מה השריטה שלך?
"יש לי הרבה שריטות. אם אני אשב לאכול בצלחת וישב לידי עוד בן אדם – אשתי, אחותי, חבר, לא משנה מי שאוכל בדיוק אותה מנה כמוני, אני אהיה חייב לטעום מהמנה שלו. בגלל זה אף אחד לא רוצה לאכול איתי".

מה המקצוע הכי גברי בעיניך?
"קצת נדוש – אבל בעיני טבח ושף הם המקצועות הכי גבריים שיש".

על מה עוד לא סימנת וי ואתה חייב לנסות?
"אם יש משהו שתמיד רציתי לעשות ועוד לא יצא לי זה לטוס למרוקו, לראות בעיניים את כל הסיפורים שגדלתי עליהם. אני רוצה לוודא שכל מה ששמעתי בילדות באמת אמיתי וכמובן לטעום את האוכל המטורף שאני מכיר מהבית".

מה הייתה העבודה הכי קשה שעשית בחיים?
"רוב החיים אני עובד במטבח, אבל יצא לי לעבוד פעם באריזת דשן. הייתי אורז ומעמיס שקים והריח היה נורא. הייתי חוזר הביתה גמור".

View this post on Instagram

A post shared by _ (@shimon_vaknin_chef) on

מה יכול להדליק אותך בשנייה?
"כשמשקרים לי. אם אני יודע שמישהו משקר לי זה מרתיח ומשגע אותי. גם אם זה טוב וגם אם זה רע, אני אעדיף שיגידו לי את האמת".

מה היה רגע השיא בחייך?
"אני ואורטל התחתנו, התגרשנו ואז התחתנו שוב, והחתונה השנייה הייתה רגע השיא של החיים שלי. שם הייתי שלם עם הכל – עם האישה, הילדים והעבודה. זו פעם ראשונה שהגעתי לשלום עם עצמי. אני חושב שמשם דברים רק התגלגלו לטובה. אני לא ממליץ להתחתן ולהתגרש כמובן, אבל זה עשה לי רק טוב".

מה הדבר הכי מרשים שעשית בשביל להרשים בחורה? 
"מה לא עשיתי? היה לי קשה להרשים את אורטל. הדבר הכי מרשים שעשיתי בשבילה זה ארוחת שף שבישלתי לה בחוף פלמחים. פתחתי לנו שולחן עם יין ופרחים, הדלקתי לפידים ונרות והבאתי שלושה חברים שהיו המלצרים שלנו לאותו ערב".

מתי בכית בפעם אחרונה?
"כשלא הלך לי עם הפחזניות בתוכנית. בניגוד למה שחושבים עליי, אני לא כזה בכיין. בתוכנית, עם כל הלחץ הרגש התעצם, אבל בדרך כלל אני לא בוכה".

מה הפנטזיה שלך?
"לפתוח מקום משלי, שדורון יהיה שותף בו ושכל יום נבשל בו משהו אחר".

View this post on Instagram

A post shared by _ (@shimon_vaknin_chef) on

יש לך בגד מזל שאתה לא זורק?
"יש לי כמה אפילו. אני נורא בעייתי בבגדים, כשאני הולך לחנות אני משגע את המוכרת ואת אורטל אשתי שבדרך באה איתי - אבל יוצא רק עם חולצה אחת. קשה לי להיפרד מבגדים, פעם הייתי יותר מלא ויש חולצות שנראות עליי כמו שק, אבל בגלל מה שהן מזכירות לי, אני לא יכולה לזרוק אותן".

מה הדרינק שלך?
"וודקה אסאי עם ספרייט, למרות שאני לא מת על אלכוהול בכללי. רק עם חברים".

איזו מוזיקה אתה אוהב?
"אוהב הרבה סגנונות, אבל הסגנון שאני הכי אוהב לשמוע זה מזרחית מכל הסוגים. אני אוהב את אייל גולן, עומר אדם ואדיר גץ. כשאני נוסע לעבודה או כשאני בנסיעה ארוכה את אוהב לשים שירים ולשיר עם עצמי בכיף. ככה אני פותח כל בוקר".

מה ההישג הכי גדול שלך כגבר?
"שאני נשוי באושר לאישה מהממת ושיש לי שלושה מלאכים שהבראתי לעולם. בפן המקצועי, אני שמח שהגעתי למקום שאני מאכיל בו 700 חיילים כל יום".

מה נשים צריכות לדעת על גברים?
"אני אעיד על עצמי: אין לנו הרבה מקום בראש, אז אפשר לצמצם סיפורים. אפשר פשוט לסגור שיחות ארוכות בקצרה. אצל גברים זה הכל תמיד נגמר בשתי מילים, עם נשים יש שיחות של שעות. צריך להגיע לעיקר מהר, אין לנו סבלנות".

איזה טייפ של בחורות אתה אוהב?
"בדיוק כמו אורטל אשתי: נשים ספונטניות שאוהבות לצחוק".

View this post on Instagram

A post shared by _ (@shimon_vaknin_chef) on

איזו תכונה נשית מוציאה אותך מהכלים?
"סנוביות והתנשאות. כולנו בני אדם בסוף".

מהו האוכל האהוב עליך שאתה לא יכול בלעדיו?
"שניצל זה החיים. עם כמה שאני טבח ומכין מאכלים מטורפים וקונדיטור, בסוף מה שאני הכי אוהב לאכול זה שניצל עם מטבוחה בלחמנייה חמה".

באיזה פאב אפשר למצוא אותך?
"אני גר בדרום ויש לנו בר באזור בשם איצ'ו בר בקיבוץ גת. זה מקום קטן ואינטימי ובדרך כלל אני אוהב לבוא אליו, כי אני מכיר בו את כולם".

איזה ספורט אתה עושה?
"הספורט היחיד שאני עושה זה לרוץ אחרי הילדים כרגע. אני עובד בעבודה סיזיפית, אני כל היום על הרגליים. מהרגע שאני מתחיל לעבוד אני לא יושב, רוב היום אני בפעילות אז אני לא עושה כל כך ספורט מעבר לזה. אני משחק עם הילדים וזה הספורט שלי – כדורגל ותופסת".

View this post on Instagram

A post shared by _ (@shimon_vaknin_chef) on

מה החפץ הכי דבילי שאתה מחזיק?
"אוסף בולים. כשהייתי ילד הייתי גונב לשכנים. היום כבר אף אחד לא יודע מה זה, אבל שמרתי על האוסף מהילדות".

מה התחביב הכי גברי שלך?
"אני חולה על ספרים. אני שומר שבת וזה העיסוק העיקרי שלי בשבת. יש לי מאות ספרים בבית שאת כולם קראתי, ואת חלקם אפילו פעמיים או שלוש. בדרך כלל אני מסיים ספר שלם בשבת. זה הכיף שלי".

יש רגע בתוכנית שאתה מתחרט עליו?
"אני לא יודע אם אני מתחרט עליו, אבל יכול להיות שהייתי פועל אחרת בכל נושא הקונדיטוריה. ניסיתי לעשות הרבה ובסוף אכלתי על זה כאפות. אני מתחרט על זה שלא ניסיתי להיות פשוט, ללכת על מנה עם מרכיב אחד ולהשקיע בה. אולי גם לא הייתי בוכה, למרות שבעיניי זה גברי לבכות".

מה היית רוצה שאנשים בבית ידעו עליך?
"שאני מצטייר כבן אדם מצחיק ושטותניק בתוכנית, אבל יש בי גם צד מאוד רציני".