makoland

דנה פרידר: "גדלתי על אריק איינשטיין!"

כוכבי הפסטיגל נתנו שואו בצילומי שידור מחווה לאריק איינשטיין של ערוץ הילדים. צפו לפני כולם בביצוע מיוחד של מחרוזת שירים של אריק וגלו איזה שירים שלו הם הכי, אבל הכי, אוהבים

ענבל סינגר | מקולנד | פורסם 10/11/11 19:32:30 

כולם היו שם בצילומי שידור המחווה לאריק איינשטיין של ערוץ הילדים: דנה פרידר, טל מוסרי, קובי מחט, דון לני-גבאי, עודד פז, עוז זהבי, עמית פרקש, לי בירן, מאיה בוסקילה, גיא עמיר, חנן סביון, אלי יצפאן, תובל שפיר, אנה ארונוב ואליאנה תדהר. ואיזה מקסימים הם היו... אוח!
תוכלו לצפות בשידור המלא ביום ראשון הקרוב, 13.11, בשעה 15:00 בערוץ, והנה אנחנו כבר נותנים לכם הצצה לביצוע מיוחד של מחרוזת שירים של אריק, ומבררים לכם מה כוכבי הפסטיגל חושבים עליו.

כוכבי הפסטיגל שרים אריק איינשטיין שרים עם אריק | צילום: ראובן שניידר

דנה פרידר, תגידי, איזה שיר של אריק את הכי אוהבת?
"זה כמו לשאול את מי אוהבים יותר - את אימא או את אבא? יש את 'עטור מצחך' האגדי. גדלתי על קלטת 'כמו גדולים' בתור ילדה, ובמיוחד על 'אדון שוקו'".

יום הולדת יוני דותן - דנה פרידר מתות על אדון שוקו | צילום: אלעד דיין איך זה מרגיש לך לשיר שירים שלו בפסטיגל?

"במהלך המחווה לאריק מוקרנים צילומים על מסך ענק מתוך הקלטת שלו. אני מסתכלת וקולטת שאני עדיין זוכרת את השירים בעל פה. אימא הושיבה אותי מול הטלוויזיה וראיתי המון אריק איינשטיין. כשאנחנו עושים את המחרוזת עם אריק, זה עושה חשמל בכל הגוף. זה מאוד מרגש".

כוכבי הפסטיגל שרים אריק איינשטיין יה אללה, איזה יפים | צילום: ראובן שניידר

אנה ארונוב, את מתחברת לאריק?
"בהשקה הראשונה של הפסטיגל סגרנו את המחווה לאריק עם 'עוף גוזל' ואני מרגישה שלפני עשר שנים לא ידעתי מי זה אריק איינשטיין, כי רק עליתי לארץ וזה איש גדול ומוכשר ודמות מטורפת, וכעבור עשר שנים אני שרה חלק מהשיר שלו וזה מרגיש לי שייכות, שהגעתי למשהו. זה גורם להרגיש גאווה".

תובל שפיר, שמעתי שאתה מעריץ שלו.
"נכון, אני מעריץ גדול. כששמעתי שעושים לו מחווה הרגשתי בר מזל. ככה אני יכול להרגיש קצת חלק, להרגיש אותו, כי אני נולדתי כשהוא הפסיק להופיע. גדלתי על השירים, הייתה לי קלטת שירים שלו, את כל השירים אני מכיר, אני מרגיש ממש קרוב אליו".

מה תשיר בשידור המיוחד?
"אני שר עם אליאנה דואט, 'לי ולך'. האמת שבהתחלה כשאמרו לי שאני שר אותו טיפה התאכזבתי כי זה שיר שפחות הכרתי טוב וכבר היו לי בראש כל כך הרבה שירים של אריק שאני מת לשיר. כשהתחלנו לעבור עליו נהניתי לשיר איתה. זה שיר רומנטי. איך שאנחנו שרים אחד לשני, זו רומנטיקה".

