זהו סיפורם של בני זוג מדרום הארץ, שניהם בשנות ה-40 לחייהם, מנהלים של עסק משפחתי מצליח, והורים לשלושה ילדים. נישואיהם של השניים ידעו עליות ומורדות במשך השנים, בעיקר בעקבות "התחביב" של הגבר לפלרטט עם נשים שונות שהגיעו לעסק שלהם למורת רוחה של זוגתו..

"הייתי מעירה לו פעמים רבות שלא יפלרטט עם נשים שמגיעות לערוך קניות במקום, הוא הבטיח שיפסיק אבל המשיך כל הזמן. הוא פגע בכבוד שלי וגרם לי לקנא", טענה האישה.

לטענתה של האישה, בעלה המשיך לפלרטט ולהתחיל עם נשים, לרוב צעירות ממנו, אבל טען כל הזמן שלא מדובר בעניין רומנטי אלא בשיחות חולין עם לקוחות. "זה נקרא להתחיל? אני עושה את זה מול העיניים שלך. מה את רוצה? שאהיה רובוט? אני חייב להיות נחמד כדי שהלקוחות יחזרו לפה", הטיח הבעל באשתו.

אלא שבחודשים האחרונים הבחינה האישה שבעלה נעדר למשך שעות רבות ממקום עבודתם, וכששאלה אותה לאן הוא נעלם, הבעל טען שהוא בפגישה עם ספקים והיה עסוק במשלוחים לבתי הלקוחות.

למרות טענותיו של הגבר, אחת משכנותיה של האישה סיפרה לה שראתה את בעלה נכנסה לביתם בשעת צהריים עם מישהי זרה, והאישה החליטה להתאפק, לא לעמת את בן זוגה עם מה ששמעה, והחליטה להפתיע אותו ולתפוס אותו על חם.

האישה, שכאמור הבינה שבעלה בוגד בה, החליטה לשכור את שירותיו של חוקר פרטי, שלבקשתה התקין כמה מצלמות זעירות בחדר השינה בביתם ועקב אחרי המתרחש במשך שבועיים. החוקר הפרטי אמנם לא הצליח להפליל את הגבר, אך כן תיעד אותו מדי פעם מחות לביתו כשהוא נפגש בחורות צעירות, אבל לא הצליח להשיג את ראיית הזהב: נשיקה או אקט מיני מפליל.

בגידה 2 (תמונת AVI: mako)
החוקר לא הצליח להשיג את ראיית הזהב שתפליל את הגבר | תמונת AVI: mako

וכך, באחד הימים בהם החוקר החל לאבד את סבלנותו, הוא הבחין בגבר נכנס לביתו לבדו, וכעבור רבע שעה הבחין בבחורה צעירה שנכנסה למקום דרך כניסה נפרדת. החוקר הפרטי היה בטוח שהמצלמות שהתקין בחדר השינה יתעדו את המתרחש, וכעבור שעתיים הבחורה עזבה את המקום והבעל נותר בבית.

החוקר עדכן את האישה בהתפתחויות, וזו הייתה בטוחה שסוף סוף השיגה את הראיה שתוכיח שבעלה בוגד בה, אך לרוע מזלה, כאשר החוקר הפרטי הגיע למחרת לביתה כדי לקחת את המצלמות שהסתיר - הוא נדהם לגלות שהן נעלמו.

ימים ספורים לאחר מכן נפתרה התעלומה כאשר הגבר, ללא כל התרעה מוקדמת, הגיש תביעת גירושים נגד אשתו לבית הדין הרבני, וטען כי היא ניסתה להפיל אותו בפח כאשר הטמינה בחדר השינה שלהם מצלמות, אין לו יותר אמון בה והוא דורש להתגרש.

"ברגע שהיא השתילה מצלמות בחדר השינה מאחורי גבי היא פגעה בפרטיות שלי", טען הבעל, והאישה טענה מנגד כי המהלך שלה לגיטימי לחלוטין שכן היו שמועות ורכילויות שבעלה בוגד בה, וכדי להסיר את עננת החשדות פעלה כמו שפעלה, ובהמשך ביקשה לפתוח בהליך של שלום בית כדי שלא לפרק את התא המשפחתי.

בית הדין שלח את הצדדים להליך גישור שבמידה וייכשל, יעמדו השניים מול הדיינים, ישמיעו את טענותיהם, אז תתקבל ההחלטה בעניינם.