ביום שני השבוע נחשפנו לסיפור זהבה ושלושת הדובים של עולם הפשע הישראלי. למי שפספס נספר שפושע זוטר פרץ לבית בבאר שבע, הכין לעצמו בנחת קערה של קורנפלקס עם חלב, מהסוג היקר, ולאחר מכן הלך לנוח במיטה של בעלת הבית. בעלת הבית שהגיעה התקשרה למשטרה – ואלה באו, העירו את הפורץ העייף ועצרו אותו. הסיפור ההזוי הזה שלח אותנו לחפש סיפורים דומים בעולם הפשע הישראלי – ולא תאמינו עד כמה עברייני הצעצוע הישראלים יכולים להיות יצירתיים. כל הסיפורים אמיתיים, השמות כמובן שמורים במערכת כי בכל זאת, לא נעים.

הנרקומן והפלזמה

פלזמה שבורה (צילום: flickr)
מסקנה: אל תגנוב טלוויזיה מקומה רביעית וכמובן, תשלם את האגרה | צילום: flickr

בשכונה ד' בבאר שבע מסתובב נרקומן מוכר שאת שמו נשמור במערכת, קרוב משפחה של דמות ציבורית מאוד מפורסמת ומכור קשה לסמים. אומנם הוא בקושי הולך אבל לטפס על מרזבים וקירות הוא יודע כמו חתול מיוחם. יום אחד החליט הבחור לפרוץ לדירה בקומה הרביעית כדי לממן את המנה של הבוקר. כמו שרק הוא יודע הנרקומן שבקושי הולך טיפס עד לקומה הרביעית ללא שום בעיה ונכנס לדירה. בבית ראה פלזמה יקרה שללא ספק תממן לו מנה או שתיים. רק מה, יש בעיה – איך מורידים פלזמה 42 אינץ' דרך המרזב? ישב וחשב והגיע למסקנה גאונית. הוא עטף את הפלזמה בשמיכת פוך ופשוט זרק אותה מהקומה הרביעית. כמובן שהמכשיר היקר נשבר לרסיסים ועכשיו לא רק שאין מנה גם הבלשים שהגיעו לזירה נאלצו לאסוף את החלקים הרבים כדי לתת אותם לאנשי המז"פ.

החשיש והנער

קוקאין (אילוסטרציה) (צילום: חדשות 2)
הי, אתה עם המדים והאקדח, יכול להחזיק את זה רגע בזמן שאני לוקח שאכטה | צילום: חדשות 2

גם הסיפור הבא מגיע מבירת הנגב. ערב אחד יצאו בלשי יחידת הנוער וחיפשו קטינים עם סמים. באחד הרחובות זיהו הבלשים קטינים מהסוג ש"מוכר למשטרה" וניגשו סתם כך לשוחח איתם. אחרי מספר דקות הגיע קטין נוסף שבחושך שהיה לא ידע מי ידיד ומי אויב. ניגש לחבריו עם חיוך רחב על הפנים ואמר, "איזה בוף קטלני הבאתי לכם". החברים קפאו (תוכלו רק לנחש את הבעות הפנים שלהם) והבלש אמר "מה אתה אומר, תביא נראה". הטיפש עדיין לא הבין עניין ונתן את החשיש לבלש כדי שיעריך את הסחורה. ההמשך ידוע מראש.

גנב פוטוגני ומחייך

הגנב הבא יצא כל כך אידיוט שהוא זכה לסרטון משלו ולא סתם סרטון, כזה שסייע לשופט בהכרעת הדין. מדובר בתושב שטחים שגנב משאית כדי להעביר אותה לשטחים כמובן. ממש חסר שם משאיות אז למה לא לקחת כמה מישראל. הבחור שלנו ממש מיומן ולא הייתה לו שום בעיה להניע את המשאית ולברוח. רק מה, גיבורינו כחולי המדים הגיעו לזירה תוך זמן קצר ומיד התנהל לו מרדף בכבישי הארץ. בניגוד לגנב שלנו השוטרים היו מעט יותר חכמים והם הביאו אתם מצלמה. המטרה הייתה להגיד לשופט "עזוב אותנו, קח את הסרט וסגור עניין". במצבים כאלה גנבים חכמים נוהגים להסתיר את הפנים ולברוח אבל הגנב שלנו החליט להיות ממש מתחשב. לא רק שהוא חייך למצלמה הוא גם נופף לשלום. רק חסר שהיה צועק כל הכבוד למשטרת ישראל. תוך זמן קצר הצליחו השוטרים לעצור את המשאית הגנובה ולהחזירה לבעלים המאושר. הגנב אפילו לא קיבל מועמדות לאוסקר.

