נגיף הקורונה והפחד מהדבקות גרם לזוגות רבים להתבודד בבתיהם מחשש שייחשפו לנגיף, ולחלק מהזוגות השהייה  הבידוד המשותף עשתה רק טוב, בזמן שלאחרים היא הובילה למשבר בחיי הנישואים ופירוק התא המשפחתי.

סיפורה של תושבת צפון הארץ בשנות ה-40 לחייה, שייך לקבוצה השנייה, קבוצת נפגעי הקורונה, שעד להגעת הנגיף לישראל ניהלה אורח חיים שגרתי למדי יחד עם בעלה ושני ילדיהם.

אלא שאז, כאמור, נחת כאן הנגיף הקטלני ושיבש את חייהם של בני הזוג מהקצה אל הקצה, לאחר שלדברי האישה בן זוגה החל לדרוש ממנה שתקיים איתו יחסי מין בכמות מוגזמת. 

"הוא רוצה לעשות סקס מבוקר ועד ערב, ולפעמים הגזים והביך אותי אחרי שהעז לדרוש זאת גם מול ילדינו הקטנים. לפעמים הוא רוצה לעשות סקס באמצע היום ומבקש שנסגור את חדר השינה. זה דבר שלא קרה לי מעולם, הקורונה שיגעה אותו והוא ירד מהפסים", טענה האישה, "זה כבר הגיע למצב שהוא חצה את כל גבולות הטעם הטוב".

וכך, אחרי שמאסה בדרישותיו של בעלה, החליטה האישה באמצעות עו"ד שרין סולן האישה לפנות לבית המשפט לענייני משפחה ודרשה להוציא צו הרחקה נגד בן זוגה האוסר עליו להיכנס לחדר השינה.

לאחר דיון בנושא, נענה בית המשפט לבקשתה של האישה והרחיק את הגבר למשך חודשיים מחדר השינה המשותף שלהם. "נגיף הקורונה הגביר אצל בעלי את החשק המיני בצורה מוגזמת", ציינה האישה, "אני כבר ממש מרגישה מאוימת ממנו".

הבעל מצדו טען בתגובה כי תקופת הסגר וגם הימים אחריו היו קשים עבורו שכן לא הצליח להתמודד עם הבדידות שנכפתה עליו והיה זקוק לחום ואהבה.

טענתו של הגבר לא סיפקה את האישה, ועם עליית התחלואה ותחילתו של הגל השני, היא החליטה לפנות לבית הדין הרבני במקום מגוריה ודרשה לכפות על בעלה לתת לה גט. "הצו הנוכחי הסתיים, ובעלי שחזר לחדר השינה שלנו, שוב מטריד אותי בכל מיני דרישות ובקשות לקיים עמו יחסי מין", קבלה האישה.

בפנייתה דורשת האישה מהדיינים להרחיק בעלה לעוד חודשיים נוספים מחדר השינה, ובמקביל כאמור לחייב אותו לתת לה גט, אחרי שלדבריה בינה לבין בעלה התעוררו עימותים רבים בעקבות דרישותיו, ויחסיהם עלו על שרטון.

בית הדין הרבני צפוי לדון בבקשתה של האישה בקרוב, זאת לאחר שהגבר טען כי הוא מעוניין לפתוח בהליך של שלום בית ולנסות ולהציל את יחסיהם.