בני אדם מכינים בירה כבר כמה אלפי שנים, אז אין פלא שיש היום יותר מעשרים אלף סוגי בירה שונים. רוב הבירות לא יפתיעו אותך – איילים, לאגרים, יותר כהה, פחות מריר – אבל פה ושם, גם מי שחושב שהוא שתה כבר כל בירה בעולם יימצא משהו מפתיע. אם יש לך אומץ וכסף, אתה מוזמן לנסות את הבירות הבאות:

היקרות

אין תמונה
אוטופיה של סמואל אדאמס. מהרו, נשארו רק עוד 6,542 בירות בחנויות

עשרים שקל לשליש ליטר יקר לך? אתה צריך קצת פרספקטיבה. אוטופיה של סמואל אדאמס, למשל. אמנם היא לא הבירה הכי יקרה בעולם – בסך הכול 100 דולר לבקבוק – אבל היא כן אחת האלכוהוליות ביותר, עם 25 אחוזי אתאנול. בנוסף, יש לה טעם יוצא דופן – מתוק עם נגיעות של ווניל. תוסיף לזה את קנקן המתכת המרשים ותקבל משהו שאפילו יכול להיות קניה סבירה, אם רק תצליח למצוא אחת מ-8,000 הבירות שיוצרו.

ועכשיו, קרלסברג ב-1,600 שקל. כן, מה ששמעת. זה המחיר של קרלסברג וינטאג' מספר 1 – בירה שתוכננה כדי להתחרות ביינות המשובחים ביותר, ולהראות שגם בירה יכולה ללוות סעודת פאר. רק חבל שכדי להשיג בקבוק תצטרך לנסוע לדנמרק, לאחת משלוש המסעדות היחידות שזכו לחלק מ-600 הבקבוקים היחידים שיוצרו. והטעם? עדין, מעושן, עם נגיעות של וניל וקרמל.

אין תמונה
כי בלונדון יש בירה יקרה. Vielle Bon-Secours

והכי יקרה: Vielle Bon-Secours, באלף דולר לבקבוק, ומוגשת אך ורק בבר Bierdome שבלונדון. מה שעושה אותה לייחודית כל-כך הוא כנראה הארומה, וכמובן תג המחיר: אם ישימו לך גולדסטאר ביד, ויגיעו לך שהיא עולה אלף דולר, תהיה בטוח שהיית נהנה יותר מבדרך כלל.

המשכרות

אוטופיה אולי מציבה רף עליון מכובד, אבל היא ממש לא היחידה שיכולה להפוך אותך גם אם לא תגיע רעב. Baz's Super Brew, למשל, עם 23% אלכוהול, או Dogfish Head’s World Wide Stout, עם 21% אלכוהול. אם תהית איך מגיעים לאחוזים כאלה, זה על ידי סינון מצע הבירה מהאלכוהול, כדי שלא יהרוג את השמרים.

Hair of the Dog היא מבשלת בירה שידועה בבירות יוצאות הדופן שלה, כך שזה לא מפתיע שהסדרה "דייב" היא כנראה הבירה האלכוהולית יותר אי פעם, עם 29% אחוזי אלכוהול. במקרה הזה האחוזים המפוארים האלה לא מושגים על ידי סינון חוזר כמו בבירות אחרות, אלא על ידי הקפאת מים והוצאת הקרח מהבירה.

המוזרות

אין תמונה
Kwispelbier. חברתה הטובה ביותר של הכלב

מכיר את כל בדיחות בירה בטעם גבינה צהובה, או בירה בטעם חומוס? אז יש אנשים שעושים מזה קריירה. למשל, הפיצה-בירה של חברת Mamma Mia, שמבושלת עם עגבניות, שום, אורגנו ובזיליקום. או ה-Banana Beer הקנייתית, ה-Bilk היפנית בטעם חלב, ה-Tomato Bibere בטעם עגבניות ה-Donut Beer בטעם סופגנייה מסוכרת, וה-Wild Blueberry Wheat בטעם של פשטידת אוכמניות, ולי לא בא לשתות יותר בירה בחיים.

לסיום: בירה שאתה שותה עם החבר הכי טוב שלך: Kwispelbier, בירה הולנדית בטעם סטייק שמיועדת במיוחד לכלבים. היא לא אלכוהולית, וחבל – צריך להיות די שתוי, או כלב, כדי לרצות לשתות בירה בכזה טעם.