1. שחררי

אחד האינסטינקטים הראשונים אחרי פרידה הוא לנסות לברר פרטים לגבי הקשר החדש של האקס. מי זאת שמחזיקה איתו עכשיו ידיים? למי הוא קונה שוקולדים בצורת לב בטעם של ממרח חרובים מקולקל, ולמי הוא מספר את הסודות הכי כמוסים? את רוצה לדעת הכול: את מתחקרת חברים משותפים, בולשת אחרי החברה החדשה ולא יוצאת לו מהפייסבוק. ומה את משיגה בזה? רק דבר אחד: כאב לב גדול יותר. גם אם הפיתוי לדעת הוא עצום, השתדלי להיות חזקה, לעמוד בפניו ופשוט לשחרר. מה זאת אומרת? להעביר נושא כשעוד נשמה טובה מנסה לעדכן אותך בחדשות חמות לגבי הזוג החדש, לא להציץ בפרופילים שלו ברשתות החברתיות ולנסות לשדר שהכול בסדר.

2. אל תנסי לקלקל

עוד רצון טבעי ומובן הוא לנסות לחבל בקשר החדש של האקס שלך. אנחנו לא הולכים לתת לך כאן רעיונות, אבל אנחנו בטוחים שאחרי ששמעת שיש לו חברה חדשה, כבר צצו במוחך כמה דרכים לתקוע מקלות בגלגלים של האהבה הדנדשה שלו. אך היזהרי: זה הדבר הגרוע ביותר שאת יכולה לעשות לעצמך עכשיו. לא רק שברוב המקרים זה רק יחזק את הקשר בין השניים (תמיד מאחד שיש אויבים מבחוץ), אלא שבסופו של דבר האמת תתגלה, הם ידעו שניסית להרוס להם ואת תצאי מכשפה מסרט מצויר של דיסני. ולמה לך בעצם? זה לא שאנחנו אומרים לך לפרגן להם מכל הלב. מספיק מכובד שתבחרי לא לעשות עם זה כלום.

זאת שבמקומי (צילום: Shutterstock, מעריב לנוער)
אל תהיי סטוקרית! | צילום: Shutterstock, מעריב לנוער

3. קחי הכול בפרופורציות

אנחנו מכירים את זה: ברגע שנפרדים, כל הזיכרונות הרעים מהתקופה המשותפת נמחקים בבת אחת, וכל מה שנותר הם הזיכרונות הטובים מבן או בת הזוג שלנו. האקס הופך פתאום לכריסטיאנו רונלדו עם השכל של איינשטיין, לזאק אפרון עם הכישרון של סם סמית', או לפחות למקבילה הגברית של טיילור סוויפט. אבל האמת שזה ממש לא ככה: לכל זוגיות יש את הבעיות שלה, והאקס שלך רחוק מלהיות טלית שכולה תכלת. בטוח שהיו לו חסרונות, והם היו לא קטנים בכלל, ואת נאלצת לסבול אותם. נסי לזכור גם את הרע שהיה, ולו רק כדי לקבל פרופורציות ולהבין שלא באמת נזרקת מגן עדן. בעתיד יכולה להיות לך זוגיות טובה הרבה יותר, עם בחור שמעלותיו גדולות אפילו מאלו של האקס הטרי. בקיצור, יש עוד אבירים על סוס לבן, ואת רק צריכה לפקוח את העיניים ולראות אותם.

חייבים להישאר מעודכנים? הצטרפו אלינו בפייסבוק!

4. צאי לבלות

כשעצוב לנו, אנחנו בדרך כלל מתכנסים בעצמנו: סוגרים את הדלת, מנהלים שיחות נפש עם מאוורר התקרה ומנשנשים בחטף באמצע הלילה. המקום המדכא והמסתגר הזה הוא אמנם המקום שהכי קל להיכנס אליו, אבל כמו במלכודת עכברים, קל מאד להיכנס - וקשה מאוד לצאת. במקום להחליט שאת מתנתקת מהעולם שבחוץ, קבעי עם עצמך שאת דווקא יוצאת החוצה, מבלה, נתמכת בחברותייך הטובות, פורקת ומדברת על הקשיים שלך עם אנשים שאת סומכת עליהם, ומנסה בכל הכוח לשכוח את העבר, להניח למחשבות הרעות ולעבור הלאה. גם אם בהתחלה יהיה לך קשה לשמוח, בסופו של דבר זה יקרה. שינוי האווירה והיציאה מהבית אל השמש ואל החברים יסייעו לך להתגבר על המשבר.

זאת שבמקומי (צילום: Shutterstock, מעריב לנוער)
צאי לבלות, זה יעשה לך רק טוב | צילום: Shutterstock, מעריב לנוער

5. תני הזדמנות

אחד הדברים החשובים ביותר בדרך לטיפול בלב שבור הוא לתת הזדמנות למשהו חדש להיכנס לחיים. אל תגדירי לעצמך תקופת אבלות שבה את לא נותנת סיכוי לאף אחד ממחזרייך, ואל תשללי על הסף כל אחד שמנסה להתקרב רק כי "לא עבר מספיק זמן מאז" או בגלל החשש של "מה יחשבו עליי". תני הזדמנות לאחרים להתקרב אלייך ולנסות להרשים אותך, ברגע שאת ורק את מרגישה מוכנה לכך. וכשאת כבר נותנת הזדמנות, השתדלי לא לעשות את ההשוואה המיותרת בין האקס שלך לזה שעכשיו רוצה לכבוש את לבך. כל אדם הוא עולם ומלואו, אחר ושונה, שראוי להיבחן על גבי דף חדש ונקי. 

לחצו כאן לגיליון של "מעריב לנוער" במתנה!