עם כל הכבוד לפציעות כדורסל או כדורגל, יש בעולם כמה משוגעים שעוסקים בספורט שאם עיקמת בו קרסול, יצאת לגמרי בזול. האנשים האלה חיים בשביל האדרנלין, בשביל הטירוף, בשביל הסכנה – עבורם, יום שבו הם עדיין בחיים הוא יום מוצלח. מתוך שלל ענפי הספורט המסוכנים שיש, אספנו חמישה שרק צפייה בהם גורמת לפעימות הלב להאיץ:

סקי מסוקים

סקי בפני עצמו הוא ספורט די מסוכן. עשרות אנשים נהרגים במדרונות מושלגים בכל שנה, שלא לדבר על המאות שנפצעים. כמובן שאתה בוחר את רמת הסיכון שלך בעצמך – החל מהמסלולים המתונים ועד למסלולי האוף-פיסט, שנחצבים בשלג על ידי גולשים מטורפים שיודעים לתמרן בין עצים, סלעים ועיקולים מפתיעים בלי לשבור אף רגל בדרך. אבל כל זה לא מגיע לאקסטרים האמיתי: סקי מסוקים, או Heliskiing. הספורט הזה נועד רק לפסיכים שהחליטו שמדרונות שאפשר להגיע אליהם באמצעות מעלית סקי הם לא מאתגרים מספיק – ולכן עולים על מסוק כדי להגיע למדרונות שצריך להיות לא שפוי כדי לגלוש בהם. השלג הבתולי, הסכנה ממפולות והתלילות המטורפת הופכים את סקי המסוקים לאחד האתגרים הספורטיביים הכי מסוכנים בעולם.

גלישת גלים גבוהים

ראית את הסרטון? הרגשת את פעימות הלב מתגברות עם כל שניה שבה הגל הופך להיות מפלצת? אז אתה יודע למה הספורט הזה נמצא ברשימה שלנו. דמיין את עצמך גולש להנאתך, ולפתע תופס גל. הגל מתחיל לגדול, צובר גובה, ובסוף מתנשא מעליך לגובה של 15 מטר. עכשיו אתה צריך לגלוש מספיק מהר ולהיות מספיק מיומן כדי להתחמק מהמפלצת לפני שהיא מתרסקת עליך בכוח שיכול להרוס כל דבר שעומד בדרכו. לא הצלחת? הגל יקבור אותך עד למעמקי האוקיינוס – מה שלא כל-כך ישנה לך, כי קרוב לוודאי שתמות מעוצמת המכה.

רכיבת וריצת שוורים (זהירות, קשה לצפייה)

"שמונה השניות הכי מסוכנות בספורט" – זה הכינוי שהודבק לרכיבת שוורים. מדובר בספורט שכל המהות שלו זה סכנה: אתה רוכב על 800 קילו של פר משוגע, שהרצון היחידי שלו באותם רגעים זה שתעוף לו מהגב (אם תהית למה הוא מעוצבן כל-כך, זה בגלל שלפני שמשחררים אותו לזירה קושרים לו את האשכים עם חבל). אם לא הצלחת להישאר באוכף, סביר להניח שתהפוך לבובת סמרטוטים כמו הבחור האומלל בסרטון, תעוף כמה מטרים לאוויר לפני שתנחת ותשבור כמה עצמות, או שתיפול ותצטרך להתמודד עם שור זועם שהאשכים שלו קשורים בחבל.

את הסרטון הבא, המתאר ריצת שוורים קטלנית, העדפנו לחסוך ממך – יותר נכון, להשאיר לשיקולך אם אתה רוצה לצפות בו או לא. לא מדובר ממש בענף ספורט, אלא יותר במסורת מטורפת בפמפלונה בספרד, בה כל שנה משחררים שוורים זועמים לרחובות ובורחים מהם. התוצאה: 14 הרוגים מאז 1910, ו-200-300 פצועים בכל שנה. אם החלטת להביט בסרטון, אתה מוזמן לעשות הפסקה וללכת לשתות כוס מים לפני שנמשיך.

מרוצי אופנועים

יש אנשים שלא יכולים לחיות בלי אדרנלין ומהירות. מתוך אלה, רוכבי האופנועים הם ככל הנראה המשוגעים ביותר. בכל זאת, אנחנו מדברים על לטוס בכבישים על דו-גלגלי במהירות ממוצעת של 160 קמ"ש ולהתמודד עם שוליים צרים, עיקולים מפתיעים, ואולי הכי מסוכן: חרקים שנמעכים על משקפי המגן. הבחור בסרטון יודע על מה אנחנו מדברים.

קפיצת בסיס

כל הרעיון מאחורי ספורט אתרי הוא הסכנה שדבר – אחרת זה לא היה מאתגר. ומכל סוגי הספורט האתגרי, קפיצת בסיס (Base Jumping) הוא אחד המטורפים ביותר, עם מספר מקרי מוות שעומד על יותר מ-120 מאז תחילת שנות ה-80. הרעיון הוא פשוט: לקפוץ ממקום גבוה כלשהו – בניין, אנטנה, גשר או צוק – כאשר מה שאמור להציל אותך הוא מהירות התגובה שלך והתקינות של המצנח שמחובר לך לגב. בניגוד לצניחה חופשית, בקפיצת בסיס אין מצנח רזרבי – פשוט בגלל שאם אתה קופץ מגובה של 100 מטר לא יהיה לך מספיק זמן כדי לפתוח אחד כזה.

>> מאי הנחשים בברזיל עד לדרך המוות בבוליביה: יעדי הטיול המסוכנים ביותר בעולם