זהו סיפורו של ג', שוטר ותיק מאזור ירושלים, שהסתכסך לפני כמה חודשים עם אשתו וניהל עמה הליך גירושים קשה לאחר שחשד שהיא בוגדת בו עם גבר אחר.

הפיצוץ הגדול במערכת היחסים של השניים הגיע לאחר ש-ג' חשד שלאשתו יש מאהב, ובאחד הימים ניצל את העובדה שלא שהתה לצד הטלפון הסלולרי שלה, אז הבחין בשיחות מרובות שקיימה אשתו לאותו מספר ספציפי. בעזרת אפקליצייה לזיהוי מספרים הצליח ג' לעלות על שמו של הגבר והחליט לבדוק במי מדובר. 

עוד באותו היום נכנס ג' למערכת המשטרתית "שירת הסירנה" המשמשת לניהול שולחן העבודה של השוטר בעתות שגרה, זאת כדי לאסוף פרטים על אותו גבר, בניגוד מוחלט לנהלי המשטרה - שכן לא מדובר בעניין משטרתי או פלילי  אלא עניין שנבע ממניעים אישיים.

אחרי שהתברר ש-ג' עבר על על הנהלים ובדק את מספר הרכב של הגבר, כתובתו ואת קשריו המשפחתיים של המאהב של אשתו כדי לאסוף עליו מידע, הגיעה הפרשה למחלקה לחקירות שוטרים, אז הוחלט שהעניין יועבר להליך של מחלקת המשמעת במשטרה ולא לכדי כתב אישום פלילי.

וכך, נגד ג' הוגש כתב אישום לבין הדין למשמעת של משטרת ישראל בגין שש עבירות של שימוש לרעה בסמכות, והתובע ציין בבית הדין כי מדובר בעבירות חמורות שפוגעות ביכולתה של המשטרה למלא את תפקידה, וכי השגת מידע רגיש על אזרח צריכה להיעשות אך ורק לצורך מילוי תפקידו של שוטר ולא לצורך עניינים אישיים.

לדברי התובע, דווקא בגלל שהשוטר פעל מתוך מצוקה אישית היה עליו לזכור שהוא יכול לפעול במערכת המידע אך ורק לענייני משטרה ולא לטובת ענייניו האישיים, וסנגורו של השוטר מנגד הביא לבית הדין את אחד ממפקדיו כדי שימסור לטובתו עדות אופי.

בעדותו ציין המפקד כי מדובר בשוטר אהוד על חבריו שידע לעשות הפרדה בין חייו האישיים לעבודתו במשטרה למרות התקופה הקשה שעבר, ועקב מעשיו לא הועלה לדרגה גבוה יותר. בהמשך הוסיף עורך דינו של השוטר כי מדובר באדם המשרת 35 שנה במשטרה ומצבו הכלכלי קשה.

"רציתי להציל את התא המשפחתי שלי והיית במשבר. פעלתי מתוך אמוציות ואני מבין את חומרת מעשי. אני מצטער על מה שקרה ושיתפתי פעולה עם מח"ש מהרגע הראשון", ציין ג' בעדותו.

שופטי בית הדין למשמעת ציינו בגזר הדין כי הם רואים בחומרה רבה את מעשיו של ג', וכי הם פוגעים קשות באמון הציבור במשטרה, אך התחשבו בשירותו הממושך ובעובדה שמדובר בשוטר שקיבל ציונים גבוהים מאוד ממפקדיו על תפקודו, ובעובדה שהביע חרטה והפנים היטב את מעשיו. לבסוף גזרו השופטים על ג' עונש של נזיפה חמורה והורדה בדרגה לחודש.