זהו סיפורם של בני זוג תושבי דרום הארץ שנישאו לפני כ-20 שנה. במהלך השנים נולדו לשניים שני ילדים, כיום בגירים שעזבו את בית המשפחה. עם עזיבתם של הילדים את הבית, היחסים בין בני הזוג נקלעו למשבר קשה מאוד והם פתחו בהליכי גירושים.

למעשה, היחסים ביניהם הפכו למכוערים ועכורים כל כך, עד כדי כך שהם מנהלים ביניהם כיום כ-12 הליכים משפטיים שונים. לטענת הגבר, לפני למעלה משנה שלחה אשתו שבע הודעות וואטסאפ למנהלת שלו בהן השמיצה אותו ופגעה בשמו הטוב.

"האיש הזה שקורא לך מנהלת עבר התקף פסיכוטי, נהג באלימות כלפי משפחתו, ונתן את הרכב שלו לאישה שמעניקה שירותי מין בתשלום. הבן שלנו ראה אותו (הכוונה לבעל) מקיים יחסי מין עם זונה וזה גרם לו לפגיעה נפשית. כל מה שהאיש הזה עושה הוא רק לשכב עם פרוצות", כתבה האישה בין השאר בהודעות ששלחה למנהלת של בעלה.

עוד כתבה האישה למנהלת כי בעלה שונא אותה (הכוונה למנהלת) ומקלל אותה בלי סוף בכל פעם שהוא חוזר לביתו, ולדברי הגבר, בעקבות אותן הודעות שאשתו שלחה למנהלת שלו, הוא אולץ לעזוב את עבודתו, נותר מובטל במשך שלושה חודשים, וכיום הוא עובד תמורת משכורת נמוכה יחסית מזו שהרוויח במקום עבודתו הקודם.

הגבר החליט להגיש תביעה נגד אשתו לבית המשפט בסכום של 200 אלף שקלים, ודרש ממנה פיצוי על פגיעה בשמו הטוב ובמוניטין שלו. לטענתו, לא מדובר בהודעות שאשתו שלחה כשהיא נתונה תחת סערת רגשות אלא באופן קר ומחושב, היא התעקשה שהדברים נכונים ולא התנצלה בפניו בעולם. 

אישה וטלפון (צילום: shutterstock | sergey causelove)
האישה שלחה למנהלת של בן זוגה הודעות שהשמיצו אותו. אילוסטרציה | צילום: shutterstock | sergey causelove

האישה מצדה הגישה כתב הגנה בו ביקשה לדחות את תביעת בעלה על הסף בנימוק שלא היא שלחה את ההודעות וכי אנשים אחרים יכלו לשלוח אותם מהטלפון שלה שלא היה נעול. 

בנוסף טענה האישה כי גם אם יתברר שהיא שלחה את ההודעות, הרי שהיא לא רצתה ללעוג לו וכי עומדת לזכותה הגנה של תום לב שכן הדברים שנכתבו הם אמת. לדבריה, מעלליו של בעלה ידועים לכולם, וידוע שהוא בגד בה ונטש אותה ואת משפחתו ובנה אכן תפס אותו מקיים יחסי מין עם אישה זרה.

האישה עצמה הגישה תביעת לשון הרע נגד בעלה על כך שהוא השמיץ אותה ושלח לה הודעות שהיא צריכה אשפוז ושהיא "אישה מסריחה, לא נקייה, לא מנקה ולא מבשלת", והגבר טען בתגובה כי מדובר בזוטי דברים (הגנה העומדת לנאשם במשפט פלילי) ושאין לאשתו שום עילה נגדו שכן דבריו אמת.

בית המשפט ששמע את בני הזוג קבע כי האישה אכן הוציאה את דיבת בעלה ותפצה אותו בסכום של 70 אלף שקלים. "לאור מבחני הפסיקה שהובאו לעיל הפצת ידיעה על אלימות, רכישת שירותי זנות, מצבים פסיכיאטריים, ובמיוחד לאור העובדה שנשלחו אל מקום עבודתו למנהלת של האיש - יש בהן לשון הרע", פסקה השופטת.