אנחנו ביקשנו מכם לשלוח לנו שאלות שמטרידות אתכם, אתם עשיתם זאת בהמוניכם, ולנו לא נותר אלא לסנן ולבחור את פניות הגולשים ההזויות ביותר. אחרי שפתר את סוגיית פצצות האטום של ישראל, מדור "אני רק שאלה" חוזר עם תשובות מסקרנות לשאלות טפשיות יותר. רוצים גם? פרטים בסוף הכתבה.

נפתלי החליט לשחרר קיטור אצלנו ושאל את השאלה הבאה: "למה יש לגברים פטמות? זה לא מצחיק, לא שימושי, והדבר היחיד שאפשר לעשות זה לסובב אותן לילד כאפות של השכונה. בשביל זה הן שם"?

אין תמונה
נכון, השאלה עוסקת בפטמות של גברים. מה תעשו, תתבעו אותנו?

נפתלי, מה שאתה רוצה לעשות עם הפטמות של חבריך לשכונה הוא עניינך בלבד. בינתיים אני אעזור לך להבין מדוע יש בכלל לחבריך הזכרים פטמות. דבר ראשון שאתה צריך להבין הוא שאתה, כמו שאר חבריך, הוא יונק ולכן יש לך כל מיני תכונות אופייניות ליונקים, אחת מתכונות היונקים הוא שהם מזינים את הצאצאים שלהם בחלב שמיוצר בבלוטות חלב שנמצאות בשדיים הנשיים. אבל לזוגתך יש פטמות. אני יודע, מדוע גם לך? לא שמעת על שוויון בנטל? סתם. האמת היא שכל עובר, לא משנה איך הוא יגמור, מתחיל בתחילת ההיריון בתור נקבה. רק בשבוע השישי לערך, אם קיים מלכתחילה כרומוזום מין גברי, הוא מתחיל לעבוד והופך את העובר שהחל כנקבה לזכר. הפטמות הן בלוטות זיעה שהספיקו להתפתח לפטמות אבל נעצרו לפני שהפכו לשדיים עם בלוטות חלב וכל המסביב. אז אתה מבין, זה סוג של שארית שנשארה לך על הגוף מאז שהייתה ילדה קטנה ברחם של אימא שלך. אגב, כמובן שהטבע לא תמיד מצליח במאה אחוז ויש גברים שהאזור שלהם מתפתח הרבה יותר וממש נוצרת רקמת שד. רוצה עוד פריט מידע קשור ולא שימושי אך מעלה מודעות? אחוז אחד מהחולות בסרטן השד – הם חולים זכרים. אז לך להיבדק.

השבוע אחד מכם השאיר לנו בפייסבוק שאלה קצת מוזרה: "האם יש נקודה מסוימת בראש, שכשיורים בה הראש מתפוצץ? או שראיתי יותר מדי סרטים?" אז לא נחשוף את זהותך פסיכופט יקר, אבל בהחלט נענה לך על השאלה

אין תמונה
פוצצתם לנו את הראש עם השאלות שלכם

דבר ראשון, התשובה בגוף השאלה, לא סתם אתה רואה את זה רק בסרטים, כי רק שם זה באמת קורה. אבל לכל כלל יש יוצא מהכלל, אז פניתי לאבי מור, מדריך ירי ומומחה לבליסטיקה, סופית שיחלוק איתנו מעט מהידע שלו. אבי מספר לי שבכדי שראש יתפוצץ צריך לסדר כמה תנאים מקדימים. הראשון הוא לבחור בקפידה איזה קליע אתה יורה. אם תבחר לירות בכדור ציד (שמורכב לרוב מהרבה כדוריות קטנות של עופרת) על ראש של בן אדם, האפקט החזותי יכול להיראות כאילו הראש התפוצץ, אבל זה פשוט פגיעה חמורה ברקמות. כדי שהראש באמת יתפוצץ אתה צריך ליצור לחץ גדול בתוך הגולגולת, וכאשר יורים במישה זה לא קורה; סך הכל יוצרים חור בגולגולת. הדבר שהכי קרוב ליצירת לחץ שכזה הוא אנשים שבוחרים להתאבד על ידי הכנסת קנה מקליבר גדול לתוך הפה ובעצם יוצרים לחץ אדיר בתוך חלל הפה – דבר שבדרך כלל ינתק את החלק האחורי של הגולגולת משאר הראש. ויש גם את האופציה לירות קליע במהירות לוע כל כך גבוהה שהוא יצור לחץ גדול בתוך הגולגולת כאשר הוא נכנס. פעם, אגב, יוצרו קליעים כאלה ליחידות משטרה מיוחדות, אבל גם הם יצרו רק אפקט מוקטן של התופעה. לסיכומו של עניין, זה אפשרי רק בתיאוריה ובהוליווד, אבל בינתיים לא שכיח במיוחד במציאות. רק עשה טובה, אל תנסה את זה בבית.

