הופה, מה? כבר עבר עוד שבוע? כנראה שהזמן רץ כשאתה בהאנגאובר מתמשך מכמויות האוכל של תקופת החגים. טוב יאללה, בוא נגרד מעט את הקרקפת יחדיו, והיום בתפריט: טבעות נישואין, בירה וסקס. הרכב מילים מעניין בהתחשב בעובדה שאתה יכול לבחור רק שניים מהם בעולם האמיתי..

את השאלה הראשונה שלנו לשבוע זה שואלת אותנו תמי, אשר האינטרנט ערער את בטחונה והיא ביקשה לדעת מה באמת המקור של טבעת הנישואין ולמה עונדים אותה דווקא על הקמיצה?

תראי תמי, תבחרי את השקר שאת רוצה לשמוע ואני אשמח לספר לך - אפילו בליווי חיוך. זאת מכיוון שלשאלה הספציפית הזו יש אין ספור תשובות שהומצאו בדרך פלא הרבה אחרי שמנהג טבעת הנישואין נכנס לתרבות המערבית, אבל בשביל המדור זהו רק אתגר אז הזמנו באמזון מכונת זמן ויצאנו לחקור את מהות המנהג:

חתונה סקסית
בודקים אם הקמיצה עובדת

טוב אז דבר ראשון אם את רוצה לחזור איתי בזמן אני אבקש שנעשה עצירה בשנות ה-90 . פספסתי בזמנו את אחד הפרקים של בברלי הילס, מאז אני תקוע בעונה השלישית ולא יכול לישון בלילות. אחרי שנספק את היצר החולה שלי נמשיך עוד אחורה ונגלה כי המנהג של ענידת טבעת לאות נישואין החל כנראה כבר אצל הפרעונים הקדומים. שזה מאוד מתאים להם כל הקטע של התכשיטים, עיגול הטבעת עצמה שסימן בעיניהם את הנצח וזה מתיישב טוב עם רעיון האהבה הנצחית.

אבל אני אהרוס לך את הרומנטיקה כי יש עדויות הרבה יותר חזקות מהאימפריה הרומית שטוענות כי טבעת הנישואין נענדה על אצבע האישה על ידי בעלה בעת החתונה כסימן לרכוש החדש שזה עתה קנה הגבר, (עלק תרבות נאורה..) משם זה כבר התגלגל לכל תרבות שפשוט העתיקה את המנהג העתיק - השמיטה את הקטע של הרכוש, עודדה את הרומנטיקה שנקנה עוד טבעות והופ, הנה לנו להיט. אבל מדוע עונדים אותה דווקא על הקמיצה?

הו! טוב ששאלת! אז גם פה יש עדויות לכל אורך ההיסטוריה שהטבעת מקפצת בין ידיים ובין אצבעות, עובדה שעד היום בחתונה היהודית (שאני מקווה שכבר עברה עלייך בשלום חמסה חמסה שום בצל) עונדים את הטבעת תחילה על האצבע המורה ואחר כך היא מחליקה לקמיצה כשהרב דופק עוד כוסית יין ולא שם לב למתרחש. מדוע דווקא הקמיצה? את ההסבר הזה אנחנו חייבים לרומאים המשכילים שהחליטו בזמנו שבקמיצה עובר וריד המתחבר ישירות ללב [מה ש"מסביר" את הדופק שאנו יכולים להרגיש בקמיצה] ומכאן שזהו חייב להיות וריד האהבה. אז איפה נשחיל טבעת רכוש במסווה של נישואין אם לא על אצבע האהבה? נכון מאוד.

השאלה השנייה שלנו לשבוע זה מגיעה מאייל אשר מאמין שהוא מבלה מספיק זמן בפאבים בשביל לנסות לשבור את השיא, אז הוא ביקש לדעת מי האדם ששותה בירה הכי מהר בעולם.

אייל, בינינו, בלי שאף אחד קורא או שומע, אני מבין שיש תוכניות לגמילה מאלכוהול שטוענות שאתה צריך להציב מטרות בחיים, אבל אני מאוד בספק שזו אחת מהמטרות הללו, אוקי?

אבל בכל מקרה אתה רוצה לדעת – אני עונה – אתה מנסה לשבור את השיא – מגיע למיון – הרפואה בארץ זוכה לעוד תקציבים – כולם יוצאים מנצחים (פרט לכבד שלך כמובן). אז אייל, אני שמח לומר לך שיש סיכוי שתפגוש את שיאן העולם בשתיית בירה כבר בבית החולים, כי ד"ר סטיב פטרוסינו, רופא בהכשרתו, הוא שיאן העולם!

