הרג במכת אגרוף (צילום: DB/BNPS)
הרתיח את הממלכה | צילום: DB/BNPS

"איזה בדיחה חולנית" הייתה הכותרת שנתנו בדיילי מייל לסיפור הבא. בחודש נובמבר האחרון קלטו מצלמות האבטחה בעיר דורסט שבבריטניה את אנדרו יאנג כשהוא מעיר לויקטור איביטויה על הצורה בה נסע באופניים. אנדרו, שסובל מתסמונת אספרגר, הוא סוג של גאון שאף דובר כמה שפות, אך בעל כישורים חברתיים של ילד קטן. הוא פנה לויקטור והעיר לו על כך שהוא נוסע על המדרכה ומסכן את הולכי הרגל. לפתע וללא כל אזהרה הגיח לואיס גיל, חברו של ויקטור, והטיח בפניו של אנדרו מכת אגרוף קטלנית.

אנדרו נפל בעוצמה על הכביש ולא זז, דבר שגיל היה ער לו ולמרות זאת הוא המשיך ללכת כאילו כלום לא קרה. כל זה אגב מתרחש בשעות הבוקר ובמרכז מסחרי הומה אדם. כפי שניתן לראות איש לא ניגש לסייע. על פי הדיווח במייל אנדרו פונה לבית החולים ושם כשאמו נמצאת בסמוך למיטתו הוא נפטר. בבית המשפט טען לואיס גיל כי הוא חשב שאנדרו חמוש אחרי שזה הכניס יד לכיס ועמד לשלוף סכין או אקדח. בית המשפט קבע שהוא אשם אולם גזר הדין שניתן לגיל הרתיח את הממלכה הבריטית כולה, מפה גם הכותרת המבזה. הוא נידון לארבע שנות מאסר ויכול להשתחרר אחרי שנתיים על התנהגות טובה. בכתבה המקורית המכה הקטלנית מתועדת גם בווידיאו.

עוד בפשע העולמי:

מכת מדינה: המורה לדרמה נעצרה אחרי ששכבה עם תלמיד

קלי בורג'ס (צילום: BPM Media Wales)
הרומן נמשך מספר חודשים | צילום: BPM Media Wales

נראה שהתופעה של מורים ששוכבים עם התלמידים שלהם, משום מה מדובר לרוב בנשים, כבר הפכה למכה של ממש. השבוע היה זה תורה של קלי בורגאס, מורה לדרמה בת 26 מהעיר בריסטול, שנעצרה אחרי ששכבה עם מספר תלמידים שלה בהם בן 13 ובן 17. מיד לאחר הגשת התלונה היא הושעתה מעבודתה ולעיתונאים שהתקשרו אליה בכדי לקבל תגובה אמרה "אני לא רוצה להגיד שום דבר, אני בסדר תודה". על פי הפרסומים השונים הרומן התנהל במהלך השנה שעברה ונמשך מספר חודשים. לא ברור איך הוא נחשף והאם היה זה התלמיד או חבריו שהביאו לכך.

קיימו יחסי מין במונית וסרבו לשלם

קיימו יחסי מין במונית וסרבו לשלם
נתנו לנהג הופעה

הסיפור ההזוי הבא מגיע אלינו אורלנד פארק ארה"ב. בני הזוג סטפני הרינגר ואנדרו ווקוביץ הזמינו מונית שהגיעה אליהם סמוך לשעה שלוש בלילה. הם ביקשו מהנהג להפעיל מונה ולהפתעתו החלו להתמזמז במושב האחורי. לנהג היה מאוד קשה להתרכז משום שמשם הם המשיכו לדבר האמיתי, וקיימו במושב האחורי יחסי מין מלאים. זה לא נגמר כל כך מהר - כשהם סיימו את העניינים שלהם מאחורה המונה הגיע לסכום של 83 דולר. אז הם נזכרו לספר לנהג שלף אחד מהם אין ארנק. הנהג הזמין משטרה, וסיפר לשוטרים שרצה לזרוק אותם מיד אחרי שהתחילו בהופעה שלהם במושב האחורי. אז איך הוא הגיע ל-83 דולר במונה? כנראה בכל זאת נהנה. בסופו של דבר לאווקוביץ ניגש לביתו בסמוך עם אחד השוטרים כדי להביא כסף לנהג, שממש לא הסכים להסתפק בהופעה. הוא חזר עם כרטיס האשראי של אמא שלו ושילם לנהג שעזב את המקום.

