ולדימיר פוטין (צילום: ap)
לא בטוחים לגבי בחיורת הלבוש והמשקפיים, אבל מפחדים להגיד לו משהו | צילום: ap

ולדימיר פוטין כונה לא פעם הצ'אק נוריס של עולם הפוליטיקה - ועכשיו נדמה שיצטרך לחפש יריב שקול אחר. בביקורו האחרון בדרום קוריאה זכה המנהיג הרוסי הבלתי מעורער בכבוד של קבלת דרגת חגורה שחורה דאן 9 מנשיא ארגון הטאיקוונדו העולמי – ובכך עקף בדרגה אחת את נוריס, שמחזיק בדאן 8 בלבד.

פוטין חובב אומנויות הלחימה התרגש והצטנע. "אני לא בטוח שאני ראוי לכבוד", אמר סוכן ה-KGB לשעבר, אבל אנחנו לא בטוחים שאנחנו מאמינים לו. אחרי הכול, הוא עושה כל שביכולתו כדי לטפח את התדמית של האיש הקשוח בעולם.

בעברו זכה פוטין באליפויות ג'ודו בעיר נעוריו סנט פטרסבורג (אז עוד לנינגרד) ואפילו כיכב במדריך וידיאו בשם "לומדים ג'ודו עם ולדימיר פוטין" בשנת 2008. התואר הנכבד הוא רק אחרון בשרשרת התמונות והארועים שמחזקים את מעמדו כגבר-גבר. עם לא מעט תמונות ציד נטולות חולצה, רכיבת סוסים בערבות סיביר הקפואות, ואיספור תמונות עם נשק, אין ספק שמד הטסטוסטרון שובר שיאים.

צריכים עוד סיבות שמוכיחות שולדימיר פוטין הוא המנהיג הקשוח בעולם? רק תבחרו אחת, היא כבר מספיקה:

1. הוא צייד בדם

הוא מסייר בסיביר כאילו מדובר בחצר האחורית שלו, ועוסק במגוון פעילויות ממריצות – דיג, ציד, רכיבה על סוסים ללא חולצה ומרדפים ממונעים על סירות וחיסול ממוקד באמצעות חץ וקשת. כן, הוא באמת רדף אחרי לוויתן בסירת גומי עם חץ וקשת, כנראה רק כדי לתת חיה הענקית סיכוי לברוח. חוצמזה אל תדאגו, זה היה רק לצרכי מחקר. ככה זה, אין באמת דבר כזה אבולוציה - רק רשימה של חיות שפוטין מתיר להן לחיות.

ולדימיר פוטין (צילום: ap)
תברח ווילי, תברח! | צילום: ap

2. הוא ניצח את יפן בג'ודו

את כל המדינה, ביד אחת. בזמן ביקור רשמי ב- 2003 לקח פוטין פסק זמן מהדיונים ועלה על מזרון האימונים. תחת עיניו הבחונות של ראש הממשלה היפני הוא הדגים את מגוון כישוריו כג'ודוקה והעיף מתחרים חסרי ברירה על ימין ועל שמאל, רק כדי להראות שהוא יכול לנצח את המקומיים בספורט הלאומי. יש לו אפילו מהלך שהפך לסימן היכר – Harai Goshi. הוא יודע על מה הוא מדבר. הוא כתב ספר בנושא. וכך למעשה הוא מקיים כל קלישאה על הנבל ההוליוודי .

ולדימיר פוטין (צילום: 9gag)
ואם לא הייתם בטוחים: תמונת אילוסטרציה | צילום: 9gag

3. ותק של 16 שנה ב- KGB

כאחד שצמח בעולם הצללים לפוטין יש ידע לא קטן בכל נשק (חוץ מהנשק הכי קטלני – האגרופים שלו, כמובן). במן אחד הביקורים בסיביר, באזור טובה שעל גבול מונגוליה, יצא לצוד נטול חולצה ועם רובה קטלני לצדו, כשרק שרשרת צלב קטנה מגינה עליו. תמלמלו "תעלול יחצני" עד מחר, הייתם מתים לתמונת פרופיל כזו בפייסבוק הפרטי.