כן, סטיב גילה את הכישרון החבוי בו כבר בגיל צעיר, וב1977, כשהיה בן 25 בלבד החליט לשבור את השיא העולמי, הזמין כמה נציגים מספר השיאים של גינס לפאב בפנסילבניה ולגם ליטר בירה בזמן בלתי יאומן של 1.3 שניות. כל עוד נציגים ספר השיאים מנסים להתאושש ממה שראו הרגע הוא גם שבר על הדרך את שיא חצי הליטר ב0.4 שניות ואת שיא 250 המ"ל ב0.137 שניות.. נשמע לא הגיוני? מזל שיש סרטון מצור, אם תקליק ממש פה.

בסרטון אנחנו יכולים לצפות בסטיב (כיום כבר בן 63 אגב) מסיים חצי ליטר בירה לפני שהמטבע נופל לרצפה! לא רע יחסית לדמות הסבא החביב, סטיב מחזיק בשיא הרשמי כבר כמעט 40 שנה, בין היתר בשל העובדה כי ספר השיאים של גינס הוציא מחוץ לחוק שתיית אלכוהול תחרותית בתחילת שנות ה90. שזה מעט אירוני לספר שמבוסס כולו על מבשלת בירה לא?

הפסקה קטנה, לאון יוצא לשירותים, בינתיים הוא מנצל את המדור להודיע שהוא מוכר את הרכב ושיש לו דף פייסבוק חדש למדור הטריוויה, את פרסום הרכב לא אישרו, את המדור כן, אז כנסו, תעשו לייק ותישארו מעודכנים בכל מה שלא צריך. 

ואת השאלה השלישית והאחרונה לשבוע זה קיבלתי מחבר בכיר במערכת מאקו שהחליט לאתגר אותי ושאל מי הוא האדם עם הכי הרבה פרטנרים מיניים בהיסטוריה!

התאומות פוקן (צילום: twitter)
התאומות פוקן ומעריץ | צילום: twitter

הכי הרבה פרטנרים בהיסטוריה? לא מפחידים עובד נמל עם מס הכנסה ולא מפחידים את לאון עם שאלה אדוני! אני מקבל את האתגר שלך! העוקבים הוותיקים בטח זוכרים שלפני שנה וחצי לערך ענינו על השאלה למי היו הכי הרבה פרטנרים ב24 שעות. אבל בכל ההיסטוריה?

יש סיבה למה פעם שעברה תחמנו את השאלה בזמן. זה לא סוד שיש בעיתיות בשאלות מסוג שכזה מכיוון שאנחנו צריכים לסמוך רק על מה שאנשים מעידים על עצמם, ותאמינו או לא, אך מרבית בני האדם לא מתעדים יותר מידי את מעשיהם השובבים ולא מעבירים דפי נוכחות באורגיות. אז כן, יש סלבריטאים עם אגו מטורף שמכורים לחומרים אסורים ויגידו שהם שכבו עם עשרות אלפי נשים וכמובן שהאגדות על הסולטן הזה והרודן ההוא שהיה לו הרמון עם אלף נשים רק מצמיחות כנפיים עם כל יום שעובר. אבל מהי התשובה האמיתית?

אני לא חותם על זה, וגילוי נאות אני די משוכנע שמדובר על טוויסט שיווקי לעלות מעט רייטינג. אבל לפי ההיגיון אנחנו צריכים להקשיב לזוג התאומות לואיס ומרטין פוקן. זוג הבלונדיניות בעלות העיניים הירוקות עובדות ברחוב החלונות האדומים של אמסטרדם כבר יותר מ-50 שנה (והן לא מוכרות מפות לתיירים אוקי?) אם חישבתם זריז הבנתם שהן בנות 70 לערך. הן טוענות, ואני מדגיש שהן אלה שטוענות, ששכבו עם לא פחות מ- 355,000 גברים יחדיו, שזה יוצא 'רק' 177,500 לכל אחת. עכשיו אותי חינכו לכבד אנשים מבוגרים ממני, אבל בחישוב מהיר זה יוצא שכל אחת מהן שכבה עם 10 קליינטים כל יום במהלך 50 השנים האחרונות פרט אולי לשבועיים חופשה בשנה (בשביל ימי הבראה או טיפול 20,000 אולי?). בקיצור, איך אומר המשפט העתיק שהמצאתי זה הרגע: לכו תאמינו לזונה באמסטרדם...

להגנתנו נגיד שבשאלה השנייה היה ניסיון סמוי לשכנע אתכם לפתוח בירה לקראת השאלה האחרונה.. בכל מקרה, אם גם לכם יש שאלה שאתם חייבים תשובה עלייה פשוט תשלחו אותה     במייל men@mako.co.il, אפשר גם בפייסבוק, או פשוט השאירו אותה פה למטה בתגובות ואנחנו כבר נדאג שלאון ימצא בשבילכם את התשובה.