פוצץ את דרכו אל החופש

מתוך הסרט
אחד הפושעים המסוכנים בצרפת (כזה שאוהב סרטי אקשן משנות ה-90) מסתובב חופשי

רדואן פאיד נחשב כאחד מהשודדים הכי מסוכנים בצרפת. מזה כשלוש שנים הוא יושב בכלא ונראה שהשמירה לא הייתה משהו. במשך התקופה הזו אישתו הבריחה לו חומר נפץ וככול הנראה גם כלי נשק. בים שבת פאיד עשה את המהלך שלו כשחטף ארבעה סוהרים ולאחר מכו פוצץ חמש דלתות פלדה בדרך אל החופש. לאחר שיצא מהכלא הוא שחרר את הסוהרים ונמלט. המשטרה בצרפת הצליחה למצוא רכב שרוף אתו נמלט מהכלא אך לפאיד לא נותר זכר. ככל הנראה הוא מסתובב בחוץ עם עוד חומר נפץ שנשאר לו וגם כלי נשק. זה לא פעם ראשונה שפאיד עושה צרות בזמן שהוא אמור להיות עצור; בפעם הקודמת זה נגמר במעשה שוד ושוטר שנרצח במהלכו. בצרפת הוא מוכר בזכות ספר שפרסם בשנת 2008 על חיי הפשע שלו ובנוסף בזכות מסכת הוקי, כמו בסרט של רוברט דנירו "היט", אותה חבש כששדד בנקים.

פוקסי נוקסי הסופרת

תהפוך למיליונרית: אמנדה נוקס
כל השהות שלה בכלא סבבה סביב הצעות מגונות. אמנדה נוקס | צילום: רויטרס

אמנדה נוקס, הרוצחת שמוכרת לנו בשם פוקסי נוקסי או "הרוצחת הסקסית", תוציא לאור בעוד כשבועיים ספר על חייה בכלא האיטלקי וכמובן שגם תספר שהיא חפה מפשע. יציאת הספר החדש תשבור שתיקה של שנתיים ומה שבאמת מעניין שם, חוץ מהטענות לכך שאינה רוצחת, זה החיים שעברו עליה בכלא האיטלקי. נוקס טוענת שמרגע שנכנסה בשערי הכלא היא נאלצה להתמודד עם הטרדות ותקיפות מיניות מצד סוהרים וגם האסירות. זה החל מתוצאה שקרית שנמסרה לה על כך שהיא חולה באיידס והמשיך בהצעות מגונות שקבלה מאסירה שהציעה לה לנהל רומן לסבי בתמורה לאבטחה בכלא. לטענתה אחד מהסוהרים הבכירים, רפאל ארגירו (Raffaele Argiro), כל הזמן שאל אותה איך היא אוהבת לעשות סקס ועם מי. לדבריה הוא ניסה לשכב איתה בכל הזדמנות שהייתה לו. רפאל אגב פרש מהשרות ומואשם בתקיפה מינית של אסירה אחרת. הוא מכחיש את האשמות נגדו וגם משטרת איטליה תובעת את נוקס על האשמות, בקיצור עדיף לה שלא לחזור לשם. כיום נוקס סטודנטית באוניברסיטת וושינגטון ומחכה לראות האם תוסגר לאיטליה אחרי שבית המשפט שם ביטל את הזיכוי שלה. מה שבטוח זה שהספר שלה הולך להיות עסיסי במיוחד.

האם תועד רצח בצילום לוויין של גוגל?

רצח תועד בגוגל ארת'?
כלב שיצא לשחות - או שובל דם?

תמונת לוויין של גוגל מסעירה בימים האחרונים את הרשת. התמונה צולמה מעל הולנד ורבים חושבים שמתועד שם רצח שלא פוענח. מפרסם התמונה הוסיף שמן למדורה כשרשם "רצח שתועד על ידי גוגל ליד הבית שלי". ואכן בצילום הלוויין נראה משהו שדומה לשביל דם שמתחיל ממרפסת שנבנתה מעל לאגם עד ליער סמוך. בנוסף ניתן להבחין בדמות לא ברורה שעומדת בסמוך לשביל הדם. יש כאלה שטוענים שכלב ששחה שם עלה לאותה מרפסת ויצר את השביל אולם אחרים טוענים שהשביל לא מתחיל מהקצה, מה שהיה אמור לקרות במקרה של שחיין, ולכן מחזקים את תאוריית הרצח. עכשיו כולם בהולנד, ומרגע זה גם במדור שלנו, מחכים שהשלטונות יבדקו מתי צולמה התמונה, מי נעלם והאם באמת נחשף פה רצח שלא פוענח עד היום רק בגלל צילום מקרי מלוויין.

בנות 15 רצחו קשיש בהשפעת משחק מחשב

מקרה מזעזע נחשף השבוע באיטליה כששתי נערות בנות 15 הואשמו ברצח של גבר בן 67 בהשפעת משחק מחשב. מירקו סאקר נמצא מת בשדה כשעל גופתו סימני אלימות קשים ומכנסיו מופשלים. גופתו נמצאה אחרי שהנערות הגיעו לתחנת המשטרה ואמרו שהן רצחו אותו ועשו זאת כי ניסה לאנוס אותן. השוטרים באיטליה התחילו לחקור וגילו שהבנות לא אמינות וסותרות אחת את עדות השנייה. לאחר החקירה התברר שאחרי שרצחו את מירקו הן לקחו את רכבו ודהרו בכביש במהירות של 150 קמ"ש ויותר. בדרך פגשו חברים וספרו שרצחו בן אדם והרגישו כמו גיבורות של המשחק המוכר GTA2. גם במשחק הגיבור דוהר במהירות גבוה. החברים שפגשו שכנעו את הנערות לגשת למשטרה ולספר על הגופה. לתקשורת סיפרו שהן היו מאושרות ולא הביעו שום חרטה על הרצח. במשטרת איטליה ציינו שככול הנראה עשו זאת גם למטרת שוד ובכוונתם להגיש נגד הנערות כתב אישום על רצח כבר בימים הקרובים.

