מי מכיר את שרה סקס? אילוסטרציה (צילום: jupiter images)
אף אחד לא אמר שקל להיות חוקר פרטי | צילום: jupiter images

הסיפור הזה קרה לפני המון זמן – כך וכך שנים, כשעוד הייתי חוקר צעיר ותמים (טוב, לא כזה תמים) בתחילת דרכי. האמת, אז חשבתי שאין מצב שאני אספר למישהו על מה שקרה שם. היום הגישה שלי השתנתה. בשלוש מילים: "בעצם, למה לא". אחרי הכול, זה אחלה סיפור.

זה התחיל כשהגיעה אליי ש', בחורה שמנמנה וסקסית בשנות ה-30 לחייה. "בעלי מעקל לי את הכספים", היא אמרה לי. "הוא מסתיר ממני דברים, הבן זונה". הסיפור שהיא סיפרה דיבר על יחסים שבנויים בעיקר ממשחקי כוח, ועכשיו כשמדובר בכסף, היא כבר לא בוחלת באמצעים. "תעשה עליו חקירה כלכלית. אני רוצה לדעת מה יש לו בחשבון".

שלב א': החקירה

באותם ימים חקירות כלכליות זה בעיקר מה שעשיתי, אז לקחתי את התיק והבטחתי לה תוצאות תוך ימים ספורים. האמת, תוך 24 שעות כבר היה לי את כל הפרטים שהיא צריכה – מה יש לו, מה אין לו, כמה מיסים הוא משלם ולמה – אבל בשביל הטעם הטוב חיכיתי עוד כמה ימים כדי שלא תחשוב שהדברים האלה באים בקלי קלות. אתם יודעים, שתרגיש שהיא מקבלת את התמורה המלאה עבור הכסף. ולא, אני לא הולך לספר איך אני משיג את הפרטים שאני משיג. מספיק שתדעו שזה כרוך בקשרים פנימיים ובכמה תוכנות מחשב מרתקות.

כשהתקשרתי לספר לה שיש לי את כל מה שהיא צריכה, היא ביקשה שאגיע אליה הביתה כדי שנוכל לבצע את ההעברה – אני את החומר, היא את התשלום. שאלתי אותה אם זה נראה לה הגיוני שנעשה את הפגישה הזאת באותו מקום בו נמצא בעלה, אבל היא הבטיחה שבעלה לא נמצא בשעות הערב בבית. "תבוא בתשע, אחרי שהילדים ישנים, תראה לי מה הוצאת עליו".

שלב ב': הכנסת אורחים

אז הגעתי אליה הביתה. דפקתי בדלת, והיא פתחה אותה לבושה בבייבי דול חצי שקוף. הופה. שמנמנה אבל סקסית כבר אמרתי? בהיתי. ניסיתי לדבר. בהיתי עוד קצת. תבינו, זה לא שלא ראיתי בחורות בבייבי דול בחיי, אני רואה בחורות בהרבה פחות מבייבי דול בעבודה שלי, אבל באותו רגע היה לי ברור מה הולך לקרות, ולא ידעתי איך אני הולך להתמודד עם זה.

היא, מצידה, חייכה והזמינה אותי פנימה. הובילה אותי לסלון, התיישבה מולי וביקשה שאראה לה איזה חומר גיליתי על בעלה. בשלב הזה מצאתי את הקול שלי אז יכולתי להסביר לה מה בדיוק מצאתי – כל זה תוך כדי שאני מסתכל בהפגנתיות במה שהיה לה להציע. והיה לה. היא המשיכה לחייך בזמן שהקשיבה, ובסוף כל הסיפור אמרה שזה יופי, בדיוק מה שהיא היתה צריכה. קמה, ואמרה שהיא קופצת לחדר כדי לכתוב לי צ'ק.

שלב ג': מי אמר אתיקה

חשפנית נשענת על עמוד (צילום: istockphoto)
אתה מקבל שוטף שישים ותשע? | צילום: istockphoto

תוך שתי דקות שמעתי אותה קוראת לי מהחדר. בשלב הזה כבר החלטתי מה אני הולך לעשות במקרה וזה יקרה, אז קמתי והלכתי לעשות. וכן, היא חיכתה לי ליד המיטה שלה, והיה לה צ'ק ביד. "זה רק חצי מהסכום שסיכמנו עליו", היא הודיעה – וסימנה לעבר המיטה. יכולתי להשלים את המשפט שלה לבד: במקום החצי השני, למה שלא תבוא לפה ותהנה קצת.

