תושבי לבנון עדיין מתקשים להתאושש מהאסון האימתני שהתחולל בנמל ביירות, אחרי שמצבור עצום של אמוניום חנקתי התלקח והתפוצץ בבירה. נכון לעכשיו, ידוע על מותם של יותר מ-150 אנשים, מעל ל-5000 פצועים ומאות אלפי בני אדם שנותרו ללא קורת גג. מאז הפיצוץ, תושבי המדינה זועמים על אוזלת היד של הממשלה ורבים מהם מבטאים את התסכול ברחובות וברשתות החבריות  כולל אושיית הרשת מיה קאליפה. 

מאז הדיווחים על הפיצוץ הנוראי בנמל, קאליפה יצאה בסדרת ציוצים זועמים נגד הממשלה המקומית על תפקודה הלקוי בעקבות האסון. ב-5 באוגוסט, שעות ספורות אחרי התקרית הקטלנית, קאליפה צייצה בחשבון הטוויטר שלה: "בוקר טוב לכולם, חוץ מאשר ההנהגה הכושלת בביירות שעדיין לא התפטרה". מאוחר יותר, קאליפה הגיבה גם לביקור הפתע של עמנואל מקרון במדינה וכתבה כי "נשיא צרפת עושה יותר בשביל לבנון מאשר הנשיא של לבנון". 

@miakhalifa

Links in my bio 

♬ original sound - miakhalifa

 

 

מיה קאליפה, בת 27 המתגורר בטקסס, עזבה את ביירות יחד עם בני משפחתה בשנת 2001 ועברה למארילנד. בשנת 2014, היא התפרסמה ברחבי העולם אחרי שכיכבה במספר סרטי פורנו ובאחד מהם כשהיא לובשת חיג'אב. בעקבות התקרית, היא קיבלה איומי על חייה מפעילים של ארגון הטרור דאע"ש. זמן קצר לאחר מכן, היא הפסיקה לעבוד בתעשיית הפורנו. 

יומיים אחרי האסון בנמל, קאליפה הדהימה את העוקבים שלה כששיתפה ציוץ של המשתמש מוחמד זועבי ובו תמונה של בניין עיריית תל אביב המואר בצבעי דגל לבנון. "זו מחווה מונומנטלית", כתבה. "זה, יחד עם ההצעה לסיוע הומניטריאומר הרבה בזמן שמישל עאון (נשיא לבנון) לא אומר דבר". מאוחר יותר, קאליפה פתחה בעצמה קמפיין מקורי מאוד למימון כספי סיוע לתושבי לבנון שנפגעו בפיצוץ. 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Mia K. (@miakhalifa) on

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Mia K. (@miakhalifa) on

 

אושיית הרשת פרסמה אתמול באינסטגרם כי בכוונה להציע את משקפי הראייה האיקוניים שלה מתקופתה בתעשיית הפורנו במכירה פומבית באתר eBay. הידיעה הסעירה את מעריציה של קאליפה, שתוך פחות מיממה הציעו קרוב ל-100 אלף דולר עבור המשקפיים עם המסגרת העבה.