זהו סיפורם של בני זוג מאזור השרון, שניהם באמצע שנות ה-30 לחייהם. הגבר הוא בעלים של חנות סטוק משגשגת והאישה היא מעצבת פנים במקצועה. השניים נישאו לפני כחמש שנים, נולד להם ילד אחד, ובשנים האחרונות הם חיו באושר זוגי ומשפחתי.

השניים התגוררו בבית צמוד קרקע ביישוב יוקרתי עם גינה גדולה בה נטעו עצי פרי ושתלו בה פרחים רבים, והאישה הייתה זו שלקחה על על עצמה את מטלת טיפוח הגינה, שכרה את שירותי הגנן שעזר לה, וגם נהגה מעת לעת לנסוע למשתלה על מנת לרכוש שתילי פרחים ותבלינים.

"אשתי החליטה שהיא האחראית על טיפוח הגינה אז זזתי הצידה כדי לא להפריע. סמכתי עליה בכל מה שהיא עושה ולא התערבתי לה בעבודה. ראיתי שזה התחביב שלה וזה משהו שמרגש אותה", ציין הבעל והוסיף שאשתו שכרה את שירותיו של גנן עליו היא קיבלה שלל המלצות מכמה משכניה לשכונה ששכרו גם הם את שירותיו והיו מרוצים מעבודתו.

וכך, נהג הגנן להגיע אחת לשבועיים על מנת לטפח את הגינה הגדולה של בני הזוג, ומדי פעם היה נשאר מעבר לשעות העבודה כדי לשוחח עם האישה לגבי עיצוב הגינה ואיזה פרחים וצמחי תבלין כדאי לשתול בה. בפעמים אחרות נסעו השניים יחד למשתלה ביישוב כדי לרכוש פרחים וצמחייה עליהם המליץ הגנן.

"בשלב מסוים שמתי לב שאשתי מבלה יותר ויותר עם הגנן במשתלות והוא מגיע אלינו הביתה כדי לטפל בגינה דווקא בימים בהם אני נשאר בעבודה עד שעות מאוחרות", אמר הגבר. "בהתחלה לא ייחסתי לזה חשיבות, אבל אז חשש מסוים החל לקנן בי".

ואכן, בחודשים האחרונים הבחין הגבר שאשתו נעדרת בשעות הערב מהבית ומשאירה את בנם הקטן באחריותה של בייביסיטרית ששכרה. "היא סיפרה לה שהיא הולכת לחדר כושר וחוג פילאטיס, אז תמכתי בה ועודדתי אותה, אבל בכל זאת הייתה לי תחושה מוזרה כי אשתי מעולם לא הייתה במכון כושר ועוד לבדה", טען הגבר

כמה ימים לאחר מכן היה זה אחד מחבריו ליישוב שהתקשר אליו וסיפר לו שראה את אשתו מבלה עם " גבר זר במשתלה", ובאחד המקרים אף נתקל בהם מתנשקים במסעדה ביישוב סמוך. הגבר חשב לתומו שאולי חברו מתבלבל עם אישה אחרת, אבל האחרון התעקש שזה בדיוק מה שראו עיניו.

כדי להיות בטוח ולא להישאר עם ספקות ומחשבות, החליט הגבר לשכור את שירותיהם של שני חוקרים פרטיים במקביל כדי לגלות היכן אשתו מבלה במהלך השבוע, ואחרי כ-10 ימים של מעקבים צמודים, החוקרים מסרו לגבר דוחות מעקב מסודרים, סרטונים ותמונות שלא משאירות מקום לספק שאשתו בוגדת בו עם הגנן.

הבעל הנסער עימת את אשתו עם הממצאים המפליליים וזו הודתה בפניו שאכן התאהבה בגנן, אבל לא היה ביניהם קשר אינטימי אלא "רק נשיקות". את הגבר זה כמובן לא סיפק, והוא החליט להגיש תביעת גירושים לבית הרבני ודרש לחייב את אשתו במתן גט.

האישה מצדה הגישה כתב הגנה בו דחתה את הטענות שבגדה בבעלה וביקשה אפשרות לשלום בית, והדיינים ביקשו מבני הזוג לקחת פסק זמן של שבועיים ולאחריו להחליט האם בכוונתם להתגרש או לנסות לגשר על הפערים ביניהם ולעשות שלום בית בסיוע אנשי מקצוע.