בין אם אתם מעשנים ובין אם לא, אבל נחשפים למעשנים, החיים שלכם מתקצרים כל רגע. זה שאת הסיגריות לא צריך לקנות בסמטאות חשוכות או מתוך מסחריות חשודות, לא אומר שמדובר במנהג סבבה. לא מבינים למה? שימו לב לכתבה הבאה!

1. עישון הינו גורם המוות מספר 1 בעולם הניתן למניעה. הבנתם? ניתן למניעה! בישראל: כ-8,000 בני אדם מתים מדי שנה כתוצאה מנזקי העישון!

2. מתוך אותם 8,000 - כ-800 מתים מעישון כפוי. מה זה אומר? שהם לא מעשנים, אבל נמצאים בסביבת מעשנים וסופגים את הזיהום. מזדהים?

3. חושבים שסיגריה אלקטרונית זה סבבה רק כי זה לא אמיתי? טעות! מחקרים מראים על עלייה דרמטית בעישון סיגריות אלקטרוניות בשנים האחרונות בקרב בני נוער. עבור צעירים שלא עישנו, סיגריה אלקטרונית מהווה שער כניסה לעולם העישון.

4. ניקוטין הוא חומר סופר-ממכר, וככל שהחשיפה לניקוטין מתרחשת בגיל צעיר יותר כך נוצרת התמכרות חזקה יותר וקושי גדול יותר להיגמל.

5. במקום לחפש את כל הכדורים להפרעות קשב ומה שיעזור לכם להתרכז בלימודים – תבינו משהו חשוב ותעשו חושבים: חשיפה לניקוטין בגיל ההתבגרות יכולה להזיק לתהליך התפתחות המוח, לפגוע ביכולת הלמידה, הזיכרון והקשב ולפגוע בתפקודים קוגניטיביים!

6. כל שימוש בסיגריות אלקטרוניות אצל צעירים - אינו בטוח, גם אם הוא אינו מתפתח לעישון סיגריות. מדוע? כי באדי הסיגריות נמצאות כמויות זעירות אמנם של מסרטנים וחומרים אחרים, אך זה לא סיבה להיחשף אליהם. כמו כן, סוללות הסיגריה עלולות להתלקח ואפילו להתפוצץ.

7. ומה עם נרגילה? אז סורי! עישון נרגילה מזיק לבריאות בדומה לעישון סיגריות ומגביר את הסיכון לסרטן, למחלות ריאה ולמחלות אחרות ולהתמכרות. עישון נרגילה דומה לעישון סיגריות בחשיפה לחומרים רעילים ומסרטנים.

8. זה שמוצרים נמכרים באופן חוקי, זה לא בהכרח אומר שזה בסדר וטוב. הידעתם למשל שעישון בניו יורק אסור בפארקים, חופי ים, טיילות, גני משחקים, מקומות ישיבה ציבוריים, איצטדיונים, בריכות שחיה, מגרשי גולף, מסעדות, בארים, מועדונים, משרדים, מוניות ומקומות נוספים? לא שווה להילחם על כך שזה יהיה גם אצלנו?

תבינו – מדובר בהרגל ממכר וממית!

לקראת היום הבינלאומי למאבק בעישון, "האגודה למלחמה בסרטן" מציעה לבתי הספר ומוסדות החינוך ברחבי הארץ הרצאת העשרה מרתקת לבני נוער, ללא תשלום, בנושא נזקי עישון, סיגריות אלקטרוניות ונרגילות.

ההרצאה כוללת הפרכת מיתוסים, חשיפת עובדות וכל האמת מאחורי מנגנון ההסתרה של חברות הטבק, כמו גם מידע חדשני וחדשותי על החקיקה נגד עישון שנכנסה לתוקפה לפני מספר שבועות.

ההרצאות מועברות על ידי מדריכי הסברה של האגודה למלחמה בסרטן, שהוכשרו לכך במיוחד, במטרה להיאבק בהרגל הממכר והמזיק.

כן, אנחנו יודעים שהמילה "הרצאה" גורמת לכם לרצות לישון, אבל יש דברים שלא מוותרים עליהם! ואל תוותרו על עצמכם!

אז עשו לעצמכם טובה ותגידו למורה שלכם להזמין את ההרצאה החשובה הזו! לחצו כאן.