יכולתי להגיד לה שאני לא עושה את הלקוחות שלי במקום לקבל כסף. יכולתי להגיד לה שחצי מהסכום זה יופי ושתודה רבה, אבל לא בא לי להפוך להיות זה שדופק את אשתו של ההוא שאני עוקב אחריו. במקום להגיד את כל זה, אמרתי לה שסבבה, סגרתי את הדלת מאחוריי וניגשתי לעבודה.

שעה מאוחר יותר, ש' קמה מהמיטה והודיעה שהיא הולכת להתקלח. "אתה יכול ללכת", היא הוסיפה, ואמרה שאני עוד אשמע ממנה. במילים אחרות – יש מצב שהסידור הזה יכול להפוך להיות קבוע. מה אני אגיד, יש לי את ההשפעה הזאת על נשים.

שלב ד': איפה מתחבא חניבעל לקטר

מתחבא בארון (צילום: אור גץ, iStock)
וואו, אז ככה זה נראה מאחורה | צילום: אור גץ, iStock

קמתי משם די מבסוט מעצמי, התלבשתי ובאתי לצאת – אבל באותו רגע שמעתי רעש מאחוריי. הסתובבתי, בטוח שאחד הילדים התעורר, או שבעלה נכנס לחדר, אבל כל מה שראיתי זה ארון קיר. ארון קיר פתוח לכדי חריץ. הופה. האינסטינקט של החוקר הפרטי שבי התעורר לחיים ובאותו רגע היתה לי הרגשה מסריחה שנפלתי קורבן למשהו שיהיה לי קשה מאוד לצאת ממנו.

בלי לחכות התקדמתי במהירות ופתחתי את הארון – ושם הוא היה. זה היה הבעל, זיהיתי אותו מהתמונות שהיא הראתה לי בתחילת החקירה. הוא היה עירום, קשור בידיים וברגליים, היה לו סרט הדבקה שמכסה לו את הפה, והוא הביט בי בעיניים גדולות ומבוהלות. הבטתי בו בחזרה. מאחורה, שמעתי את המים הזורמים במקלחת מפסיקים, וידעתי שתוך כמה רגעים ש' תצא משם.

יכולתי לשחרר את הבעל הכפות. יכולתי להתעמת עם האישה ולהכריח אותה לגלות לי מה לעזאזל הולך פה. אבל באותו רגע כל מה שידעתי זה שהיא קשרה את הבחור הזה בארון בזמן שהיא שכבה עם החוקר הפרטי שהיא שכרה כדי לעקוב אחריו. יכולתי לדמיין איך היא מוציאה אקדח מתחת לכרית, יורה בי פעמיים בראש ואז נפטרת מהגופה. לא מתאים.

בקיצור, התחפפתי משם. בלי לקחת את הצ'ק.

סוף דבר

שעה לאחר מכן, כשישבתי במשרד וניסיתי להתאושש ולחשוב מה אני עושה הלאה, הטלפון צלצל ו-ש' היתה על הקו. "אני מקווה שלא אכפת לך", היא אמרה.

לא הספקתי לענות לפני שהיא המשיכה בקור רוח – "בעלי, הוא אוהב לראות אותי שוכבת עם גברים אחרים. זה המשחק שלנו, אתה מבין." כדי להוכיח לי, היא קראה לו לטלפון והוא הודה שהסיבה שהוא היה קשור בארון זה כי הוא נהנה לראות גברים אחרים נותנים עבודה באשתו, והוא נהנה לחשוב שאין לו ברירה אלא להסתכל. "חשבנו שלעשות את זה עם חוקר פרטי יוסיף לחוויה", הוא סיכם.

יומיים לאחר מכן שניהם הופיעו אצלי במשרד עם התשלום המלא עבור החקירה שלא הייתה. קיבלתי את הכסף ברגשות מעורבים – מצד אחד הייתי צריך אותו. מצד שני, לא יכולתי שלא לחשוב שכרגע קיבלתי כסף עבור סקס. מצד שלישי, היה אחלה סקס. אז אמרתי להם תודה, ושאשמח לעזור גם בעתיד.

>> זאת בגידה או קלטת לוהטת?
>> לכל הכתבות במדור