תמי המברו, אושיית הרשת אוסטרלית הפופולרית, הציתה השבוע דיון לוהט בקרב העוקבים שלה לגבי המוצא שלה בעקבות פוסט הנוגע למחאות שפרצו בארה"ב.

הכל התחיל כשהמברו, אושיית הפיטנס בת ה-26, כתבה ל-11 מיליון העוקבים שלה באינסטגרם שהיא עומדת מאחורי כל המפגינים שמוחים נגד אלימות משטרתית כלפי אפרו-אמריקאים.

"אני מודעת לפריווילגיות שיש לי בגלל צבע העור שלי ובחיים לא אבין לחלוטין את חוסר הצדק שהתחולל בעבר ומתחולל עוד בימינו", היא כתבה. "יש לי המון חברים שאינם לבנים, כמו גם בני משפחה, ואני לא יכולה יותר לשתוק לגבי הנושא הזה. אני צריכה שתדעו שאני שומעת את כולכם ואני עומדת לצדכם".

View this post on Instagram

A post shared by Tammy (@tammyhembrow) on

View this post on Instagram

A post shared by Tammy (@tammyhembrow) on

בתגובה לפוסט של המברו, רבים ראו לנכון להתייחס להתבטאות שלה מלפני כמה שנים – כאשר אושיית הרשת טענה למעשה שהיא בעצמה בת להורים שאינם לבנים - ואז, הו אז, המברו נאלצה להבהיר את עצמה.

"אני באה מרקע מעורב", כתבה המברו בתגובה. "אם אתם רואים אותי ואתם לא מכירים אותי, אז אתם בחיים לא תדעו את זה לפי גוון העור שלי".

אושיית הפיטנס התייחסה למורשת שלה בסרטון יוטיוב, שם חשפה כי אמה נולדה בטרינידד וטובגו וגם היא הייתה בעלת גזע מעורב. כמו כן, היא הוסיפה שסבתה הייתה "שחורה".

View this post on Instagram

A post shared by Tammy (@tammyhembrow) on

חלק מהגולשים מיהרו לצודד בהמברו ולכתוב שגוון העור שלה לא משנה את העובדה שהיא שחורה כמו אמה או סבתה. "אמא שלך מטרינידד מתוקה", כתבה אחת הגולשות. "את לא לבנה. לא משנה אפילו אם אמא שלך מעורבת". גולשת אחרת חיזקה את הטענה הזאת והוסיפה כי אפילו לשני ילדיה של תמי יש "מאפיינים שחורים".

למרות שהפוסט שלה קיבל בעיקר פידבק חיובי, חלק מהגולשים ביקרו את אושיית הפיטנס על כך שהיא מתחמקת מלהגדיר את עצמה כאישה לבנה, ואחת הגולשות אפילו הגיבה: "את בקושי מעורבת תמי... פשוט תכתבי שאת לבנה ותעזבי אותנו בשקט".