אין תמונה
מה יותר כבד - הבחורה או המשפיים?

עוד לא הספקנו לעכל לגמרי את התמונות שאנחנו רואים, אבל בשורה התחתונה מדובר בבחור ששם נשים עירומות על הכתפיים, מצלם, ומעלה לאינסטגרם. הפרוייקט השערוריתי גורר אש מכל הכיוונים: טענות לגזענות, שוביניזם טהור, וחיפצון הנשים המצולמות, וכנראה יש דברים בגו. האמן, נייט היל, בחור אפרו-אמריקאי צעיר, מופיע בתמונות לבוש בצורה רשמית ואלגנטית, כולל חליפה ועניבת פרפר, בעוד הנשים לרוב מופיעות בחצי עירום, ללא פנים, וללא כל זהות או משקל בתמונה.

אין תמונה
נייט היל. פרובוקציה או אמנות?

פרופיל המשתמש של הפרויקט של היל באינסטגרם נפתח לפני חודש בלבד, כולל פרסום המודעה הקוראת לנשים לבנות השוקלות מתחת ל-63 קילו בלבד להצטלם לפרוייקט ה-Trophy scarf – "צעיף פרס" בתרגום מילולי, והוא כבר צבר עשרות תמונות ואלפי עוקבים. התיאור המינימלי והבודד לפרויקט: "אני לובש נשים לבנות כסמל סטטוס והפגנת כח". הקונטקסט הגזעני בתרבות האמריקאית הוא חלק בלתי נפרד מהתמונות – כאשר הביקורת של האומן מופנית כלפי המציאות בה נשים לבנות הפכו ל"פרס" האולטימטיבי עבור גברים אפרו אמריקאים.

אין תמונה
סלפי עם תחת

האמן טוען שלאנשים מסויימים צבע העור מעיד על מעמד חברתי וסמל סטטוס – ולכן הוא מרגיש צורך להביע את עצמו בנושא. הבחירה שלו באינסטגרם ככלי המשמש אותו לפרוייקט היא אימרה חזקה בפני עצמה. חשבון האינסטגרם שלו לא מורכב מתמונות אישיות, אלא משמש כגלריה הבלעדית לפרוייקט, חלון הראווה לאומנות שלו – ובכך מצליח להתבטא ולקבל חשיפה שלא היה זוכה לה בהכרח בדרכים אחרות.

בין אם מדובר בביקורת לגיטימית על החברה או בנסיון קלישאתי ורדוד באומנות מודרנית, לאור העובדה שהיום (25/11) מצויין יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים, הדילמה ברורה אף יותר.

אין תמונה
הכל חלק מתהליך היצירה.

אין תמונה
מקפיד שלא ישקלו יותר מ- 63 קילו
_OBJ

>>> 24 שעות ברצף: הסקס הכי ארוך בהיסטוריה