1. אתם לא צריכים להכיר את החברים המעצבנים שלו

תחשבו על זה: אם יש לכם חבר, הוא ירצה שתכירו את כל החברים שלו - ולא רק זה, אלא גם שתהיו נחמדים אליהם ושתאהבו אותם. אבל לעתים קרובות החברים של החבר הם ממש מעצבנים, ואז אין לכם ברירה: זה או להיות צבועים או להיות מעצבנים בחזרה.

2. יש לכם זמן לפתח תחביבים

לחברה שלכם יש חבר והיא כל הזמן איתו - ולכם יש שפע של זמן פנוי! חשבו על כל האפשרויות שפרושות בפניכם: ללמוד לצייר קומיקס, לתכנת, לפתוח ערוץ ביוטיוב, להתנדב בצער בעלי חיים, להתחיל להתאמן לאולימפיאדה הבאה, לחרוש על סדרות מגניבות, להפוך לכוכבי אינסטגרם... השמיים הם הגבול!

3. ההורים שלכם פחות מתעלקים עליכם

כשיש חבר (או חברה), להורים יש נטייה להתחיל לחטט: "מה ההורים שלו עושים?", "היא תלמידה טובה?", "אז אתם כבר... עושים את זה?" ועוד ועוד שאלות מעצבנות. ההורים מתעלקים עליכם מספיק כשאתם לבד, אז למה לתת להם סיבה להתעלק עוד יותר?

4. אתם יכולים להתאהב בכל בכל אחד

זוגיות זה כיף, אבל זה אומר שאתם מגבילים את עצמכם רק לאדם אחד. תמו ימי ההידלקויות. אבל כשאתם לבד? וואו! בכל יום ואפילו בכל שעה אפשר לפתח קראש על מישהו אחר. ההתרגשות, הפרפרים בבטן, המתח אם הוא יסתכלו עלייך או לא... תודו שאתם אוהבים את זה.

5. אתם מכירים את עצמכם מקרוב

גיל ההתבגרות הוא בדיוק השלב בו אתם מבינים מי אתם ומה אתם, מה אתם אוהבים ומה השאיפות שלכם לעתיד. כאשר אתם לבד, יש לכם את כל הזמן והחופש לחקור מה באמת מעניין אתכם ועושה לכם את זה – בלי השפעות והסחות דעת מבחוץ.

6. אתם מפתחים חברויות עמוקות עם הבסטיז שלכם

בואו נודה בזה, כשיש חברה או חברה נוטים להזניח את החברים הטובים. וזה די מבאס, כי לא בטוח שכאשר תחזרו לסטטוס סינגל הם עדיין יהיו שם. כשאתם "לבד" יש לכם המון זמן לבלות ביחד עם החברים והחברות, לנהל אתם שיחות נפש ולעשות אתם שטויות. איזה כיף זה חברים!

7. אף אחד לא מקנא לכם

אין מה לעשות – לעתים קרובות אהבה באה יד ביד עם קנאה. החבר או החברה שלכם יחששו לאבד אתכם ולכן הם יפתחו עיניים על כל מי שמעז לדבר אתכם ויכולים לעשות לכם אחר כך סצנות ופרצופים. כשאתם לבד, אתם יכולים לדבר בחופשיות עם כל מי שאתם רוצים בלי להתבונן מעבר לכתף בחשש.

8. אתם לומדים מטעויות של אחרים

לא נעים להודות בזה, אבל אתם רואים את החברים שלכם שנמצאים בזוגיות עושים לא מעט שטויות וטעויות - החל מאהבה אובססיבית לבן הזוג ורצון להיות איתו כל הזמן ועד חוסר התחשבות בו. בזמן שאתם מנחמים את החבר שנפגע או את החברה שהגזימה, אתם יכולים ללמוד מזה המון וליישם את זה כשלכם יהיה בן או בת זוג.

9. אתם לא חייבים לוותר על שום דבר שאתם אוהבים

לכל בן אדם יש את הדברים שהוא אוהב יותר ופחות. כאשר נמצאים בזוגיות לעתים קרובות צריך לוותר אחד לשני. היא תצטרף אליכם לארוחה משפחתית למרות שהיא לא סובלת את האחים שלך, הוא ילך אתכם לשופינג בקניון למרות שהיה מעדיף להיזרק עם האקס-בוקס בחדר. כשאתם לבד, לא צריך להתפשר! אתם קובעים את החוקים – ורק אתם.