שלום לכם, רגע לפני שמתחילים אני מבקש דקת רצינות: עצמו את העיניים, תתרכזו. תנשמו עמוק.. (אני יודע שלא עצמתם כי אחרת אתם לא יכולים להמשיך לקרוא, ככמה מתחילים מדור? בפגיעה באמון ההדדי?!) בקיצור יאללה, שלוש שאלות שלא יועילו לכם בכלום, אבל יעבירו לכם 10 דקות בחיים:

נווה יפתח לנו את השבוע עם שאלה בה הוא הסביר שאין דבר שיותר מעצבן אותו מלשמוע את אחותו צורחת, אבל על הדרך הנושא גם סיקרן אותו והוא רצה לדעת מהו התו הגבוה ביותר שהגיעו אליו בשירה?

תראה נווה, זו אחלה של שאלה אבל היא בעייתית בהגדרה, אתה שאלת לגבי שירה ולזה אני מתכוון להתייחס. כי האמת שאם תחפש מעט תמצא שיש המון אנשים שמתחרים בניהם מי מגיע לתו הגבוהה ביותר, כמו לדוגמא בסרטון הזה, אבל תכלס מדובר על סוג של צווחה מעצבנת ולא בדיוק 'שירה'

אז עם כל הכבוד, וכמה שזה מרשים, אני לא אכתיר אותו כמנצח מכיוון שאני מאמין שכמעט כל אחד מאתנו יכול להגיע לצליל כזה למשך שניה או שתיים במקרה ואחד ההורים מתפרץ לחדר בזמן שאתה 'מעודד' את עצמך למוות נכון?.. היי, כולנו היינו שם בתיכון..

אז מהו הצליל הגבוהה ביותר בכל זאת? תכירו את הצרפתייה הנחשקת, הגברת מאדו רובין! הצרפתייה הסקסית הזו (בסטנדרטים של לפני מאה וקצת שנים כן?) הייתה זמרת סופרן מהגדולות בהיסטוריה שהסתובבה בעולמנו בתחילת המאה ה-20. היא כונתה מלכת הצלילים הגבוהים ולשמחתנו היא הספיקה לחיות עוד בעת בה הצליחו לתעד את קולה בוידאו ובשמע. אני שמח להציג לכם את האריה (אריה כמו 'קטע סולו באופרה', לא כמו 'חתול גדול בספארי שדווקא כשאני בא לבקר הוא מחליט לשכב מחופר בחול כדי שאני לא אראה אותו'). בכל מקרה רובין מגיעה לסי במול באוקטבה שלישית (!), שאם אתם מוזיקאים אני לא צריך להסביר לכם את פשר הטירוף, אבל אם אתם לא מוזיקאים אז תחשבו שאנחנו מתחילים בתו 'דו' במרכז הפסנתר ואז עולים שלוש אוקטבות (מדו עד סי כל אוקטבה כפול 3) יורדים טיפל'ה למטה וזה שם! בקיצור עזבו, תגבירו רמקולים ותאזינו, אם אין לכם סבלנות לכל שלושת הדקות של האופרה אני אתן ספויילר ואגלה כי הצליל הגבוהה ביותר הוא הצליל האחרון שהיא שרה באריה.. תהנו ותנסו לא לדמם מהאוזניים: מאדו רובין נותנת בסי במול אוקטבה שלישית.

אנחנו נמשיך בגוון המוזיקאלי של המדור השבוע (אל חשש זה נגמר בדיוק בשאלה הזו), ונגיע לרוני ששלחה לנו שאלה בה היא ממש רצתה לדעת את התשובה לשאלה המאה: מדוע שומעים את הים כאשר מאזינים לקונכיות בחוף?

