קולומביה: אירוע חתונה תמים הפך לשערוריית ענק בתחילת השבוע לאחר הדיווחים על חתן שנחטף רגעים ספורים לפני טקס חתונתו בזמן שהכלה והאורחים נותרו המומים באולם האירועים.

הפרשה המדוברת, שהפכה לוויראלית בכל אמריקה הלטינית, התרחשה בעיר פיטליטו (מערב המדינה), לאחר שחבריו של החתן בן ה-55 הודיעו לרשויות האכיפה כי חמושים חטפו את החתן באיומי אקדח.

באופן טבעי, חטיפה של חתן רגע לפני חתונתו היא פשע חמור לכשעצמו – על אחת כמה וכמה כשמדובר בקולומביה, שם לאורך ההיסטוריה ארגוני פשע ופעילי קרטל נהגו לחטוף אנשי עסקים ויריבים ולדרוש עבורם כופר גבוה - לכן אתם מסוגלים לתאר לעצמכם שכוחות המשטרה המקומיים התייחסו לאירוע ברצינות רבה.

גורמים המעורים בפרטי החקירה מספרים כי הרשויות באזור הקימו מחסומים והחלו לחקור מיד את התקרית, ולאחר שלא נותרה להם ברירה, הם נאלצו להזעיק למקום פלוגות של הצבא הקולומביאני כדי לסייע במאמצי החיפוש. בערך בשלב הזה הגיעה פריצת הדרך בחקירה שהשאירה המומים את כל המעורבים.

אחרי שעות ארוכות של חרדה, מתברר שהחתן האלמוני יצר קשר עם המשטרה ודיווח לשוטרים שמצבו תקין, אין להם מה לדאוג, ואז ניגש והסגיר את עצמו לכוחות הביטחון.

לאחר חקירה קצרה, התגלתה התמונה במלואה: מתברר שהחתן וחבריו בדו את כל סיפור החטיפה רק בשביל שיהיה לו תירוץ לא להשתתף בחתונה, לאחר שממש ברגע האחרון הוא התחרט ולא רצה להינשא למי שהייתה אמורה להיות בחירת ליבו.

וכך, במקום להתוודות בפניה פנים מול פנים ולעדכן את מאות האורחים שהגיעו לאירוע, הוא בחר לבדות את סיפור חטיפתו והקפיץ את כל המדינה על הרגליים.

בימים אלה מואשם החתן בדיווח סרק על חטיפה, ואם הוא יימצא אשם הוא עלול לרצות עד 6 שנות מאסר בפועל, ובנוסף מתברר שהוא זה שביקש מבית המשפט המקומי לא לפרסם את שמו ולשמור על אלמוניותו מחשש שתושבי האזור ירצו לנקום בו על הפאניקה האדירה לה גרם. לא נעים.