האם אני באמת מוכנה לעשות את זה?

תהיו כנות עם עצמכן לגבי זה. אם יש לכן ספק או חשש, אולי כדאי לקחת צעד אחורה ולדבר על זה עוד קצת – איך תעשו את זה? מה אם תרגישי לא נעים? והאם זה באמת הדבר שהכי נכון לשניכם עכשיו? רק אל תכריחי את עצמך לשום דבר, כי זה צריך לבוא באופן טבעי לגמרי.

האם מישהו לוחץ עלי לעשות את זה?

יכול להיות שאתם נמצאים במערכת יחסים שבה בן הזוג לוחץ עלייך לקיים יחסי מין, כי לו זה ממש חשוב, או כי כבר יש לו ניסיון בזה. אז זה סבבה והכל שיש לו ניסיון, אבל זה רק אומר שהוא צריך להבין יותר שזה יקרה רק כשזה מרגיש לשניכם נכון.

האם אני לוחץ על עצמי לעשות את זה?

תחשוב על זה רגע – האם אני רוצה לעשות את זה כי כל החברים שלי עושים את זה? כי ראיתי שעושים את זה בטלוויזיה? או האם זה באמת כי מצאתי מישהי שאני מוכן לעבור את זה איתה וכי שנינו רוצים בזה?

האם מצאתי את האדם הנכון?

אף אחד לא אומר שהאדם הנכון הוא האחד שתתחתנו איתו, והוא גם ממש לא חייב להיות מישהו שאתם נמצאים איתו במערכת יחסים ארוכה – אבל האם כשאתם מסתכלים עליו אתם מרגישים שלעשות את זה איתו יהיה הדבר הנכון? אם כן, אז עופו על זה.

האם אני מוכנה להתמודד עם ההשלכות?

סקס מצטייר ככיף לא נורמלי, והוא אכן יכול להיות כזה, אבל צריך לזכור שיחסי מין לא מוגנים או לא בטוחים עלולים להוביל למגוון של מחלות מין, היריון, והשלכות נפשיות שונות. תשאלי את עצמך האם את באמת מוכנה להתמודד עם ההשלכות, והאם את בכלל מוכנה לזה מראש?

האם הפרטנר שלי מוכן לעשות את זה?

היי, אולי אתה מוכן לזה, אבל זה ממש לא אומר שהפרטנר שלך רוצה בזה גם באמת. חלק ממערכת יחסים טובה ובריאה הוא להיות קשובים לצרכים אחד של השני, אז למרות שאתם לגמרי בטוחים שאתם רוצים לעשות את זה, ואפילו שאולי גם הם אמרו שהם מעוניינים – אין שום דבר רע בלשאול שוב "אתה בטוח שאתה רוצה?"

ומה יקרה אחרי?

אתם חייבים להבין שיש סיכוי שגם אם תעשו את זה וזה יהיה נפלא, וגם אם זו תהיה הפעם הראשונה של שניכם – זה ממש לא אומר שתישארו ביחד לנצח. החוויה הזו יכולה לקרב ביניכם, אבל היא יכולה גם להרחיק. במובן מסוים אתם צריכים לבחור לקיים יחסי מין בשביל הזוגיות שלכם, אבל גם בעיקר בשבילכם. ואז תצטרכו לשאול את עצמכם – האם אהיה בסדר עם ההשלכות? האם אני רוצה לעשות את זה גם אם ניפרד לאחר מכן? אם התשובה היא "כן", אז נשמע לנו שאתם מוכנים.