(בן 11) שלום ,יש לי בעיה שממש מציקה לי. אני לא משחק כדורגל ונמצא יותר עם הבנות .כבר חמש פעמים התקשרתי להזמין פיצה ודיברו אליי כאילו אני בת, כלומר הקול שלי הוא כמו של בת. בפעם הראשונה עוד חשבתי שהתבלבלו, אבל זה ממשיך וכבר נהיה מעליב! אשמח לתשובה, תודה.

אתה כותב שאתה בן 11, הגיל בו נכנסים לגיל ההתבגרות ומתחילים השינויים הפיזיים והרגשיים הנלווים אליו. הרבה פעמים השינויים האלה לא מתבצעים באופן מסונכרן – כלומר, יש ילדים שמתחילים להתפתח פיזית לפני שהתפתחו רגשית, ויש ילדים שמתפתחים רגשית לפני שהם מתפתחים פיזית. נראה שאתה נמצא בתחילתו של תהליך ההתבגרות הרגשית שלך, אך הגוף שלך מתפתח בקצב מעט יותר איטי. אתה כותב שהרבה פעמים מתבלבלים בגלל הקול שלך ושהוא טרם התחלף: אספר לך שלרוב בני ה-11 טרם התחלף הקול לקול עמוק יותר – זה אמור לקרות ב-6 השנים הקרובות, כל אחד לפי הקצב שלו. זה שהקול שלך עדיין לא התחלף לא אומר כלום על ההתפתחות העתידית שלך או עליך. אתה עדיין ילד ועוד לא ממש נער, ולמרות שזה מעליב שמתבלבלים בגלל הקול שלך, חשוב שתבין שזה תהליך טבעי שיסתדר בשנים הקרובות.

אבל נראה שאתה קושר את הקושי שלך עם אי התחלפות קולך לשונות שאתה מרגיש הקשורה לגבריות שלך -  אתה כותב שאתה לא אוהב לשחק כדורגל ואוהב יותר לשחק עם הבנות. אז מה? אנשים הם לא נקניקיות - לא יצרו את כולם באותו מפעל ובאותו פס ייצור. בני אדם שונים זה מזה בהעדפות שלהם ובתחומי העניין שלהם. לא כולם חייבים לאהוב כדורגל, כמו שלא כולם חייבים לאהוב לטייל או לצפות בתכנית מסוימת. יש הרבה בנות שאוהבות כדורגל ויש הרבה בנים שאוהבים לרקוד, למרות שזה אולי לא עולה בקנה אחד עם ה"תפקיד" שהם חושבים שהחברה רוצה שהם ישחקו. חשוב להישאר נאמן לעצמך ולמה שאתה אוהב באמת. התחביבים שלך לא אומרים שום דבר על איזה ילד, נער וגבר תהיה או על הזהות המגדרית או המינית שלך, בוודאי לא בגיל כל כך צעיר. הכול בסדר. ולגבי הקול – סבלנות, זה עוד יגיע!