גבר יפני מצא את עצמו נלחם על חייו בבית החולים, אחרי שלקה בשבץ דקות ספורות אחרי שסיים לאונן. הפרטים המלאים על התקרית הביזארית פורסמו בכתב העת Journal of Stroke and Cerebrovascular Diseases, שם המטופל תואר בתור "גבר בן 51 עם יד ימין דומיננטית" שנהג לאונן כמה פעמים ביום.

גורמים המעורים בפרטי התקרית אז תיארו כיצד המטופל סבל מכאבי ראש והקאות, דקות ספורות אחרי שחווה אורגזמה באותו יום גורלי. הוא פנה בשארית כוחו למיון בבית החולים בעיר נגויה, שם הוא כבר סבל מבלבול ואובחן עם לחץ דם נמוך – שני סימנים מקדימים לאירוע מוחי.

בן ה-51 הובהל לבדיקת CT, שם טכנאים הצליחו לזהות דימום מוחי תת-עכבישי כתוצאה ממפרצת בכלי הדם במוח. מאוחר יותר, רופאים אבחנו שהוא עבר שבץ בזמן שאונן בביתו.

נציין שזו לא הפעם הראשונה שמישהו חווה אירוע מוחי בזמן מגע מיני. ד"ר איימי בירד, נוירופסיכולוגית קלינית שחקרה את התופעה, ציינה בספרה: "ב-14% מהמקרים בהם אנשים התמודדו עם מפרצת במוח, אותם מטופלים העידו שקיימו מגע מיני קודם לכן – בין אם קיימו יחסי מין עם פרטנר או אוננו". ד"ר בירד הוסיפה שהסיכון אף עלה במקרים בהם המטופלים השתמשו בוויאגרה או צרכו קוקאין לפני האקט.

המטופל היפני בסופו של דבר שרד את התקרית ושוחרר מבית החולים אחרי אשפוז של שבועיים כשמצבו הוגדר כמצוין. היה לו הרבה מזל, שכן 40% ממטופלים שחוו מפרצת בנסיבות דומות מצאו את מותם וכשני-שליש מאלו ששרדו נאלצו לעבור תהליך שיקום אינטנסיבי אחרי שנותרו עם נזק מוחי.