זהו סיפורם של בני זוג תושבי צפון הארץ, שעד לאחרונה חיו, כמו שכתוב בספרים, באושר ובעושר. שניהם בשנות ה-50 לחייהם, הגבר הוא איש הייטק שעשה כמה אקזיטים שהכניסו לחשבון הבנק שלו עשרות מיליוני שקלים, והאישה עובדת כמרצה במכללה גדולה באזור מגוריהם.

לזוג שני ילדים בוגרים, שניהם אחרי שירות צבאי, והם מתגוררים בווילה מפוארת ומגדלים בביתם חתול וכלב. בחודשים האחרונים, כך הבחינה האישה, הטיולים של הגבר יחד עם הכלב המשפחתי הפכו לארוכים יותר מהרגיל והוא התעכב זמן רב לחזור לביתו

בתחילה, האישה לא ייחסה לעניין כל חשיבות, ויצאה מנקודת הנחה שבעלה רוצה בטובת הכלב כדי שזה יעשה את צרכיו כראוי וייחלץ את עצמותיו. אבל כשהטיולים התארכו לפתע מחצי שעה לכשעה וחצי - הדבר כבר עורר את חשדה והדליק לה נורה אדומה.

"בעבר בעלי לא היה מוכן להוציא את הכלב והטיל את המשימה הזו על הילדים", טענה האישה, "הכלב היה כל היום סגור בבית, ופתאום עכשיו בעלי החליט להתנדב להוציא אותו, ועוד למשך שעה וחצי. לי זה נראה מוזר מאוד".

האישה, שכאמור עובדת כמרצה באחת המכללות בצפון, הוזמנה באחד הימים כאורחת להרצאתו של בלש פרטי, ובתום ההרצאה המרתקת ניגשה לבלש והתייעצה איתו לגבי הטיולים הממושכים של בעלה עם הכלב וסיפרה לו שהעניין נראה לה חשוד ביותר.

 

כלב מסוג ברנר זננהונד
הכלב חשף את בגידת הבעל. אילוסטרציה | אילוסטרציה: Djordje Ognjanovic, shutterstock

הבלש, מיוזמתו, הציע לה להתקין על הקולר של הכלב מתקן משוכלל שיתעד את הבעל במשך כל הטיול, כולל הקלטה קולית ותיעוד ממצלמה זעירה. וכך, אחרי מספר ימים, נפגשה האישה שוב עם הבלש, וזה התקין את המתקן על הקולר והאישה כרכה אותו סביב צווארו של הכלב.

הבעל, שכמובן לא חשד בכלום -  נפל ישירות אל תוך המלכודת שטמנה לו האישה: במשך שבוע ימים תיעד המכשיר את הגבר מנהל שיחות אינטימיות למדי עם המזכירה שלו, ואף הקליט את הרגע בו הגבר מדבר על כך שהוא נסע עמה לחו"ל, כאשר לאשתו סיפר שזו הייתה נסיעת עסקים לרכישת חברת סטראט-אפ.

בהמשך התברר שהגבר כלל לא טייל עם הכלב, והתיעוד חשף כי הוא ניהל את השיחות הארוכות עם המאהבת שלו בזמן שהכלב בכלל שוכב לצידו.

וכך, כאשר קיבלה האישה את ההקלטות והסרטונים המפלילים בשעת בוקר מוקדמת, היא מיד התקשרה לבעלה וביקשה ממנו שלא יחזור לביתו ולא יחשוב להיכנס אליו.

בהמשך, באמצעות עו"ד שרין סולן, פנתה האישה לבית הדין הרבני ודרשה להתגרש לאלתר מבעלה ולכפות עליו לתת לה גט. במקביל, היא אף פנתה לבית המשפט ודרשה לקבל מחצית מרכוש שצבר בעלה בשווי של לא פחות מארבעה מיליון דולרים.

בית המשפט שקיבל את תביעתה הזועמת של האישה, שלח אותה ואת בן זוגה לגישור כדי שאלו יגיעו לפשרה בעניין הכספי עוד לפני החלטתם הסופית.