"למה שתעשו דבר כזה – ועוד דווקא בתקופה הזאת?": קבוצת נשים עוררה לאחרונה סערה בעיר קאזאן שבמערב רוסיה אחרי שתועדה עורכת חימום מול אחד המסגדים בעיר, והתיעוד מאותו רגע עלה לאינסטגרם ומהר מאוד הוביל לדיון סוער בקרב הגולשים שלא חסכו בביקורת.

התיעוד המקורי עלה לחשבון האינסטגרם של צעירה מקומית בשם קטרינה שגם מופיעה בסרטון, ומאוחר יותר גם לחשבון אינסטגרם שמופעל על ידי גורמים בעירייה. לטענתה של קטרינה היא וחברותיה ערכו תרגילי סקוואט כחימום לקראת ריצת מרתון בעיר, ולמרות שהיא מחקה מאז את הסרטון מחשבון האינסטגרם שלה - התיעוד הפך לוויראלי.

View this post on Instagram

A post shared by Казань (@kazan.insta)

הסרטון עורר כאמור את זעמם של התושבים המקומיים, ורבים מהם הביעו את התסכול בתגובות לפוסט: "האם זה באמת הכרחי להעלות סרטון של נשים עושות חימום על רקע מסגד ועוד דווקא כשאנחנו בעיצומו של חודש הרמדאן?", שאלה אחת הגולשות. "התעלול הזה מבזה מדינה שלמה".

גולש אחר הגיב גם הוא בזעם וכתב: "למה בכלל לקדם דבר כזה בחשבון ציבורי? אם אתם רוצים לקדם אימונים גופניים, אין בעיה. רק למה לא בחדר כושר או מגרש ספורט?". 

"לא מבין על מה כולכם מייללים", הגיב אחד הגולשים מנגד. "כל הנשים בסרטון לבושות בבגדי ספורט. רוצים לבוא בטענות למישהו? תתלוננו על המארגנים שהזניקו את המרתון מאזור המסגד", ומגיבה אחרת הוסיפה: "אין שום דבר רע בחימום קטן לפני ריצה".