בחורה עם קונכיה (צילום: Thinkstock)
הלו? הלו? אין קליטה! | צילום: Thinkstock

תראי רוני, דבר ראשון, ותקני אותי אם אני טועה, אבל אולי, רק אולי... זה בגלל שאת נמצאת בים?! מה נסגר?! מצטער, יש לי התפרצויות זעם מאז שהלך פה המזגן ואני מזיע כמו צרפתייה בגיל הבלות בחוף נתניה. בכל מקרה רוני האמת שאת 'צלילי הים' את תשמעי גם כשתצמידי את אוזנך לקונכייה הרחק מהטיילת בחוף, יותר מזה, אני מצטער שאני הולך לשבור לך את הלב אבל אם תצמידי לאוזנך כמעט כל חפץ קעור כדוגמת ספל קפה, קונכייה, קערת קוקאין ריקה.. את יודעת, דברים רגילים שמוצאים בבתים, את עדיין תשמעי את הים. איך זה ייתכן? כי את לא שומעת את הים מלכתחילה.

מה שאת שומעת הם בעצם תדרים נמוכים מוגברים בגלל התהודה של החפץ הקעור (הקונכייה לצורך העניין). כמעט בכל מקום בו תימצאי ושיש בו מעט רעש, אפילו רעשי רקע מהרחוב, כביש או מהים ותצמידי את האוזן לתיבת תהודה מאולתרת שכזו התדרים הנמוכים יוגברו ותשמעי צלילים שפשוט נשמעים כמו הים כי גם צליליו הם בתדר נמוך יחסית (לא שמעת אף פעם ים מצפצף גבוהה נכון?). אז זהו, מצטער לבשר את האמת, אבל את לא שומעת את הים. ואני מקווה שאת עדיין במסגרת בית ספרית כי אם סיימת את מערכת החינוך עם שאלה כזו, אני חושב שאני צריך לשלוח שאילתא לכבוד הרב שר החינוך.

ואת השאלה האחרונה שלנו שואלת אותנו ירדן בנימה עצובה, או פמיניסטית, או בכלל עצבנית? לא יודע, השאלה לא הייתה מנוקדת, בכל מקרה ירדן רצה לדעת "האם יש גם צדדים חיוביים לפורנו?!"

טוב ירדן,  האמת שאם ממש רוצים אפשר למצוא גם משהו חיובי בפורנו. במחקר שפורסם בירחון ענק לחקר התקשרות בארה"ב, התגלה שככל שאנחנו צופים ביותר פורנו, אנחנו הופכים להיות סבלניים יותר! וסבלנות היא סיסמה של ערוץ הילדים, אז אין מצב שאת חולקת עליה כדבר שלילי, נכון?

אין תמונה
שומרים על אופטימיות

במחקר מצאו מבחינה סטטיסטית שככל שאנשים צופים ביותר פורנו הם סבלניים יותר כלפי הזולת וכלפי קבוצות שונות באוכלוסייה, בכך שהם העידו כי הם מקבלים יותר את הרעיון לשוויון זכויות לזוגות חד מיניים או לזוגות מעורבים לדוגמא.

אומנם הפרופיל הסבלני לא נשמע מתאים כשאני מדמיין מכור לפורנו בראש, אבל תחשבי שבעולם הפורנו הדמיוני כולם עושים סקס עם כולם. תפיסת העולם היא שזה לגיטימי שכולם ינסו להתרבות עם כולם בכל צורה ודרך מביאים לעיתים גם למצבים של סקס בין בני אותו מין, או בין גזעים שונים של בני אדם עם צבעי עור שונים.. (כל זה כמובן, עם או בלי קשר לפורנו לגיטימי לחלוטין!) אבל אם נחזור שניה למחקר, פשוט תחשבי על חבורת גברים שניזונה מפורנו כל היום ולאט לאט רואה אקטים מיניים בין הדוגמאות שציינו למעלה, הם מבינים כי גם זה בסדר, אפילו שזה לא בדיוק כוס התה שלהם. בסופו של דבר זה מראה על סובלנות גבוהה יותר. מי היה מאמין, הכל הודות לפורנו! 

גם אתם עדיין תקועים במחשבה על כוכבי ערוץ הילדים משתתפים בסרט למבוגרים? יופי. כשיעבור לכם ותהייה לכם שלחו לי אותה במייל men@mako.co.il, אפשר גם בפייסבוקאו פשוט השאירו אותה פה למטה בתגובות ואני כבר אדאג למצוא לכם את התשובה.