לא מביך לשיר דואט רומנטי?
"אני ואליאנה כבר חברים טובים ומבוכה אין בינינו".

איזה שיר של אריק אתה הכי אוהב?
"'שוב לא שקט'. שיר מדהים, יש לי אותו באוטו".

כוכבי הפסטיגל שרים אריק איינשטיין הכי כיף בבית | צילום: ראובן שניידר

עודד פז, מה אתה הולך לשיר בשידור?
"בגלל שאני גם מנחה בערוץ וגם משתתף בפסטיגל אז זכיתי להיות בהרבה שירים. אז אני הולך לשיר את 'אוהב להיות בבית', יש את 'גברת עם סלים' שזה שיר מצחיק מצחיק ואני הולך להיות הגברת עם הסלים, ויש מחרוזת, וכמובן 'עוף גוזל'. אני מאוד מקווה ששירים כמו 'אדון שוקו', 'שבת בבוקר', שירים קצביים שגדלתי עליהם, ייכנסו גם לפסטיגל כדי שכל הילדים יגדלו עליהם מחדש".

איזה שיר של אריק אתה הכי אוהב?
"כל אחד יגיד אותו דבר, לא? התשובה היא – 'אבל אני אוהב להיות בבית, עם התה והלימון...', כי אני באמת אוהב תה ולימון".

ומה אתה אוהב לעשות בבית?
"עם התה והלימון והספרים הישנים. את האמת אני לא קורא ספרים, אבל אני שותה תה עם לימון, והסרטים הישנים".

נשמע כמו בילוי חורפי.
"כן, אני היפוכונדר אז גם בקיץ אני אוהב לשתות תה כדי להרגיש שאני בבית".

כוכבי הפסטיגל שרים אריק איינשטיין שרה מדהים את "עטור מצחך" | צילום: ראובן שניידר

מאיה בוסקילה, יש לך פייבוריט?
"אני אוהבת את כל השירים, אבל את 'עטור מצחך' אני שרה. אז הכי אוהבת אותו".

גדלת על אריק?
"האמת שלא. עם השנים אהבתי אותו יותר. לאריק יש מלודיות מאוד לא קלות, וגם הטקסטים הם לא פשוטים. אתה צריך להיות בוגר כדי להבין את הטקסטים האלה. ככל שהתבגרתי, כך אהבתי את זה יותר".

ילדים מכירים אותו לדעתך?
"לא נראה לי. יש פה חשיפה מחדש ואני חושבת שזה מקסים, לתת את האופציה לילדים לחיות את אחד מאבני הדרך הכי משמעותיות במוזיקה הישראלית".

איך זה מרגיש לשיר לצד הקול שלו במחווה?
"אתה מרגיש שהוא שם לגמרי, מכיוון שמאחור יש מסך ענק שכל הפרצוף שלו נמצא עליו, אז הרגשנו את הנוכחות שלו על הבמה. זה מטורף, אתה מרגיש שאתה שר אתו. זה סוג של אחריות, זו קלאסיקה".

כוכבי הפסטיגל שרים אריק איינשטיין כשחושבים על זה, כל השירים שלו יפים | צילום: ראובן שניידר

עמית פרקש, יש לך קראש על אריק?
"ברור, הייתי הכי מאוהבת בו בעולם כילדה, מטורפת וחולה עליו. אני לא חושבת שילדים מכירים אותו וזה חבל מאוד, ובשביל זה יש פסטיגל שייתן לו את הבמה שוב".

ממש עושים לו טרנד.
"פסטיגל זה דבר גם חינוכי כנראה".

מה תשירי לנו במחווה?
"אני אשיר את 'אני ואתה נשנה את העולם', וזה מרגש כי אני שרה עם ילדים, ואני מקווה שייצא יפה. היום נפגשנו לראשונה בבוקר, עבדנו על זה, עשינו חזרות וכולנו חברים. הם מקסימים לאכול אותם. לעבוד עם ילדים זה מדהים".

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן