זהו סיפורם של בני זוג בשנות הארבעים לחייהם, הורים לשני ילדים, המתגוררים בדירה שכורה באחד היישובים בשרון. האישה עובדת כמורה באחד מבתי הספר באזור מגוריה, והגבר הוא עצמאי שמספק ציוד משרדי לעסקים שונים במרכז הארץ.

מאז שנישאו, חייהם של בני הזוג היו מלווים בסערות, הם ידעו עליות ובעיקר מורדות, או כפי שהיטיבה האישה לתאר את הקשר: "היחסים שלנו היו רכבת הרים תמידית". לטענתה של האישה, בעלה הוא מהמר כרוני שנהג לבלות עם נערות ליווי, וכתוצאה מכך צבר חובות של מיליוני שקלים שאת רובם החזיר בעזרת סיוע של בני משפחה.

עוד הוסיפה האישה כי הוא הבטיח לה שייגמל מהימורים ומנערות ליווי, אבל ההבטחה הזו, שניתנה בנוכחות כמה עדים ועורכי הדין ששכרו כדי לגשר על המשבר ביניהם - החזיקה מעמד פחות משנה, ולדבריה, מאז פרוץ משבר הקורונה, בעלה נעדר מהבית במשך שעות רבות, גם בסופי השבוע.

"לרוב הוא היה נוסע להמר בחו"ל, אבל בתקופת הקורונה הוא הימר במועדוני הימורים באזור מגורינו. לי הוא סיפר שהוא עובד חיוני ושהוא עוסק באספקת ציוד משרדי למשרדי ממשלה וחברות גדולות", סיפרה האישה שלא האמינה לבעלה והחליטה לשכור חוקרים פרטיים שיעקבו אחריו במשך שבועיים ויתעדו כל צעד שלו מהרגע שהוא יוצא מהבית ועד שהוא חוזר אליו.

לאחר מעקב של כמה ימים, צוות החוקרים ששכרה האישה נדהם לגלות שבעלה מבלה לא מעט באזור חיפה והקריות, רחוק מביתו, ולא לצרכי עבודה. חקירתם העלתה כי הגבר היה נכנס למועדוני הימורים שהפעילו עבריינים מקומיים, יושב מול מכונות המזל ומהמר באלפי שקלים תוך כמה שעות.

העולם הסודי של המכורים להימורים (צילום: חדשות 2)
בזבז עשרות אלפי שקלים על מכונות מזל. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

מיד לאחר מכן, כך על פי תיעוד החוקרים, הגבר הגיע לדירת מגורים באזור הקריות, ובילה שם למעלה משלוש שעות בחיקה של נערת ליווי, ולאחר מכן חזר לביתו בשעות הקטנות של הלילה. החוקרים הפרטיים הציגו בפני האישה את הממצאים וזו נותרה בהלם מוחלט, בעיקר אחרי שהבינה שבעלה בזבז כמעט 100 אלף שקלים תוך שבועיים בלבד.

וכך, באחד הלילות בהם יצא הגבר לענייניו, המתינה לו האישה עם שובו, הראתה לו את הסרטונים והתמונות שהעבירו לה החוקרים הפרטיים, וזה בתגובה אמר לה לתדהמתה: "נכון שאני מהמר. וזה גם נכון שאני מבלה עם נערות ליווי. האמת היא שלפני חודשיים גם התאהבתי באחת מהן".

למרות השעה המאוחרת, האישה הזועמת אספה את כל הבגדים של בעלה מהארון המשותף, הכניסה אותם לשקיות זבל וזרקה אותם לפח. "אין לך מה לחפש פה יותר", זעמה האישה. "עוף מהבית הזה".

כמה ימים לאחר מכן הגישה האישה תביעה לבית הדין הרבני נגד בעלה ודרשה לקבל את הבית לרשותה, וכן לחייב אותו לתת לה גט מידי ולשלם לה את מלוא סכום הכתובה שעמד על 555 אלף שקלים בנימוק שהלך עם נערות ליווי, בגד בה והתאהב באחת מהן.

הבעל מצדו לא הכחיש שהתאהב באישה אחרת, אבל טען שזה קרה בגלל שאשתו זרקה אותו מהבית ולא השאירה לו ברירה אחרת. הדיינים שדנו בתביעת האישה הציעו לה לקיים הליך של שלום בית, אך זו דחתה את ההצעה על הסף, ובקרוב ישמעו הדיינים את שני בני הזוג ויקבלו החלטה האם לקבל את תביעת האישה במלואה או רק בחלקה.