אכזריות קטלנית של האב מניגריה

מקרה מזעזע במיוחד פורסם השבוע עם מעצרו של אב מניגריה לילד בן ארבע. האב התקין על הפה של הבן שלו מנעול בכדי שזה ימנע ממנו לצרוח. האב כינה את הבן שלו "ילד של רוע" ואף האשים אותו במזל הרע שפקד אותו בימים האחרונים. האב שעובד כמאבטח הכה את הבן שלו, הצמיד לגופו ברזל לוהט וטפטף עליו פלסטיק מומס. מי שעצר את המתקפה האכזרית של האב הייתה האם שבדיוק חזרה מקניות ומצאה את בנה במצב קשה. היא הזעיקה את המשטרה ושרותי הרפואה אולם הילד כבר נפטר מפצעיו. האב נשלח למעצר וצפוי לעמוד כבר בימים הקרובים למשפט על רצח.

מרכז אימונים לשופטים בסעודיה

מערכת הצדק של הממלכה הסעודית עולה לכותרות אחרי הוצאות להורג אכזריות במיוחד, הפרדת ראש עם חרב, או פסקי דין שכולל כריתת יד לגנבים. מנגד בממלכה עצמה יש טענות רבות על התנהלות השופטים ובעיקר על היעילות הנמוכה שלהם. השבוע פורסם כי בממלכה פתחו מרכז אימונים מיוחד שישפר את הביצועים של השופטים. המרכז החדש יתמקד ב"אפקטיביות ובביצועים" של השופטים נמסר ממשרד המשפטים הסעודי. מעניין מה זה אומר לגבי גזרי הדין שמעוררים זעם בעולם.

האם סגרה חוב על קוקאין בהברחה

האם סגרה חוב על קוקאין בהברחה (צילום: Cavendish)
"לא ידעתי שהם שם" | צילום: Cavendish

מ"אב השנה" ל"אם השנה". קריסטל מוזלי בת ה-27 נתפסה כשניסתה להבריח בואן שלה מהגרים לא חוקיים. היא נסעה לצרפת יחד עם החבר שלה דניאל בן ה-25 ומשם הם חזרו בואן כשבפנים מוסתרים ארבעה מהגרים לא חוקיים. המזל לא האיר להם פני והם נתפסו על המעבורת שעליה עלו עם הרכב שלהם. היא שיחקה אותה כאילו היא בהלם ואמרה לפקידים הצרפתים "לא ידעתי שהם שם", אבל אלה ממש לא קנו את הסיפור. בסופו של דבר היא סיפרה בחקירה שהסכימה להבריח את המהגרים בתמורה לחוב של 3,000 ליש"ט אותו צברה על שימוש בקוקאין. לדבריה בעלי החוב הציעו לה את סכום הכסף ואף מימנו את החופשה שלה בצרפת בתמורה להסכמה שלה. השבוע החליט בית המשפט לשלוח מסר לכל המבריחים ושלח אותה ל-15 חודשי מאסר בפועל.

המכונית הגנובה נמצאה אחרי 40 שנה

על זה נאמר צדק מאוחר. משטרת טנסי ארה"ב הצליחה לאתר רכב מסוג חיפושית שדווח כגנוב ב1974. הרכב הגנוב שמוגדר כיום כרכב אספנים נתפס על ידי השוטרים רגע לפני שנשלח ללקוח בקנדה. סוכני הגבול חשדו במסמכים של מי שטען כי הוא בעל הרכב ולאחר בדיקה מדוקדקת גילו שמדובר ברכב גנוב, לא סתם גנוב כי אם מלפני 40 שנה. אבל עכשיו יש לשוטרים בעיה אחרת, אין להם מושג איך למצוא את ג'וזף מקדונלד שזה האדם שדיווח על הגניבה. דובר המשטרה מבקש את עזרת הציבור, תאמינו או לא, באיתור הבעלים של הרכב בכדי שניתן יהיה להחזיר לו אותו.

צפו: הנוסע נטרל שודד חמוש

משטרת סיאטל שחררה השבוע את תמונות האבטחה של התחבורה הציבורית וחשפה גיבור של ממש. גבר חמוש עלה לאוטובוס עירוני בכדי לשדוד את הנוסעים, הבחור לא חשב שמישהו יכול להתנגד למישהו גדול יותר עם אקדח. אז חשב, הכל הלך חלק עד שהגיע לנוסע שממש היה מרוכז בטלפון שלו. בתחילה הוא לא שם לב לשודד אולם כשהרים את הראש וראה את לוע האקדח הוא לא איבד את העשתונות וקפץ על השודד בידיים חשופות. לא פחות מדהים זה שבזמן שהוא קפץ על השודד הוא לא שכח להכניס את הטלפון שלו לכיס, שלא ילך לאיבוד בטעות. בסופו של דבר סייעו נוסעים נוספים בלכידת החשוד שהובל אחר כבוד, ולא מעט השפלה, לתחנת המשטרה המקומית.