דיווח על שריפה וחטף את הכבאים

יש מקרי פשע בעולם שיכולים לקרות רק בארה"ב, אחד מהם זה הסיפור הבא. תושב אטלנטה התקשר 911 ודיווח על בעיה רפואית. למקום נשלח אמבולנס ומכיוון שבארה"ב כבאים הם גם חובשים נשלח גם רכב כיבוי ובסך הכל חמישה אנשים. כאשר הגיע הצוות לכתובת של המטלפן הוא חטף אותם באיומי נשק. הוא ביקש מאחד הכבאים לצאת כדי להזיז את רכב הכיבוי מחזית הבית וזה עשה כך – אבל נמלט והזעיק את הרשויות. החוטף החזיק ארבעה בני ערובה, ולמקום הגיעו צוותי ימ"מ ומומחים למשא ומתן. במשך שעות ניסו לשכנע את החוטף לשחרר את הכבאים אך זה סרב וצוות הימ"מ פרץ לדירה. בקרב שפרץ בבית נהרג החוטף ואחד מאנשי הימ"מ נפצע באורח בינוני. הכבאים חולצו ללא פגע מהדירה וכעת בודקים מה גרם לאדם לחטוף אותם.

גנב חסר מזל

אובמה נואם
אני רוצה להרגיע את האומה, הטלפרומטר שב לבית הלבן בשלום | צילום: Doug Pensinger, GettyImages IL

לפעמים צריך לדעת ממי לגנוב ואת זה גילה אריק בראון שגנב משאית. במשאית שגנב הוא מצא הרבה מכשירי אלקטרוניקה, חלק מהם עם לוגו נשיאותי. הוא לא ידע שבין הדברים שגנב היה גם הטלפרומפטר (מכשיר להקרנת דפים על מסך) שבו משתמש לא אחר מאשר הנשיא ברק אובמה. הוא מכר את רוב הדברים אבל שמר לעצמו את אלה שהיו עם הלוגו הנשיאותי, כמו למשל הטלפרומפטר, מיקרופונים, מחשב נייד, וזה התברר כטעות גדולה. במשטרה עבדו קשה וכמובן שמצאו את הגנב האומלל שהתגלה גם כטיפש משום שהתגאה בגניבה הנשיאותית בפני חבריו. בסוף השבוע האחרון גזר בית המשפט על בראון עונש של שבע שנות מאסר.

רצחה את הילדים והקפיאה אותם

כבר אמרנו לכם בעבר שיש מקרי פשע שלא משנה כמה פעמים תקראו עליהם לא תאמינו שזה קרה. בפולין התקשרה אזרחית למשטרה וסיפרה שהיא חוששת לחיי התינוק של שכנתה. היא אמרה לשוטרים שהיא יודעת שהשכנה ילדה תינוק אבל הוא פשוט נעלם. שוטרים הגיעו לדירה שם גילו זוועה של ממש. הם מצאו במקפיא שלוש גופות של תינוקות, התברר שכולם של דיירת הבית, אישה בת 41. למשטרת פולין לא ברור האם באמת מדובר ברצח, האמא מכחישה, אולם גם האב נעצר לחקירה. האם סיפרה לשוטרים שהתינוקות נפטרו והיא לא יכולה להיפרד מהם ולכן שמרה אותם במקפיא. לזוג יש עוד ילדים והם נמסרו למשפחות אומנה. כלי התקשורת בפולין מספרים שזה לא הרצח הראשון מסוג זה שנחשף לאחרונה; חקירתה של אישה בשם יאטה בת 41 מתנהלת מזה כחצי שנה בחשד שרצחה חמישה מהתינוקות שלה וככל הנראה גם שישי שגופתו לא נמצאה.

מפקד הצוללת שבגד

מייקל פ. וורד
זייף את מותו כדי להיפטר מהמאהבת. מייקל וורד | צילום: צבא ארצות הברית

נסיים עם מפקד צוללת שגם הוא התגלה כאדם לא חכם במיוחד. נהוג לחשוב שכדי להיות איש צוות על צוללת צריך להיות אינטליגנט, במיוחד בטח כשאתה המפקד. אבל סא"ל מייקל וורד ממש לא חשב על הכל. לוורד היה רומן אותו החליט לסיים רק שלא ידע איך. אז הוא שלח למאהבת שלו מכתב, כאילו מקצין בשם בוב, ובוב בישר לה על "מותו". המאהבת הייתה שבורה מצער אבל בדקה מה קרה וכך נחשפה הפרשה. בחיל הים האמריקאי הקימו וועדת חקירה שם הודה מפקד הצוללת שבגד באישתו ולא ידע איך לסיים את הקשר עם המאהבת. כשהבין את הטעות אמר לחברי הוועדה "הדרך שבה בחרתי לעשות את זה הייתה מגוחכת". היא גם עלתה לו ביוקר כשהשבוע הוחלט שהוא יודח מהפיקוד על הצוללת ומחיל הים בכלל.

>> בשבוע שעבר: השוטר עצר את הפרוצה רק אחרי ששכר את שירותיה