makoland

אודי ואביעד עושים לתלמידים בצפר

תכירו את השוטרים קפטה ובורמן: המטרה שלהם היא לעזור לילדים בבעיות בבית הספר, אבל בדרך הם מצליחים ליצור לא מעט צרות בעצמם. תפסנו לשיחה את אודי ואביעד, כוכבי הסדרה, שיספרו לנו על הדמויות המצחיקות, על הצילומים ועל איזה תלמידים הם היו. רוצים לדעת? תתחילו לקרוא!

מאיה בניטה | מעריב לילדים | פורסם 17/01/13 18:42:28

אין תמונה השוטרים הכי מצחיקים שיש

כשאומרים לכם את המילה "שוטר", אתם בטח מדמיינים בראשכם מישהו קשוח, אמיץ וחזק, שרודף אחרי פושעים ומציל את העיר. כזה שלא מפחד מאף אחד ומוכן תמיד לעמוד מול כל סכנה. אבל למרות זאת, בכתבה שלנו תגלו שני שוטרים שממש לא עונים על התיאור הזה.

תכירו את הקלמרים (ראשי תיבות של קצין ללא מטרה רצינית). מדובר על צוות שוטרים שפתחו תחנת משטרה בתוך חטיבת ביניים, וכל תפקידם הוא לפתור בעיות שונות של תלמידים. הם נשלחו על ידי המשטרה כדי לנסות להרחיק אותם מהציבור בשל היותם... איך נאמר את זה... לא העפרונות הכי מחודדים בקלמר. לשוטרים המשונים האלו קוראים אבי קפוטה ועודד בורמן ומגלמים אותם אודי גוטשלק ואביעד בנטוב, הצוות הכי מצחיק שיש. תפסנו לשיחה את אודי ואביעד כדי שיספרו לנו על הסדרה הקומית החדשה בכיכובם.

מישהו קרא למשטרה?

"בורמן וקפוטה הם שני שוטרים מקסימים וטובי לב עם שאיפות להתקדם במשטרה, שחושבים שעם עבודה קשה הם יצליחו", מספר אודי. "המשטרה ששלחה אותם לבית הספר במסגרת פרויקט של משרד החינוך, משוכנעת שאם הקלמרים יטפלו בבעיות של תלמידים, הכל יהיה בסדר, אבל האמת היא שהשניים די טיפשים ושלומיאלים שעושים טעויות שגוררות עוד טעויות. הטעויות ממש מצחיקות, והם בדרך כלל פותרים את הבעיה של אותו תלמיד בלי כוונה".

"בסדרה משתתפים איתנו עוד שחקנים נפלאים: יש את שרת בית הספר כריסטיאנו אלבז אותו מגלם יניב ביטון, חן בייזר המורה המחליפה שאף פעם לא נותנים לה להחליף (רוני הדר), האחות מורן שפושניקוב שהיא בעצם אח (רודי סעדה) ושי גבריאלוב מנהל בית הספר (דני קרפל). כולם מגולמים על ידי שחקנים נפלאים".

אין תמונה "לעתים קרובות נתקפנו בהתקפות צחוק גדולות שהיה קשה לעצור"

אילו דמויות אתם מגלמים?
אודי: "אני מגלם את קפטה, הסגן של בורמן. הוא תמים מאוד ולכן פועל בלי לחשוב, אלא מתוך רגש. כשיש בעיה הוא הזרוע המבצעת של הרעיונות. כיף לי מאוד לגלם את קפטה. הוא מעריץ את בורמן ומאמין באמונה עיוורת שהוא יכול לעזור לכולם, ולכן הולך עם האמונה עד הסוף. זה יוצא לפעמים קצת עקום ולא קשור, אבל תמיד מצחיק".
אביעד: אני מגלם את בורמן, מפקד התחנה. הוא דמות סמכותית יותר, טיפוס רציני שלוקח את העבודה שלו ברצינות. הוא שואף להיות מפכ"ל (מפקד כללי) המשטרה, ורואה בתחנה בבית הספר הזדמנות להוכיח את עצמו. הכוונות שלו טובות, אבל התוצאות שנויות במחלוקת. לקח לי קצת זמן להתחבר לדמות הזאת כי הוא המבוגר האחראי, והכי רציני מבין כולם. בסוף נכנסתי יותר לדמות והתאהבתי בה".

אתם זוכרים פספוסים ורגעים מצחיקים מהצילומים?
אודי: "הצילומים היו אינטנסיביים מאוד. צילמנו את כל הסדרה בכמה ימים לחוצים, והיה לנו הרבה טקסט ללמוד בעל פה. לעתים קרובות נתקפנו בהתקפות צחוק גדולות שהיה קשה לעצור. אני זוכר שבאחד הפרקים השרת של בית הספר מקים מלון לצבים, והיינו צריכים להתמודד עם מצבים משעשעים. צב אחד כמעט ברח, צב אחד עלה על סקייטבורד, והיה צריך לשמור שהצבים לא ייפלו כי הם היו על משטח גבוה".
אביעד: "באחת הסצינות הייתי אמור לקבל מכה בראש ממדף, ובזמן הצילומים נתתי לעצמי באמת מכה חזקה וכל המדף השתחרר ונפל לי על הראש. זה כאב!".

תמיד ביחד

אודי ואביעד הם צוות ותיק ביותר. השניים עובדים יחד כבר 15 שנה, והכירו בנתניה כשהיו נערים. הם פגשו אחד את השני במסגרת של חוג תיאטרון ועבדו יחד בצוותי בידור. אחרי הצבא הם החליטו לכתוב מופע סטנדאפ משלהם וכיכבו בסדרות "גור ואוח", "בית ספר לשטויות", "בננה נט" ועכשיו הם מופיעים יחד ב"הקלמרים", סדרה שהם מתרגשים להופיע בה. "יש ב'קלמרים' משהו חדש ומלהיב", מודה אודי. "אביעד ואני מאלתרים הרבה על הסט, והכנסנו את הכימיה בינינו לתוך הסדרה ואנחנו כבר מרגישים קשורים אליה".

