פרו: אירוע יוצא דופן בחומרתו התרחש השבוע במהלך משחק גביע במדינה הדרום אמריקאית לאחר ששופטי המשחק הותקפו באלימות קשה על ידי אוהדי הקבוצה המקומית ושחקני הקבוצה האורחת נאלצו לעזוב את האצטדיון במשאית להובלת סוסים.

הארוע הביזארי התרחש השבוע באצטדיון האינקה גרסילאסו דה לה וגה שבקוסקו, שם פגשה קבוצת דפורטיבו שאקובמבה (Deportivo Llacuabamba) האורחת את קבוצת גארסילאסו (Garcilaso) המקומית. 

המשחק עצמו התנהל מתחילתו (יחסית) על מי מנוחות, ועם שריקת השופט לסיום ההתמודדות, כשלוח התוצאות הראה שוויון 1-1 בין הקבוצות, פרצו לפתע מספר אוהדי גארסילאסו והחלו להכות את השופטים.

וכך, שניות לאחר שאחד השופטים שרק לסיום, נראים כמה אוהדים מקומיים פורצים למגרש, רצים לעבר השופטים ומכים אותם במקלות ובעיטות, ומשליכים כדורים על ראשם במשך כמה דקות עד שכוחות המשטרה השתלטו על האירוע.

הקרב עצמו נמשך כאמור כמה דקות וכלל בעיטות, אגרופים, אוהדים ושחקנים, עד שלבסוף, אחרי התערבות המשטרה, החליטו שחקני שאקובמבה "לוותר על התענוג" ורצו לחדרי ההלבשה כל עוד נפשם בתוכם.

אגב, זה ממש לא נגמר שם, ואחרי שבילו במשך דקות ארוכות בחדרי ההלבשה עם חשש ממשי לחייהם, החליטה המשטרה המקומית לפנות את שחקני הקבוצה האורחת מהאצטדיון במשאית להובלת סוסים בנסיון להימנע ממפגש עם האוהדים הזועמים. 

המשחק בפרו
החשקנים מפונים מהמגרש במשאית להובלת סוסים | צילום: צילום מסך יוטיוב