הכוכב הגדול של ליגת הכדורסל הטובה בעולם הוא לא רק מפלצת של שרירים עם קואורדינציה טובה ומוסר עבודה גבוה – הערך המוסף שמקפיץ אותו לליגה של הגדולים באמת  ב-NBA הוא דווקא הזיכרון הפנומנלי שלו.

כמו רבים משחקנים הגדולים בכל הזמנים מעבר ליכולת לשים את הכדור בסל ניחן לברון בתכונה שמבדילה אותו משאר השחקנים הטובים שמשחקים מולו – ובמקרה לברון מדובר בזיכרון אידטי, הדבר הכי קרוב למה שמכונה "זיכרון צילומי" .

לפי כתב רשת הספורט ESPN בריאן ווינדהורסט, ג'יימס זוכר מהלכים ספציפיים ממשחקים ישנים ברמת דיוק גבוהה ביותר. אחד מחבריו של לברון אף סיפר שאי אפשר להשתמש מולו באותם מהלכי פוטבול במשחקי וידיאו משותפים, מכיוון שהוא זוכר את המהלכים שכבר ביצעת מולו.

דיוויד בלאט (צילום: Lennart Preiss, GettyImages IL)
מחכים לפתיחת עונת ה- NBA ולשילוב בין ג'יימס לבלאט | צילום: Lennart Preiss, GettyImages IL

ואת הכישרון הייחודי הזה הוא כבר מיישם בקבוצתו החדשה-ישנה קליבלנד, תחת מאמנו דיויד בלאט. ביום השני בשבוע האימונים המשותף הראשון של השניים, נכנס בלאט לישיבת צוות והותיר מאחוריו מספר שחקנים על הפרקט, כולל ג'יימס. כשחזר, כחצי שעה מאוחר יותר, ראה את הכוכב שלו מדריך ארבעה שחקנים אחרים על המקום שלהם בתרגילי ההתקפה הסבוכים של בלאט.

מה שלוקח לשחקנים אחרים זמן רב ותרגול ממושך כדי להפנים, לברון כבר הספיק לשנן לפני סוף השבוע הראשון לאימונים. ג'יימס לא רק שידע את מיקומו בהתקפה, אלא גם זכר את ארבעת התפקידים האחרים על המגרש, בשיטה בה מעולם לא שיחק. עכשיו נותר רק לחכות ולראות איך המאמן המעוטר והכוכב הגדול של ה- NBA יתרגמו את הכימיה לנצחונות. 

עוד בערוץ הגברים: