 
 
כן, אני יודעת על מה אתה מדבר, כתבת רק שלושה משפטים וגם אני כבר לא מסוגלת להתמודד איתך. אבל נעזוב את הבעיה שלי ונחזור לשלך.
 
למה אתה מתכוון בזה שהיא לא מצליחה לצמצם משפטים? נגיד, אם היא הייתה רוצה להתלונן בפני כותבת, כמוני, על זה שחבר שלה חופר, אז במקום לכתוב בחמש מלים "חבר שלי חופר ברמות - למה?", היא הייתה כותבת את אותו הדבר מאה פעם בוריאציות שונות, ואם לדייק - ב-64 מלים, כמו שאתה עשית? לזה אתה מתכוון?
 
עזוב, מאמינה לך שהיא חופרת. אבל למה לשייך את זה למין? זה לא בגלל שהיא אישה, זה בגלל שיש פשוט אנשים שהם דברנים, ויש כאלה שלא. ושני המצבים לגיטימיים לגמרי. למה היא עושה את זה? כי זה חלק מהרעיון של 'זוגיות' - שוכבים, מדברים, מבלים, מתמרמרים, מתבכיינים, שמחים, *מבינג'ים והכל בריפיט. מתעקש עדיין לשאול למה? בוא נחשוב על זה רגע באמת.
 
למה את אומרת לי את זה? (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
מה בסך הכל עשיתי? סיפרתי לך איך היום שלי היה? | צילום: אימג'בנק / Thinkstock
 
>>> בטורים הקודמים ב"לך תבין נשים": 
מה נשים באמת חושבות על האיבר שלכם?
איך תגשים איתה פנטזיות מיניות?
 
איך שאני רואה את זה, יש שלוש אופציות - או שהיא באמת פשוט אוהבת לדבר ולפרט כמה שיותר, או שאתה מדבר כל כך מעט שהיא מרגישה צורך לפצות על השקט שאתה מותיר ואז היא עדיין מדברת הרבה רק שזה באשמתך, או שהיא מדברת בכמות סבירה ונורמלית לחלוטין בהשוואה לכל אדם ממוצע בעולם ואתה סתם נולדת עם עודפים של חוסר סבלנות.
 
יכול מאוד להיות שיש לכם אחלה של זוגיות וסתם מתסכל אותך מדי פעם שהיא מסוגלת לדבר יותר משאתה מסוגל להקשיב - מובן לגמרי, אכן משימה קשה לשבת ולעשות כלום. אבל בכל מקרה, מה זה משנה שהיא חופרת? פשוט תספוג את זה. תספוג את זה שהיא חופרת, בדיוק כמו שהיא בטוח סופגת ממך את חוסר המאמץ שבלכתוב לה לל"ט במקום 'לילה טוב', או K במקום בסדר, או :) במקום "וואו איזה כיף היה איתך אתמול בערב, אני כבר מתגעגע, מתי ניפגש שוב?". 
 
לכל אחד יש את הדפקות שלו בזוגיות, ואם מה שקשה לך להתמודד איתו זה רק חפירות, אז אני ממש מקנאה במערכת היחסים שלכם. כאילו, עד גבול מסוים כי נשמע שהיא מתישה ואתה מבאס.
 
ולגבי השאלה 'איך היא עושה את זה?' - ובכן, באריכות.
 
 (*להבינג' - להירקב שעות מול ה-VOD עד לנקודה שבה אתה שונא את עצמך יותר משדונלד טראמפ שונא חקירות) 
 
בחורה לא מתרשמת (צילום: צילום מסך מתוך youtube)
הבחורה הזאת תעשה מה שבא לה - תחפור ותגדיל את החזה | צילום: צילום מסך מתוך youtube
 
שוקומן שואל: החלום של חברה שלי הוא לעשות הגדלת חזה, אבל אני לא מבין למה זה כל כך חשוב לה. אין לה חזה קטן מדי ואני ממש אוהב אותה ככה. אני לא מבין למה היא וכל שאר הנשים לא  מבינות שגברים מעדיפים שהכל טבעי? למה אתן חייבות להגדיל, לשנות ולהתאפר כל הזמן?
 
אני לא רוצה להיות מהמעצבנים האלה שעונים בפלספנות ש"התשובה נמצאת בגוף השאלה", אבל 'מעצבנת' זה לא הדבר הכי נורא שאי פעם אמרו עלי אז מה אכפת לי - התשובה נמצאת בגוף השאלה שוקומן.
 
"למה היא ושאר הנשים לא מבינות שגברים מעדיפים טבעי" - למה אתה ושאר הגברים לא מבינים שההחלטה שלה לעשות הגדלת חזה בכלל לא קשורה אליך ולהעדפה שלך? זה לא משהו שהיא אמורה לעשות בשביל לרצות אותך, אלא את עצמה. שלא תבין, זה אחלה וחמוד ומגניב שאתה מעודד נשים ללכת על הטבעי, אבל א' - זה נאיבי וצבוע, וב'- זאת לא החלטה שלך לקבל.
 
בוא נחזור רגע ל-א': זה נאיבי וצבוע בגלל שמאוד נח לגברים להחליט איפה אישה "צריכה" להישאר טבעי ואיפה לא. שהיא תזריק בוטוקס? לא. שהיא תגדיל את החזה? לא. שהיא תסיר שיערות מהרגליים? ברור שכן! נכון? אז איפה בדיוק עוברים גבולות ה"טבעי" מבחינתך? חוץ מזה, הרבה פעמים אתם אומרים שאתם רוצים את הטבעי, אבל כשמישהי באמת הולכת טבעי עד הסוף, או אפילו חצי - אתם לא אוהבים את מה שאתם רואים. בכל זאת, זה לא שקים קרדשיאן השיגה 100 מיליון עוקבים באינסטגרם בעזרת האף, הישבן, צבע הגוף והשיער הטבעיים שלה. להיפך - כשהיא הראתה קצת טבעי (זוכרים את תמונת הישבן שלה שלא עברה פוטושופ?) - אז היא איבדה מאות אלפי עוקבים.
 
אמילי סירס (צילום:  adomeitfilm)
רואה את זה? אז זה יהיה גדול יותר | צילום: adomeitfilm
ועכשיו בוא נחזור ל-ב': גם אם מה שהיא רוצה זה להשתיל שד שלישי, זאת החלטה שלה. אתה יכול לומר שאתה תשמח מזה או שתתבאס וזה אחלה שאתה מביע דיעה, אבל זה גבול הכח שלך. הדבר היחיד שנותר לך לעשות הוא להתאמן על עינוג שלוש שדיים במקביל. 
 
בכל מקרה, שוקומן - הטוקבקיסט שמלווה אותנו כבר שנים - חשבתי בכלל שאתה בקטע של חמותך, לא?
 

>>> גם לכם יש שאלות על יחסים, נשים ומה שביניהם? אתם מוזמנים לפנות לנאוה מרקו מרקו במייל או בפייסבוק והיא תעשה בכיף כל מה שאפשר כדי לעזור לכם להבין נשים. מינוס הקטע של הכיף. בינתיים אתם יכולים לעשות עוד שיעורי בית עם "הולכת על ביצים".