ארה"ב: נער אמריקאי תושב ניו מקסיקו הדהים השבוע כמה לקוחות בתחנת דלק מקומית אחרי שהתנפל על אדם שניסה לחטוף ילדה והכניע אותו עד להגעת כוחות המשטרה.

כנען באוור (16) בדיוק סיים למלא את מיכל הדלק שלו כאשר ראה את דניאל בלטרן ארויו (21) תוקף עוברים ושבים בחנות הנוחות של תחנת דלק בעיר לאס קרוסס.

עדי ראייה מספרים כי ארויו ארב לאישה, שזהותה לא הותרה לפרסום, אשר חלפה באזור יחד עם שלושת ילדיה, וניסה לחטוף את בתה הגדולה בת ה-9, אך אלו הצליחו להינצל אחרי שהאם הסתגרה בחנות הנוחות יחד עם שלושת ילדיה.

בהקלטות ממצלמות האבטחה במקום ניתן לראות את אחד הלקוחות מנסה בכל כוחו למנוע מארויו להיכנס לחנות, אבל הוא מצליח בכל זאת לחדור פנימה ותוקף את הלקוח באכזריות. בשלב הזה באוור הצעיר כבר נכנס לפעולה.

בתיעוד המדהים ניתן לראות את הנער מטיח העצמה את ארויו, מרתק אותו לרצפה, ומצמיד אותו לקרקע במשך 4 דקות שלמות עד שכוחות המשטרה הגיעו למקום ועצרו את החשוד. בהמשך התברר שבאוור הוא אלוף היאבקות במשקל כבד לנוער ומשם הסיבה לתגובה המדהימה שלו.

"תפסתי אותו מאחור ומשכתי אותו לאזור הפתוח של החנות, שם הפכתי אותו על הגב והחזקתי אותו", סיפר הנער לסוכנות ידיעות מקומית. "ככה בדיוק הכנעתי את כל היריב שלי בתחרויות היאבקות בעבר, וזה בדיוק מה שעשיתי לו".

בהמשך התברר שהנער הצעיר הפך בשנה האחרונה לאחד המתאבקים הטובים ביותר במחלקת הנוער של מדינת ניו מקסיקו, מוקדם יותר השנה הוא זכה באליפות האזורית במקום מגוריו, ואפילו מאמנו טוען שהוא חייב להיות בין חמשת המתאבקים הטובים ביותר לגילו בכל המדינה.

הוריו של באוור התייחסו לאקט האמיץ של בנם ושמחו לשמוע שהוא לא נפצע במהלך התקרית המבהילה. "אני בטוח שבני הציל חיים באותו יום", סיפר אביו של כנען, טרוי. "אני גאה בו מאוד ושמח לדעת שהוא היה שם באותו יום. אני מאושר שהתקרית נגמרה בצורה שבה היא נגמרה".

בכל הנוגע לארויו, תושב אריזונה במקור, מתברר שהוא מוחזק כעת במעצר ללא ערבות, וגורמים המעורים בפרטי הפרשה מספרים שנכון לרגע זה הוא לא מיוצג על ידי סנגור.

מתחנת המשטרה נמסר כי החשוד סירב לשתף פעולה בזמן החקירה, נסיבות התקיפה עדיין לא ברורות, אך הוא מואשם בסדרת עברות, כולל חטיפה, התעללות בילדים ותקיפה בנסיבות מחמירות.