למרות שנדמה שקראנו ושמענו הכל בכל הקשור לסיפורי גירושים הזויים, בטח מאז התפרצות הקורונה והסגר שהוביל זוגות רבים לבלות יותר מדי זמן יחד - נראה שהסיפור הבא הוא באמת יוצא דופן בכל קנה מידה.

גבר תושב הצפון בשנות ה-50 לחייו תבע לאחרונה מאשתו להפסיק לעבוד ולהיפטר בהקדם מהטלפון החכם שלה לאחר שטען כי השימוש בו הוא "עבודה זרה לכל דבר".

בני הזוג נישאו לפני למעלה מעשור, ובמהלך השנים הביאו יחד לעולם שישה ילדים. האישה עובדת לפרנסתה במשרה ניהולית בחברה גדולה - עניין שמאז ותמיד הפריע לבן זוגה.

"אשתי לא צריכה לעבוד, ואם היא תפסיק לעשות זאת יהיו לנו חיים טובים כפי שהיו לנו בתחילת חיי הנישואים שלנו. מאז שהיא יצאה לעבוד היא מתנשאת עליי, לועגת לי ובזה לי. בנוסף, בגלל עבודתה היא מחזיקה בטלפון חכם, דבר שמבחינתי הוא עבודה זרה", טען הבעל.

וכך, אחרי ריבים בלתי פוסקים בין השניים, מערכת היחסים של בני הזוג עלתה על שרטון, בעיקר כאמור אחרי שהבעל התעקש שאשתו תפסיק לעבוד, היא כמובן סירבה בתוקף, והוא החליט להתעלם ממנה כאילו הייתה אוויר.

"ביום אחד הוא פשוט ניתק מגע. הוא לא מקיים יחסי אישות, חי בעולם משלו ומתעקש שאפסיק לעבוד, ואם לא הוא לא מתכוון לחזור. אני לא רואה דרך לגשר בינינו", טענה האישה, ובעלה טען מנגד כי אם אשתו תפסיק לעבוד ולא תשתמש בסמארטפון הוא יסכים להתחיל בהליך של שלום בית.

לבסוף, האישה, שהתנגדה להצעה הבלתי הגיוניות של בעלה, החליטה לפנות לבית הדין הרבני ודרשה מהדיינים לכפות על בעלה לתת לה גט, אחרי שלטענתה באחד הימים הוא הגיע הביתה, לקחה לה בכוח את הסמארטפון וזרק אותו למים.

בנוסף, כך טוענת האישה, בעלה לקח את בגדיה, המחשב והספרים שלה, יחד עם כמה תכשיטים יקרי ערך, וזרק אותם לפח האשפה. לדבריה, אחרי התקף הזעם של בעלה היא חשה ברע והתעלפה.

בשלב מסוים, ואחרי עוד כמה ימים של ויכוחים בלתי פוסקים בין השניים, טענה האישה כי הבעל נעלם מחייה כאילו בלעה אותו האדמה, עניין שהוביל את אגף העגונות בבית הדין הרבני לפעיל חוקר פרטי שאיתר אותו.

לאחר שנתפס ובמהלך המשפט, הצדיקו הדיינים את האישה אשר מסרבת לחזור לחיות עם בעלה ועוד בתנאים בלתי אפשריים שהציע לה, ולאור התנהגותו וסירובו לתת לאשתו גט - גזרו עליו הדיינים חודש מאסר בפועל, והוסיפו כי אם יתמיד בסירובו לתת לה גט, הם ינקטו בכל בצעדים נוספים וקשים לא פחות כדי לכפות זאת עליו.