איטליה: כומר מקומי מצא את עצמו השבוע במרכזו של אירוע מביך ומצחיק במיוחד לאחר שניסה להעביר את המיסה השבועית לאנשי כנסייתו דרך הפייסבוק בעקבות התפשטות נגיף הקורונה שהכתה בעוצמה במדינה האירופאית.

פאולו לונגו הוא כומר בכנסייה קטנה בעיר סלרנו (עיר נמל במחוז קמפניה שבדרום-מערב איטליה), וביום ראשון שעבר הוא רצה לעשות הכל כדי שאנשי הכנסייה שלו לא יחמיצו את התפילה השבועית - והחליט לעשות מעשה. 

אז מה קרה שם? מתברר שבזמן שהכומר נעמד במרכז הכנסייה, לחץ על כפתור הלייב והחל לשדר את המיסה, הוא לא שם לב שגם הפילטרים של פייסבוק פעלו במקביל - מה שהפך את התפילה השבועית לאירוע מצחיק במיוחד - אחרי שפילטרים שונים וצבעוניים החלו להשתלט על פניו באמצע התפילה.

וכך, התפילה כולה עברה בזמן שלונגו נראה כשהוא חובש משקפי שמש הזויים, מחזיק משקולות ומחופש לקוסם ביזארי - הכל בגלל (או בזכות) אופציית הפילטרים ששכח לכבות והשתלטו לו על השידור.

תיעוד המיסה הפך כמובן לוויראלי בכל איטליה, ואז גם בעולם כולו, ונצפה כבר על ידי למעלה מחצי מיליון אנשים שנמצאים בימים אלה בהסגר ורק מחפשים סיבה לחייך. או בקיצור: תודה לך פאולו על הרגע היפה הזה.