אישה עם רובה ענקי (צילום: Joe Raedle, GettyImages IL)
מה זאת אומרת נגמר הסייל? | צילום: Joe Raedle, GettyImages IL

לכל אורך ההיסטוריה שימשו הנשים הלוחמות כמודל להערצה וגם בתור כאב ביצים. האישה הלוחמת הראשונה בתעודות מופיעה באחד ממסעותיו של הרקולס. הוא נאלץ לחסל את מלכת האמזונות לאחר שגנב לה את החגורה. כך גם התקבע בדמיון הקשר בין אלימות אצל נשים ובין בגדים. האם האמזונות באמת קצצו לעצמן את השד השמאלי כדי שלא יפריע להן לירות בקשת? כך, לפחות, מספרות האגדות. האמזונות נהגו בגברים שלהן כעבדים והשתמשו בגופם לצורך הרבעה. וכשאנחנו חושבים על אמזונות אנחנו מעדיפים לחשוב על לוסי לולס, כוכבת זינה, ועל שני השדיים השלמים שלה נאבקים לנשום בתוך שריון עור ופרווה.

המלכה הקלטית הלוחמת בודיקיאה הפכה לסמל של גבורה ולחימה נשית בעולם המערבי. לאחר שהרומים כבשו את בריטניה, הולקתה המלכה היפה בשוט כמו חיה ושתי בנותיה נאנסו מול עיניה במהלך חתימת הסכם השלום עם השבטים המקומיים. הנקמה של בודאיקה הייתה מהירה, אכזרית ומתוקה כמוה: רכובה על מרכבת קרב דו-גלגלית ובראש צבא של איכרים היא שחטה את כל תושבי לונדון. הרומאים לא הצליחו להוציא את התמונה הזאת מהראש – לוחמת כוסית, עצבנית וחשופת חזה – כך שמופע לוחמה נשי מצא את עצמו מהר מאוד בפריים טיים של רומא, בקולוסיאום.

הגלדיאטוריות החדשות היו שבויות מלחמה ועברייניות מועדות שאותרו באודישנים שהיו גורמים לצביקה הדר לחרבן במכנסיים, והפכו בן לילה לידועניות ומעצבות דעת קהל בחברה הקשוחה של רומא העתיקה. נשים לוחמות עם ישבן מחוטב ופנים של מלאך לא קונים בשוק, ומארגני המופעים ניסו שלא לסיים את קרבות הנשים במוות. לפעמים זה עבד. בשוק המין הדקדנטי של רומא, חדירה אל אחוריה של גלדיאטורית ותיקה נחשב לאחד הפינוקים היותר יקרים באימפריה.

ימי הביניים והנצרות הצדקנית החזירו בכוח את האישה למטבח. חוץ מהצרפתייה המטורללת, ז'אן ד'ארק, שהסתערה על האנגלים רכובה על סוס ובשריון מלא ותסרוקת מזעזעת, ימי הביניים היו תקופה מאכזבת.

אבל עזבו אתכם היסטוריה

ג'ינה קראנו - Gina Carano (צילום: Robert Laberge, GettyImages IL)
ג'ינה קראנו. הפנים של ה-MMA (וגם התחת לא רע) | צילום: Robert Laberge, GettyImages IL

היום, כשהגברים המודרניים מתעניינים בעיקר בבישול והענקת מולטי-אורגזמות, לחימת הנשים חוזרת ובגדול. הג'ודו והאגרוף התאילנדי יצרו בשנות ה-90 כוכבות ידועות כמו הג'ודוקה הישראלית יעל ארד, שסחפה את המדינה כשהיא זכתה במדליית כסף אולימפית.

הנשים הקשוחות בעולם נרשמו בהמוניהן לתחרויות של מגע מלא בזירות האגרוף התאילנדי. בגלל שנשים קטנות יותר מגברים, רוב הקרבות האגרוף המקצועניים לנשים לא מסתיימים בנוק-אאוט אלא בהחלטת שופטים. זה קצת חבל, אבל עדיין זה שווה את הכסף, בייחוד כשיש טכניקה טובה ופנים יפות. הי, וזאת ההזדמנות לאחל למתאגרפת הישראלית הגר פיינר המון הצלחה.

עולם ה- MMA החדש אפשר לנשים האמיצות להשתמש במלוא יכולתן הפיזית ולסיים קרבות מדהימים בריתוקים וחניקות לשאגות הקהל המחורמן. חלוצת הז'אנר הייתה הפייה היפנית והסקסית סאטוקו (המלכה) שינאשי, שהחלה את דרכה בזירות המאולתרות של סמבו בטוקיו והפכה לכוכבת הלוחמת הכי גדולה ביפן, בגלל השילוב של טכניקות המדהימות שהיא מבצעת ואולי גם בגלל שהיא פצצת מין קטלנית מהסוג החתולי, שמדגמנת הלבשה תחתונה בשעות הפנאי. בערב הקרבות היחיד שבו זכיתי לראות אותה לייב בטוקיו, מכסחת את הצורה לגרמנייה ענקית ומרושעת (זה ממש יקר), כמה עשרות גברים יפנים בחליפות עמדו בתור ארוך כדי להריח וללקק את המגבת המשומשת שלה.

 

סאטוקו

הלוחמת הכי שווה באמריקה כיום היא ג'ינה קראנו, הפנים של ה-MMA. עם הפנים האלו, וכבת למשפחת לוחמים מצטיינת (אבא הוא מאמן קשוח), לא לקח הרבה כדי שהיא תהפוך לאחת הלוחמות הבולטות בסצנת האגרוף התאילנדי של ארה"ב. יש לה חזה גדול וחיוך שובב שיכול להמיס את הלב של כל סוטה ממוצע, וכשהכסף הגדול עבר לעולם הלחימה המשולבת, המתאבק האגדי ואלוף ה- MMA לשעבר רנדי קוטור לקח אותה תחת חסותו ולימד אותה כל מה שצריך כדי להצליח בזירה החדשה. ג'ינה היפה סחפה את אמריקה החרמנית ונכון לכתיבת השורות האלה היא בלתי מנוצחת.

 

ג'ינה בפעולה

קרבות הבוץ וקרבות הדבש (כן. דבש) הן בידור חובה במסיבות הסטודנטים בארה"ב, אבל אין בהם לחימה אמיתית ומעניינת. מי שרוצה לחוש על בשרו חניקת רגלים אמתית וכואבת מבחורה יפה, מוזמן לסור למועדון הג'יאוג'יטסו הקרוב למקום מגוריו ולעלות על המזרן לאימון עם הבנות הכי מדליקות בארץ. ומי שקצת פוחד ובצדק, ועדיין מעוניין להגשים פנטזיה, אתרי אינטרנט מפוקפקים מציעים קרבות הכנעה עם נערות גמישות ואכזריות בהלבשה תחתונה. ובינתיים: הנה כמה סרטים שיעשו אתכם שמחים לקראת סוף השבוע.

 

לו כל קרבות ה-MMA נראו ככה...

 

...או ככה: בחורות נלחמות בשמן

 

בחורות נלחמות בבגדי ים. גם אנחנו אוהבים אותך