אין תמונה "ממש כמו זוג נשוי"

תגידו, יוצא לכם לריב מדי פעם?
אודי: "אנחנו חברים טובים מאוד ולפעמים רבים ומתווכחים. זה בדרך כלל על רקע של איך הבדיחה תישמע יותר טוב ותיראה יותר טוב. כמו בכל מערכת יחסים, הריבים והוויכוחים הם דבר בריא כי בלי זה היה קצת משעמם. אנחנו מסתדרים טוב יחד כי אנחנו אוהבים את מה שאנחנו עושים, ואנחנו חברים טובים".
אביעד: "לעתים רחוקות אנחנו רבים, ממש כמו זוג נשוי. לפעמים רבים על הפאנץ' בבדיחות אבל זה לא ממש ריבים. אנחנו מצליחים לשמור על קשר טוב כי מדי פעם אנחנו גם עושים דברים בנפרד. כל אחד כותב, מביים, משחק לפרויקטים משלו. אנחנו עובדים שנים וזה בא לנו טבעי ואנחנו מרגישים בבית. כל אחד הוא הפרטנר המועדף על השני".

אבל המורה...

בסדרה "הקלמרים", בורמן וקפטה צריכים לנסות לפתור מגוון בעיות של תלמידים, החל מבעיות כמו "המורה דרכה עליי", דרך "הילקוט שלי הלך לאיבוד" ועד "יש דבורה בכיתה!".
איזה מין תלמידים הייתם?
אודי: "הייתי תלמיד טוב. רוב הזמן הייתי בחזרות לטקסים ובהצגות של החוג תיאטרון. היינו קבוצה בבית הספר שתמיד עסקה בתרבות ורוב הזמן עשיתי שטויות. רציתי להצחיק את החבר'ה, גם בהפסקות וגם בשיעורים. היו מורים שקיבלו את זה והיו כאלה שלא. כולם דאגו שתצא לי תעודה בסוף הלימודים, ובאמת הוצאתי את כל התעודות שהייתי צריך".
אביעד: "הייתי תלמיד בינוני פלוס. הייתי יכול להיות מצוין אם לא הייתי שובב. המורים אהבו אותי כי הייתי חביב ומצחיק, אז הם רחמו עליי כשהיה צריך לתת עונשים. לפעמים הייתי מעצבן וחסר סבלנות עם קוצים בתחת".

איזה מקצוע אהבתם ואיזה לא?
אודי: "תיאטרון היה האהבה הגדולה שלי. והמקוע הפחות אהוב עליי היה גיאוגרפיה. לא עניין אותי להבין כמה שכבות אדמה יש מתחתנו".
אביעד: "למדתי במגמת תיאטרון וזה היה התחום שהכי התחברתי אליו. אהבתי גם תנ"ך כי הייתה מורה טובה וממש לא אהבתי מתמטיקה".

אין תמונה "צריך לתת לתלמידים להתבטא"

הייתם רוצים לחזור לבית הספר?
אודי: "כן, הייתי חוזר לתיכון לשנה שנתיים. בית הספר זאת תקופה ממש כיפית. היו לי הרבה חברים והשתתפתי בהצגות. אני זוכר חוויות רבות מבית הספר. למשל, כשהיו תורנויות ובכל פעם מישהו אחר היה אחראי לוועדת מכשור שזה אומר להיות אחראי על ציוד כמו מקרן ומטול שקופיות. אם אחד המורים היה צריך כלי, אז אחראי מכשור היה צריך להביא למורה ציוד. יום אחד אני הייתי אחראי, והמורה ביקשה להביא מטול שקופיות. בתור ילד הייתי מאוד קטן וצנום ופעם מטול שקופיות היה מכשיר ענק. כשסחבתי אותו לכיתה בקושי ראו אותי, והמורה נבהלה ופחדה שהמטול יימחץ אותי. היא לקחה את המכשיר בעצמה וכל התלמידים התפוצצו מצחוק".

אביעד: "ממש נהניתי בתקופה של בית הספר ומאוד הייתי רוצה לחזור, גם לתיכון וגם ליסודי. היה לי מצחיק והיו לי הרבה חברים. תמיד נתנו לי להתבטא מבחינת הופעות והכישרונות שלי. תמיד הייתי במחזות זמר ובטקסים, והופעתי ושרתי לפעמים על חשבון השיעורים".

אם הייתם המנהלים, מה הייתם משנים בבית הספר?
אודי: "הייתי עושה הכל כדי שיהיו לימודים מעניינים. דואג שהמורים יהיו מעניינים עם חזון, דרך ואמונה במה שהם עושים. בנוסף, אפשר לדעתי לשפר את חווית הלמידה, למשל לצאת לטבע בזמן שיעורי טבע. צריך לתת לתלמידים להתבטא, יש כל כך הרבה דברים שהחינוך מגביל והייתי שמח לשנות כמה דברים".
אביעד: "הייתי נותן לילדים ליצור ולבטא את הכישרונות שלהם, זה יותר חשוב מהשיעורים הרשמיים".

 

הסדרה "הקלמרים" משודרת בחינם HOT VOD Young למנויי הוט

 

>> כתבות נוספות של "מעריב לילדים" תוכלו לקרוא בגיליון השבוע. רוצים להצטרף לחודש היכרות?

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן