אישה אוסטרלית הורשעה לאחרונה ברצח של בעלה אחרי שהתברר שהיא הרעילה אותו למוות עם מילקשייק. נטאשה דרסי, תושבת ניו סאות' וויילס, נעצרה לאחר שחוקרי המשטרה הצליחו לרכז מספיק ראיות מרשיעות נגדה, הכוללות בין היתר את היסטוריית החיפוש שלה בגוגל והכוס שבה הכינה את המשקה הקטלני.

הרצח לכאורה ארע באוגוסט 2017 כאשר דרסי הגישה לבעלה, מת'יו דנבר, מילקשייק מעורבב עם כדורי שינה של בעלי חיים. מאוחר יותר היא ניסתה לגייס את אחת החברות שלה לעזור לה להיפטר מהגופה – ואפילו הציעה לשלם לה 20 אלף דולרים כדי שתשקר לחוקרים.

בלשי המשטרה הצליחו בסופו של דבר להשיג הודאה מדרסי אחרי שהכניסו אותה לתא מעצר עם שתי מדובבות שדבררו אותה במשך כמה שעות. במהלך השיחה איתן היא תיארה כיצד "גוגל הפך לחבר הכי טוב שלה" בזמן שתחקרה את הדרך הטובה ביותר לרצוח את דנבר.

עוד בהיסטוריית החיפוש שלה מצאו החוקרים מונחים כמו: "החלק הרגיש ביותר של הגולגולת"; "דקירה במוח"; "רצח על ידי התקף לב"; וגם "כיצד לרצוח אדם אחר". באשר למניע? הם גרסו שהיא זממה לרשת את הנכסים שלו ששווים הוערך ביותר מ-3 מיליון דולר אוסטרלי.

התובע במשפט הוסיף לתאר איך הנאשמת פנתה לשורת וטרינרים וביקשה לקנות מהם תרופות שינה והרגעה רבות עוצמה. כמה מהם היו מופתעים כל כך מהבקשה הביזארית שהם דיווחו עליה מיד למשטרה.

קו ההגנה של דרסי מאז מעצרה היה שבעלה שם קץ לחייו, ובניסיון נועז להימלט מהעונש, סנגורה חשף את הרקע הנפשי של דנבר וטען שהוא אושפז במחלקה פסיכיאטרית בעקבות דיכאון. כמו כן, הנאשמת טענה שבעלה היה אדם מאוד מוטרד כיוון שהוא היה הומוסקסואל בארון.

למרות זאת, חבר המושבעים לא השתכנע מגרסתה וקבע בסופו של דבר שהראיות נגדה מספרות את כל התמונה והיא הורשעה ברצח של מת'יו בשבוע שעבר וגזר הדין שלה נקבע לחודש אוקטובר הקרוב. על פי ההערכות, בית המשפט צפוי להטיל עליה עונש מאסר עולם.