גבר תושב מרכז הארץ שסירב לעבור בדיקת פוליגרף כדי להוכיח שלא בגד באשתו - יפצה אותה בסכום של 530 אלף שקלים, כך קבעו לאחרונה דייני בית הדין הרבני. 

בני הזוג נישאו לפני למעלה מ-12 שנה, ובמהלך נישואיהם נולדו להם שלושה ילדים. לטענת האישה, בעלה בגד בה עם אישה אחרת, התעלל בה נפשית במהלך כל השנים בהן היו נשואים, ובלית ברירה החליטה לפני כשלוש שנים לעזוב את ביתם המשותף.

לפני כשנה נפגשו הצדדים בבית הדין הרבני, והבהירו לדיינים שהם מעוניינים לפרק את החבילה ולהתגרש, ומה שלמעשה נותר על הפרק היה חלוקת הרכוש בין השניים, אחרי שהאישה הגישה תביעה לבית הדין הרבני לחייב את בעלה לשלם לה את סכום הכתובה שעמד על 530 אלף שקלים.

בתביעתה טענה האישה כי מאחר ובעלה בגד בה עם אישה אחרת בשלוש הזדמנויות שונות, יש לחייבו לשלם לה את מלוא סכום הכתובה. לטענתה, בעת שילדה את בנם הבכור, בעלה נתפס על ידי שוטר תנועה וקיבל דוח כשנסע למאהבת שלו.

הבעל טען בתגובה כי אשתו מורדת מאחר וסירבה לקיים עמו יחסי מין במשך חודשים ארוכים, עזבה את הבית מרצונה החופשי והוא מעולם לא הפעיל נגדה שום סוג של אלימות. לדבריו, אשתו הסיתה את ילדיו נגדו, חטפה אותם מהבית, הוסיף שהוא מעולם לא בגד בה, וביקש מהדיינים לכפות על אשתו הליך של שלום בית.

האישה מצדה שיתפה את הדיינים בגיהנום שעבר עליה לטענתה לאורך כל שנות נישואיה: "במשך 17 שנה נתתי לו (הכוונה לבעלה) את הנשמה. לא היה לו כלום ואני זו שבניתי אותו. מה קיבלתי בתמורה? בגידות ושקרים. הוא איים עליי, וברחתי מהבית אחרי שהרגשתי כמו עבד. אתה היית חוזר לבית כזה?", הטיחה האישה בבעלה בפני הדיינים, "הייתי נשואה אבל הרגשתי כמו אימא חד הורית".

הדיינים, שהתקשו לקבל עמדה חד משמעית מי מהצדדים צודק בטענותיו, הורו לבני הזוג לעבור בדיקת פוליגרף כדי לבחון מי דובר אמת ומי דובר שקר. האישה הסכימה להיבדק, אבל הגבר, שהסכים בתחילה, התחמק בסופו של דבר מהבדיקה בשלל תירוצים.

ברוב של שניים נגד אחד, החליטו הדיינים לחייב את הבעל לשלם לאשתו את מלוא סכום הכתובה שעמד על 530 אלף שקלים בגלל סירובו לעבור את בדיקת הפוליגרף.