אין תמונה
אל תסתכלו עליו ככה, הוא בתפקיד

הסצנה בה שוטר סמוי מתבקש מסוחר סמים לעשות סמים אל מול עיניו מוכרת לנו מלא מעט סרטים. סרסור שמאלץ סוכן לשכב עם זונה, לעומת זאת, היא לא סיטואציה שעולה או מתקבלת על הדעת, אך מסתבר שהמלחמה בזנות בהוואי מקדשת את כל האמצעים, בראי המשטרה המקומית.

השוטרים בהוואי, לעומת זאת, חושבים שזה הכרחי: לפי פרסום בביזנס אינסיידר, החוק בהוואי מתיר לשוטרים סמויים לקיים יחסי מין עם נערות ליווי – והם נאבקים להשאיר את המצב כמו שהוא. גורמים במשטרה המקומית טוענים שמדובר בחוק הכרחי על מנת לחדור לארגוני פשע שונים, בזמן שהמבקרים קוטלים ואומרים שמדובר בהמשך ניצול הנשים.

החוק שאוסר על שידול קטינים, לא חל כרגע על שוטרים בזמן תפקיד, והדיון סביבו יחד עם הביקורת הציבורית גובר. "אני לא מכיר אף מדינה או חוק שמתירים לסוכן סמוי לבצע דברים מהסוג הזה", אמר לעיתונאים רוג'ר יאנג, סוכן לשעבר באגף פשעי המין של ה – FBI.

והו, הוואי, האיים הכי שווים, קרדיט אימג'בנק טינסטוק (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
צרות בגן עדן | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

במקרים דומים במדינות אחרות בארה"ב, דוגמת פנסילבניה, קליפורניה ומסצ'וסטס, הורשעו שוטרים באונס זונות והוענשו בחומרה. לא ברור עד כמה השוטרים בהוואי מנצלים את החוק טובתם, אך ברור לכל שמודבר במעשים שיגרמו ליותר נזק מתועלת, ויובילו לטראומה נוספת של הנשים המנוצלות וחוסר אמון כבד במשטרה.