השב"ח הנחמד

לפני שנתחיל בסיפור נזכיר לכם שוב שמדובר בסיפור אמיתי. לפני עשר שנים יצאו שוטרי תחנת באר שבע, כן אנחנו יודעים ממש כוכבים, למבצע מעצר של שוהים בלתי חוקיים. הלכו השוטרים החרוצים ואספו כמה עשרות שב"חים. לאחד מהם, זייד, לא היה מקום בתא אז שמו אותו לישון ליד היומנאי כדי שישמור עליו. עלה הבוקר ואת כל השב"חים לקחו לבית המשפט ורק את השב"ח זייד שכחו ישן ביומן. הפושע הממוצע היה בורח אבל זה החליט להישאר. התחלף היומנאי וביקש מזייד להתחיל בניקיונות. כך עברו הימים, זייד ישן בתחנה ובבוקר ניקה את הריצפה. התחלפו המשמרות וכולם התאהבו בבחור שמנקה. אחרי כמה חודשים זייד שלנו כבר ממש עזר ליומנאים בתחנה. לא פחות ולא יותר הוא היה מחתים את השוטרים על ציוד לפני משמרת כולל על כלי נשק ארוכים. אחרי כמעט שנה התחלף מפקד התחנה והחדש שאל מי זה. "אה זה זייד", ענו השוטרים. "בחור מסכן בלי בית שעוזר לנו, ממש נחמד". אבל המפקד החדש החליט לבדוק ורק אז אחרי שנה הבינו השוטרים במי מדובר וזייד שלנו שוחרר אחר כבוד במחסום שבקו הירוק.

גם שוטר וגם גנב

שוטר גנב (צילום: משטרת ישראל)
הגונב על מדים פטור? | צילום: משטרת ישראל

אין דבר יותר מעצבן משוטר שסרח, בטח כזה שלא יצא חכם במיוחד. השוטר שלנו היה חביב במיוחד על באי פיצוצייה בתל אביב. הוא היה מגיע לשם לפני משמרת וגם אחרי. יושב עם החבר'ה, צוחק ובכלל מה רע שיהיה לך איזה שוטר חצר. רק מה, אחרי כמה זמן בעל הפיצוצייה שם לב שכסף נעלם מהקופה. כמובן שהוא חשד בעובדים שלו. הלך ובדק במצלמות האבטחה וגילה שהגנב הוא לא אחר מהשוטר ששטרות של חמישים היו ממש חביבים עליו. לא מספיק שהגאון גנב מתחת למצלמת אבטחה שהוא ידע על קיומה הוא עוד עשה זאת על מדים. הבחור סיפר שהיה במצב נפשי וכלכלי קשה ולכן גנב. בית משפט ממש ריחם על הבחור והסתפק ב-140 שעות של עבודות שרות. שמרו את הטענות על בית משפט לכתבה אחרת; אל תשכחו שהבחור איבד את מקום עבודתו, אז כדאי להיזהר כי עכשיו הוא ממש צריך את הכסף.

פוזות על ניידת מג"ב

בישראל אין מסלול מרוצים ויש כמה נהגים שממש כועסים על השוטרים שמפריעים להם במסלול. הבחור שבסרטון הבא החליט להציג לשוטרי מג"ב את היכולות שלו. נראה שהוא היה בטוח שאם הביצוע יהיה מושלם אז הוא יקבל פטור מהשוטרים. במשך דקה הוא עשה חרקות סביב הניידת השתולל והאמת אותנו הוא ממש הרשים. מסיבה לא ברורה השוטרים לא התאמצו לעצור את הבחור לפחות לא בזמן שצולם הסרטון. אז אנחנו לא ממש בטוחים אם הוא נעצר לאחר מכן, סביר להניח שכן, כי מג"ב משום מה לא אוהבים לעבוד מול מצלמות, אבל מה שבטוח אחרי זה הוא הלך למוסך להחליף צמיגים.

>> שני כדורים מטווח אפס: מעשי נקמה מוצדקים