מהרהרת (צילום: Amanda Rohde, Istock)
הוא ייקח אותי לארוחה רומנטית או שהוא לא ייקח? כל-כך הרבה סקס תלוי בתשובה הנכונה | צילום: Amanda Rohde, Istock

שלום בנים. כאן בחורה מדברת אליכם, יותר נכון אל הלב שלכם ואם לדייק, קצת מטה משם. אם חשוב לכם ליצור דור המשך, מישהו שיישא את שם משפחתכם בכבוד וגאווה, אני ממליצה לכם להפנים את הדבר הבא שאני עומדת להגיד לכם: אל תתעלמו מוולנטיין דיי. זה לא שאתם צריכים להפיק אירוע רומנטי, רחוק מזה. אבל אם לא תעשו דבר ביום המדובר, גם הבחורה הקולית והאדישה בעולם תרצה למעוך לכם את הבולבול. למה? כי לבחורה הנונשלנטית יש חברות מאוד מתלהבות שבמקרה נפלו על גברים שעושים הרבה ואם אתה לא תביא איזה פרח, או תשלח סמס חביב, בקטנה כזה, היא מאוד תכאב, תכעס ותושפל. ואתה ממש לא רוצה לישון ליד אחת כזאת.

במסגרת המצב הרוח הטוב שנפל עליי ברצון להציל את חייך, אני בכלל באה לקראתך. אז בבקשה: מיתוסים של ולנטיין דיי שזה בדיוק הזמן לרסק אותם. חלקם יבואו לטובתך, חלקם לא. מה שחשוב זה שתקשיב ותעשה.

מיתוס ראשון: זה בסדר גמור לדלג על ולנטיין דיי

מה רע במיתוס: כן חג יהודי, לא חג יהודי, בפועל אנחנו לא חיים בניתוק מנזרי נוסח האח הגדול ורצוי לדעת שלכל חָברה יש עוד חברה, ולה יש עוד חברה, ובזמן שכולן ייצאו לדייטים לוהטים, החברה המהממת שלך תתהה למה היא לא.

איך תישאר בחיים: אתה יכול לחגוג את היום הנוצרי הזה בפרופיל נמוך. תמצא את הדרך לציין אותו בדרך שלך, בין אם זה בסרט בבית, בר מקומי או מסעדה חביבה. בקטנה, הכי בקטנה, אבל לא כל כך קטן. במילים אחרות: להגיד "אני אוהב אותך" זה לא מספיק.

מיתוס שני: אני חוסך כסף לחופשה, ותרי לי על ולנטיין

מה רע במיתוס: למרות שגם חברה שלך הסכימה לחסוך את כל כספה לחופשה הנכספת בקריביים בסוף השנה, זה לא אומר שאי אפשר לציין יום קטן של אהבה. הכי קיטש בעולם, אבל סגרנו כבר את הפינה הזאת: חברה שלך אוהבת קיטש. גם אם היא טוענת בלהט שלא, עמוק בפנים היא מחפשת החיוך המסתורי שלך רגע לפני שאתה לוקח אותה לדייט מפתיע, ואת הצהרות האהבה שקשורות לבלון על הדלת.

איך תישאר בחיים: תפריש איזה מאייה מהחיסכון ליום אחד של אהבה. במקום למלא לוטו, קח אותה לפלאפל. ותוסיף גם שתייה.

מיתוס שלישי: אי אפשר לטעות עם שוקולדים ופרחים

מביא לה פרחים (צילום: istockphoto)
הי בייבי, נחשי מה | צילום: istockphoto

מה רע במיתוס? שאפשר לטעות ובגדול. לא כולנו אוהבות פרחים. תופתע לשמוע שלא לכולנו יש ואזות בבית, לא כולנו יודעות לזהות סוגי פרחים ויש כמה שזה גם עושה להן פריחה. שוקולדים הן מחווה שתוקעת אותנו לעד עם הצמיגים המיותרים ולא בא לנו לבלוס מולך. מה גם שמדובר במתנה הכי ישנה בספר ואתה ממש יכול לגוון.

איך תישאר בחיים: אם אתה ממש לא רוצה לבוא בידיים ריקות, אתה תמיד יכול לקנות לנו משהו לשיער או תכשיט חמוד ולא יקר, דיסק מגניב, ספר מעניין או ערימת תחתונים, גרביים וצעיפים. ובינינו, אם הבילוי הוא אטרקציה – אפילו נוותר על מתנה חומרית. טוב, זה לא מדויק. בוא נסכם שהמתנה תוכל להיכנס לתיק. סגור.

מיתוס רביעי: אנחנו יוצאים רק חודשיים, מה הקטע לחגוג פתאום?

מה רע במיתוס: אז נכון שאתם ממש בחיתולים ולא בא לך לצאת בהצהרות פומפוזיות, אבל אם לא תעשה את זה עכשיו, מה זה אומר על העתיד? אם זה מתחיל ככה, זה יגרום לנו לתהות – האם בעוד שנה נזכה לכאפה ידידותית על הכתף כמחוות אהבה?

איך תישאר בחיים: ותר על הרומנטיקה ולך על משהו מגניב ולא מחייב. כמו נגיד סטנד-אפ או כל דבר שיגרום לכם לצחוק, כמו סקס במיטה של ההורים שלך בזמן שהם בסלון. זה תמיד מצחיק.

מתנה לוולנטיין (צילום: Lóránd Gelner, Istock)
במקום לקנות לך משהו, חשבתי לחכות לך ככה במיטה במשך שבוע שלם. זה תופס? | צילום: Lóránd Gelner, Istock

מיתוס חמישי: כדי להראות אהבה, צריך להשקיע במתנה יקרה

מה רע במיתוס? בגדול, אחלה מיתוס אבל לאו דווקא לוולנטיין דיי. ביום הולדת שלנו אנחנו רוצות שתבזבז כמה שיותר, זה נכון, אבל ביום רומנטי ומתקתקת – העיקר הכוונה.

איך תישאר בחיים? תעשה את מה שהצענו במיתוס של השוקולדים ותוסיף לכל הסיפור גם ברכה. אל תוותר על זה. ותחתום "אוהב אותך עד השמיים". זה כבר יהפוך אותנו לג'לי נוזלי ונטול עמוד שדרה.

מיתוס שישי: אל תצפה למתנה בחזרה

מה רע במיתוס? איכשהו ולנטיין דיי מנוכס לנשים, אבל היי, זה לא אומר שלא מגיע גם לך משהו.

איך תישאר בחיים? או שתחליטו מראש שלא מביאים מתנות אחד לשני ורק חוגגים ביחד או שתדרוש גם אתה. זה חמוד, זה ייחודי ואנחנו נשמח לפנק אותך. למה אנחנו לא עושות את זה? כי נמאס לנו לקנות לכם מלתחה חדשה ולקבל בחזרה כלום אחד גדול.

>> לא צריך להשקיע במתנה יקרה, אמרנו. מעולה; הנה ארבעה רעיונות למתנות שלא עולות כסף