קורא נלהב של המדור השאיר לנו שאלה קצרה ועניינית בתגובות: "האם קפאין באמת יכול להרוג אותך?"

אינפוזיית קפה (צילום: jupiter images)
ועכשיו נזכרתם להגיד לי את זה? | צילום: jupiter images

אביעד, התשובה היא כן. עכשיו אתה מרגיש יותר רגוע? אל תדאג אני אפרט, דבר ראשון, אם תחשוב על זה אז תגלה שכל דבר בעולם הזה, במינון הנכון יכול להרוג אותך, אם זה קפאין, מים או אפילו חמצן. השאלה היא כמה בא לך לצרוך מכל דבר. אבל הפעם אנחנו נתמקד בקפאין. מה זה קפאין בכלל? קפאין זה סם פסיכואקטיבי ממריץ שניתן למצוא בשלל צמחים. הידועים בהם הם צמח הקקאו ופולי הקפה. בתור סם טבעי הוא נספג מהר מאוד בדם ומשפיע לך על מערכת העצבים. מה שגורם לך להרגיש ער לאחר שתיית קפה. אבל גם, בתור סם טבעי יש לו השפעות פחות נעימות. צריכה עודפת של קפאין, מעל ל-600 מ"ג ליום בערך, שזה שווה ערך בממוצע לשש כוסות קפה ביום, עלולה לגרום להשפעות רציניות מערכת העצבים שיבואו לידי ביטוי באי שקט, חרדה, בעיות הרדמות, כאבי ראש ונוסיף גם בלבול למסיבה. כל הדברים האלה ועוד מהווים לאורך זמן סכנה בריאותית ממשית שעלולה, יחד עם ההשפעות הפיזיולוגיות של הקפה על כלי הדם, לגרום למצב גופני לא טוב במיוחד ואפילו למוות. ולכן המומחים ממליצים לא לשתות יותר משלוש כוסות קפה ביום. אז תתעורר, אתה מסכן את החיים שלך פה, מהיום רק חליטות תה ויוגורטים, אבל אז אולי תמות מהבושה.

א.ש מנהריה, שלח לנו שאלה ובה הוא סקרן לדעת האם ישנה דרך בדוקה ועובדת בשביל להאריך את החבילה שהוא נולד איתה. אנחנו כאן בשבילך א.ש

הגדלת הפין (צילום: albertogagna, Istock)
המטרה מקדשת את האמצעים | צילום: albertogagna, Istock

ישנם המון סוגים שונים של ניתוחים כירורגיים שיכולים ליצור איבר מין גדול יותר, כולם יקרים, מסובכים ולא נעימים במיוחד. שיטות כמו הוצאת טבעת שומן סביב בסיס הגזע כך שהוא יראה גדול יותר; ניתוק רצועות שמחזיקות אותו מאחור; הזרקת שומן (מהגוף שלך) סביב האיבר כדי שיהיה עבה יותר למשך כמה חודשים עד שהשומן נספג בגוף – כל אלה הם רק חלק קטן מהיצירתיות של רופאים לבעיה הכל כך מבוקשת היום. בדיווח מ-2011 חוקרים איטלקיים הכריזו ששיטות כמו מתיחת הפין (שיטה כואבת במיוחד) אפילו עובדות והצליחו להגיע לגידול של 1.8 סנטימטר בממוצע באורך הפין. בכל מקרה א.ש. היקר, אני אגלה לך סוד קטן על הדרך, בכל ההיסטוריה ישנה דרך אחד בדוקה להתגבר על בעיית הגודל קובע, והיא להתבגר ולהשלים עם העובדה שזה הציוד שלך. ככל שתעשה את זה מהר יותר, כך יכאב לך פחות והוא יעבוד הרבה יותר טוב.

אתם יודעים הכל? כנראה שלא. אז למה שלא תשאלו אותי?! מחכה לשאלות שלכם במייל men@mako.co.il, בדף הפייסבוק של מאקו גברים או אפילו בתגובות פה למטה.

 >> לכל השאלות במדור