מרביצה לו (צילום: Nikada, Istock)
לא מכות כאלה. אבל אם לא תיזהר זה גם יגיע | צילום: Nikada, Istock

פסח זה הזמן בו כולם מוציאים את ההגדה ומנסים להתאים אותה לעולם של היום, ובמקרה של הטור שלי אין קל מזה – כי עם כל הכבוד לעשר המכות של מצרים, עשר המכות שנשים מטילות עליך בכל פעם שאתה סוטה מדרך הישר הן הרבה יותר קשות.

1. טיפול בשתיקה

מחזקת את כל הנשים שיודעות לבטא את עצמן ולשמור על תקשורת נכונה עם בן הזוג. ואחרי שחיזקתי – עזבו אותי מכל אזהרה פסיכולוגית, הכי נח להתמודד עם מריבה בעזרת טיפול שתיקה. כן, אני אוהבת לחפור על כל נושא בעולם אבל כשזה מגיע לזה שאתה שואל "מה עשיתי?" האוצר מלים שלי מסתכם בחזרה אינסופית על המלה 'כלום'. אני יודעת – זה ילדותי, זה לא בריא, זה מיותר ופוגע בתקשורת שלנו. זה אולי לא הרבה לבקש מאיתנו לומר מה מפריע לנו, אבל מצד שני – זה גם לא הרבה לבקש ממך להפסיק לשחק אותה תמים ולהבין הכל לבד. הרי מן הסתם אם אמרת לי בחוסר טאקט שאמא שלך ממש לא אוהבת אותי, אתה אמור לדעת שמה שאני שמעתי זה "אני רוצה לישון היום על הספה ואני מתעקש על זה".

2. מניעת תענוגות

ואני לא מדברת על תענוגות שמהם מגיעים ילדים לעולם. כל אחד בקשר אוהב להשקיע במשהו בשביל האחר – אם זה אוכל, קניות, מסאז' או הורדת סרטים למחשב בשביל ערבים רגועים ביחד. אם הכעסת אותנו, יש סיכוי טוב שנזלזל באותם דברים שאתה רגיל שאנחנו משקיעות בהם. בטוסט שלך תמצא גבנ"צ פג תוקף, במסאז' יתפס לך שריר, בקניות נשכח את כל מה שביקשת במיוחד ושהיה לך דחוף להיום והסרט? מקווה שאתה אוהב אותו הונגרי באיכות CAM. בלי כתוביות.

זוג במיטה - קצר בתקשורת (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
אני סופרת עד 10 וכשאני מסתובבת אתה על הספה בסלון | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

3. התעלמות מהודעות

זה שונה מסתם לא לענות לטלפון. זה להראות לך שהיא ראתה את ההודעות בפייסבוק, התחברה מלא פעמים לוואטספ ועדיין החליטה לא לענות לך, כדי שתבין שמשהו כאן לא בסדר (חוץ מההתנהגות שלה, כמובן). למען האמת, לא בטוח שמדובר בכלל בעונש. אם היא לא עונה לך, אולי זה כמו שרוס הצדיק לרייצ'ל את הבגידה שלו לאורך רוב העונות: ווי וור און א ברייק!

4. אנפרנד בפייסבוק

אני רוצה רגע לחטוא בנרקיססטיות קלה ולהעיד על עצמי: אני לא בחורה מטומטמת, חסרת ביטחון עצמי, ללא כל יכולת להעריך נכון אופי של אנשים. עם זאת – אולי כן. אחרת אין לי איך להסביר את זה שהיה לי חבר שעשה לי אנפרנד בזמן שהיינו יחד ואיך אני עשיתי אנפרנד לאחרים והכל מתוך רצון מטופש להעניש. בקיצור, אם נעלמת מהפייסבוק של האישה בה אתה חושק ראה זאת כאות חמור ביותר – שווה ערך למכת חושך בערך, או לפחות למכת שחין.

5. עושה דווקא

עונש ילדותי ומחרפן. הוא עובד על עיקרון הפעולה הבלתי מילולית. לא מדברים על כלום, לא צורחים, לא רבים, רק מתחרפנים מהמעשים שלה. אתה גוער בה להתארגן יותר מהר? אין בעיה, שעתיים ואנחנו באוטו. אתה כועס על המנה היקרה שהיא הזמינה בדייט ראשון? אין בעיה, תוסיף לזה קינוח. העלת לפייסבוק בדיחה מרגיזה על נשים? אין בעיה, רק נתייג פה את אמא שלך. דווקא.

