>> על בנים ועלבונות: 6 דברים לא נכונים שבנות חושבות על בנים

"בנות אוהבות ורוד"

נכון שיש בנות שאוהבות קיטש וסוכריות צבעוניות ווילונות של הלו קיטי, אבל יש גם בנות שלא מתלהבות מכל הוורוד הזה ומעדיפות קו אלגנטי יותר, או סתם לאפה שווארמה. והן לא פחות בנות מאף בת אחרת שמעדיפה סט לקים. זה פשוט עניין של טעם, לא של מין.

"ילדה טובה היא ילדה של בית"

מי אמר שילדה שיש לה חיי חברה עשירים היא לא ילדה טובה? ההגדרה מי ילדה טובה ומי לא לא נקבעת על פי זמן השהות בבית. ילדה טובה יכולה להיות מוקפת בחברים, להסתובב ולטייל, לצחוק, להצחיק ולהרגיש משוחררת מכל מיני הגדרות מיושנות ומוטעות על איפה היא צריכה להיות. הטוב נמצא בדברים שאדם עושה ואומר – ולא באיפה שהוא מחליט לבלות את זמנו הפנוי. וחוץ מזה, "ילדה טובה"? מה היא, בגן?

"בנות חופרות"

לתפישה הזאת אחראי ההומור הישראלי, שמקצין הכול ובונה את עצמו מסטריאוטיפים. בנות לא אוהבות לדבר יותר מבנים, בטח לא כל הבנות באשר הן בנות. היכולת לפרט ולנהל שיחה עמוקה לא שייכת רק לבנות המין הנשי; גם בנים יודעים לשאול את השאלות הנכונות ולנהל דו שיח פורה ועשיר, שלעתים גם יכול לצאת מהגבולות הנכונים ולגלוש לחפירה. אם תשימו לב, אדם שמואשם בחפירה הוא בדרך כלל אדם שמסתכל על הדברים בצורה יותר מורכבת. וזו, כאמור ולמזלנו, תכונה שיש לשני המינים.

"בנות לא יודעות לפרגן לבנות אחרות"

קנאה בין בנות קיימת בהחלט. היא קיימת שם בדיוק כפי שהיא קיימת בין בנים. יש בנות שיודעות ואפילו שמחות מאוד לפרגן לבנות אחרות, ורואות בכך מעשה מובן מאליו וחשוב בעת ובעונה אחת – מובן מאליו בזכותן, וחשוב בגללכם.

"בנות צריכות להתנהג באופן מכובד"

כללי התנהגות נאותים לא חלים רק על מין מסוים. החשיבה שבת צריכה לדבר באופן מתורבת יותר מאיך שבן מדבר, לשבת בצורה מסוימת (בדרך כלל מאוד לא משוחררת), לאכול לאט ועדין ולשתות רק משקאות "של בנות" היא חשיבה רעה שאין לה מקום בחברה מודרנית ושוויונית שמכבדת נשים. לפני שאתם מחליטים לבקר בחריפות את אותה ילדה שלא התנהגה כפי שראוי לדעתכם להתנהג, תחשבו אם הייתם מגיבים כך גם אם היא הייתה בן. כי אין באמת הבדל והכלל היחיד הוא להתנהג כמו בני אדם.

"בנות שטחיות"

למשפט הזה אחראים בעיקר אנשים שלא באמת מכירים בנות. הוא שייך לאנשים שמסתכלים מהצד על סיטואציה מסוימת או לוקחים משפט מסוים ומוציאים ממנו לדעה על מין שלם. יש לא מעט בנות שאוהבות להתאפר, להסתפר, למרוח לק ולהתגנדר, אבל זה לא אומר שאותן בנות לא מסוגלות להסתכל על דברים בצורה מעמיקה ולחשוב גם על דברים אחרים. כל הפעולות הללו לא הופכות באופן אוטומטי את אותן בנות לכאלה ש"אין להן כלום בקופסה". בנות יכולות להתעסק ב"אין לי מה ללבוש" ובו בזמן להיות לך לאוזן קשבת ולתת לך עצה נהדרת שבחיים לא היית חושב עליה.

"אי אפשר להבין בנות"

בואו נשים את זה רגע על השולחן: יש בנים שנרתעים מבנות. הם פותרים את עצמם מלנסות להבין את האחר בכך שהם מסכמים מהר מדי ובקלות מדי את ההתנהלות הנשית. הם מחליטים ש"בנות אי אפשר להבין" וזהו. וחבל. כי  אם תשתדלו קצת יותר, ותתעקשו לנסות להבין, אנחנו בטוחים שתמצאו בנות שיראו לכן שדווקא יש היגיון בדברים שהן אומרות ועושות.

"בנות צריכות להתלבש צנוע"

את גבולות הצניעות בלבוש לא אתם אלה שצריכים להציב, אלא כל אחת לפי דרכה ואמונתה. בדיוק כמו שלא מצפים מילד להתלבש בצורה מסוימת שתצניע איברים מסוימים בגופו ויש לו את החופש המוחלט להתלבש על פי סגנונו, כך צריך ונכון שיהיה גם כשמדובר בבנות. כל אחת צריכה להחליט בעצמה מה נכון לה ללבוש ומה לא.