ולדימיר פוטין (צילום: ap)
מאחורי השיח: צ'אק נוריס, משקשק מפחד | צילום: ap

4. מלאך גיהינום

כשהגיע לביקור בקרימאה, אוקראינה, רכב על הארלי דווידסון לכנס אופנוענים באיזור. "אופנוע הוא סמל החופש המושלם", אמר לנוכחים, וצירף עוד סצנה מתואמת היטב לתדמית המאצ'ו האולטימטיבי . בהזדמנות אחרת הגיח לביקור בפסטיבל אופנוענים בנובורוסיסק , ושיבח את כנופיית " זאבי הלילה" על התדמית הפטריוטית. בתמורה הם צירפו אותו רשמית לשורותיהם, והעניקו לו את הכינוי החביב "אבדון".

ולדימיר פוטין (צילום: ap)
born to be wild | צילום: ap

5. זה מטוס? ציפור? לא, זה פוטין!

כשיערות רוסיה בערו בשנת 2010 פוטין לא ישב בצד וחילק הוראות על סופר טנקר כזה או אחר – הוא נכנס למטוס BE-200 כדי לכבות את השריפה בעצמו. הוא לקח את אסון הטבע כעלבון אישי, נכנס לתא הטייס וכיבה את השריפה במו ידיו. השמועה אומרת שהוא לא השתמש במים, אלא רק חג מעל האזור ונעץ מבטים בשריפה עד שכיבתה את עצמה.

6. הפוליטיקאי המהיר בעולם

פוטין הגיע למהירות של 240 קמ"ש. במאמץ להביא את אחד מאירועי הפרומולה 1 הרשמיים למדינה (אל דאגה, הוא הצליח), התנסה פוטין עצמו בנהיגה באחת ממכוניות המירוץ האימתניות. האתגר, כמו שאפשר לראות, היה קטן עליו – למרות שבשלב כלשהו הוא כן מצמץ. למוות יש דברים דברים יותר דחופים לעשות מלפגוש את פוטין כנראה. פחדן.

7. הוא לא חש קור

חלקנו אוהבים לנפוש בתאילנד, לחלקנו יש תקציב רק לכמה ימים ברודוס, ויש אנשים שחופשות אורבניות יותר זו הבחירה שמועדפת עליהם. אבל לא פוטין, לא הקשוח שבגברים - הוא מעדיף את החופשה השנתית בסיביר. במהלך אחד הביקורים קפץ פוטין למים ושחה באגמים הקפואים של סיביר בשביל הכיף. וסתם בשביל הקטע – הוא שחה פרפר, כדי שלא יגידו שהוא נמושה חלילה.

ולדימיר פוטין (צילום: ap)
מה, גם אנחנו שוחים בנהרות סיביר כל שני ואף פעם | צילום: ap

8. הוא גבר רגיש

כמו מאצ'ו אמיתי, פוטין יודע מתי לזרוק את רובה הציד הצידה, לשים חולצה ולחשוף מעט רגשות. בזמן ביקור לאולם התיאטרון הלאומי במסקבה, הפגין את כישורי הנגינה שלו. הוא מקפיד כמובן על שירים פטריוטים. מתי פעם אחרונה ראיתם את צ'אק נוריס מנגן על פסנתר?

ולדימיר פוטין (צילום: ap)
בסיום ההופעה הפסנתר הוצא להורג כי זייף | צילום: ap

9. בים, ביבשה ובאוויר

פוטין הוא גם מדען, ארכיאולוג וצוללן מצטיין. באחת מהרפתקאותיו הרבות, לאחר שכבר כיסה כלי רכב ומטוסים, הוא צלל באתר ארכיאולוגי תת מימי בדרום רוסיה ו"גילה" שני כדים עתיקים, שהושתלו על ידי הארכיאולוגים לפני שהגיע. אבל זה לא משנה - מבחינתו השלים את המשימה והפך לאיום משולש – בים, יבשה ובאוויר.

ולדימיר פוטין (צילום: ap)
הבלונים הם סתם בשביל המשקל, פוטין יכול להחזיק בלי אוויר במשך שעות | צילום: ap
>> פושעי המצלמה שהורסים תמונות סקסיות