בחורות שותות (צילום: thebroline.com)
אתה לא אוהב שהיא משתכרת ליד חברים שלך? זה מה שתקבל | צילום: thebroline.com

6. מתחברת לחברים שלך

מדובר בעונש עקיף. היא בעצם לא באמת עושה משהו לא בסדר אבל עדיין גורמת לך להתעצבן ולהרגיש לא בנוח. היא פתאום מתכתבת הרבה עם חברים שלך, פותחת קבוצת וואטסאפ בלעדיך (הו האימה!) וכשהיא מדברת איתם בטלפון אתה שומע בדיחות שאתה לא מבין. הרבה יותר פשוט להתנצל בפניה על מה שלא יהיה שעשית (ואל תגיד שאתה לא יודע מה עשית. תתנצל וזהו).

7. חונקת אותך בפייסבוק

ואם אי פעם קיבלת עונש כזה, אתה יודע שכבר היה עדיף לקבל אנפרנד. עם התפתחות הטכנולוגיה, קיבלנו דרכים יצירתיות יותר להעניש אותך. אחת מהן, למשל (סתם זורקת לאוויר ולא טוענת שאי פעם עשיתי את זה. שום סיכוי) היא להעלות את התמונה הכי מביכה שלך לפייסבוק או, למי שאוהבת לקחת את העונש צעד אחד קדימה – להפוך את התמונה הזאת למם ולתייג "סטטוסים מצייצים". אתה מושפל בקטנה, החברים שלך חושבים שהיא מצחיקה והבחורה שלך זוכה לכמות לייקים ענקית. תזכיר לי, מה היה קשה למצרים? הברד?

לייק סקסי (צילום:  Photo by Flash90)
העונש על התמונה הזאת לא שווה שום רגע של חולשה | צילום: Photo by Flash90

8. מציבה לך תנאים

עונש שהוא לכל הדעות לא בריא בעליל, אך לא זה מה שימנע ממנו להיות כה פופולארי. היא מפעילה עליך מניפולציות רגשיות, מעמידה אותך בפני מבחנים ונותנת לך אופציות לא קלות בכלל לבחור מתוכן. שיקרת לה בקשר לזה שעישנת משהו חשוד? יופי, אז או שנפרדים או שכל החומר הולך לאסלה. בדרך כלל הרעיון מבוסס על זה שאתה לא רוצה להפסיד אותה. וכאן הבעיה, בהנחה השגויה הזאת.

9. חוזרת לדבר עם האקס

אם אלוהים היה יודע מה קנאה גורמת לאנשים לעשות, הוא כנראה היה מחליף את המכה התשיעית עם העונש הבא. אין הרבה שלא נופלים למקום הנמוך הזה. והאמת שהיום לא צריך ממש לשלוח הודעה או להרים טלפון, מספיק שעשינו לייק לתמונה של האקס ומבחינתנו – הצהרנו על הכעס שמופנה לבן זוג הנוכחי. זה גורם למתח, יוצר ריב ואף פעם לא נגמר טוב. ובדרך כלל זה קורה כי בעצמך עשית לפניה בדיוק את אותו הדבר – לייק תמים לתמונה של אקסית שופעת, בבגד ים שיותר מדי קטן עליה (ובטח שוב אתה לא מבין מה לא בסדר, אה?).

10. מערבת גורמים חיצוניים

מכיר את זה שאתה ממש מרגיז את חברה שלך ויודע תוך כדי שאתה טועה בויכוח? אז היית צריך לעצור את עצמך בערך יום וחצי לפני. בשלב הזה הלכת רחוק מדי והיא תעשה הכל כדי להוכיח את הנקודה שלה. זה מתחיל ב"בוא נשאל מה החברים שלך חושבים" (הם חושבים שאתה טועה), ממשיך ב"בוא נראה מה אמא שלך תגיד על זה" (היא תגיד שאתה אידיוט) ונגמר ב"בוא נצלם את עצמנו עם שלט שכתוב עליו 'חבר שלי חושב שזה בסדר לשכב עם אחותי, תנו 1,000 לייקים אם הוא טועה' ונעלה את זה לפייסבוק!" (וזה יהיה המיליון הראשון והאחרון שתקבל בחיים).

ואלה היו עשר מכות שנשים מנחיתות עליך. כדי לא להשאיר אותך סקרן, אתן לך עוד הצצה קלה להמשך ההגדה: כנגד ארבעה גברים דיברתי במדור (ארבעה או אלף, מי סופר): חכם אומר "פנק אותה עם המהלך הזה", תם אומר "אבל אולי היא לא רוצה את הפינוק", מרושע אומר "אל תפנק אותה לפני שהיא פינקה אותך" ואחד שאינו יודע לשאול אומר "אין לי מושג מה זה אוראלי, אבל לא שואל". חג שמח.